pondělí 29. dubna, 13:36 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník

magnolia

Datum: 05.05.2008 17:32
 
dievčatá, máte doma magnoliu? poradte akú mám vybrať, nechcem aby mi moc zabrala miesto, dajte aj presný názov, ak máte fotky hodte sem aj foto,

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 03.04.2016 20:32
     

    Já vím, že se magnolie nestříhá, ale už mi nějak přerostla přes hlavu, tak jsem ji loni šmikla skoro o metr. Koukala jsem na ni, a vypadá, že jí to nijak neublížilo. I nějaké květy má nasazené.

     
  • Autor: Reklama

    Re: magnolia

     
     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 03.04.2016 20:37
     

    Já magnolii stříhám každý rok, a hodně, prakticky se vracím pořád k určité velikosti a kvete každý rok bohatě, poslední roky ještě jednou v létě. To už ale bývá pouze pár květů. Až přijedu domů, vyfotím love smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: magnolia

    Datum: 04.04.2016 20:08
     

    Iviku vyfoť....já vyfotím za pár dní u souseda, začíná mu nakvétat, má obrovský strom, veliké růžovo bílé květy a každoročně je obalený....když květy opadají, vypadá to jako když je nasněžíno:-)

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 04.04.2016 20:11
     

    Taky moje magnolie dnes ukázala barvu v pupenech . tak snad už se taky dočkám . mám velký strom - 33 roků starý .

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 04.04.2016 23:12
     

    Kájo, moje magnolka má asi 10 + roků, ale mám ji pořád malou, pořád stříhám a hodně. Nejsem v ČR, tak až se vrátím, ale když kouknete na loŇskou, je prakticky stejná winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 05.04.2016 08:44
     

    Už jsem asi zjistila zdroj smiling smiley. V jedné zahradě, nedaleko od těch popelnic, mají hodně prostříhanou a zakrácenou magnolku. Tak to bude asi matka těch mých větví grinning smiley.

    Střihla jsem do větvičky, je zelená přes celý řez, a začínají nakvétat další poupata... to jsem zvědavá, co z tohoto experimentu bude smiling smiley.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 05.04.2016 09:40
     

    no z experimentu nebude nic . nanejvýš vykvete ta větev . ale kořeny nepustí . to už jsem dávno zkoušela . taky jsem pohřížila větvičku z nízké větve do země a zaháčkovala . po roce tam byly přes centimetr kořínky .po odstřihnutí a zasazení zvlášt´ scípla .

    taky ze semen je to velmi náročné . musí se pracně stratifikovat v mražáku - a při určitých stupních . tak mi to kdysi vysvětlovala jedna zahradnice . mám na stromě každý rok nespočet semeníků - protože má už vysoký věk . tak jsem to chtěla zkusit .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (05.04.2016 10:45)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 05.04.2016 09:43
     

    Kájo, studovala jsem to včera na netu, že množení magnolky je obtížné. Hřížením je prý šance tak po dvou letech... tolik trpělivosti bych neměla, to bych si ji radši koupila smiling smiley.

    Což mi připomíná, že u nás v zahradnictví měli docela levný vilín. Tolik let jsem po něm toužila, buď jsem nesehnala, nebo kolem pětistovky. A teď už zase nemám místo confused smiley winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 05.04.2016 10:52
     

    je to tak - kdysi jsem sousedce na 80tiny koupila na slevě magnolii . měla asi 30 cm a stála 80 kč . dnes má přes dva metry do výšky i šířky . sousedka se odstěhovala k dceři - už má 87 let a tady bydlí její vnuk . před dvěma roky uvažoval , že ji vyryje a odveze babi na zahradu - ale nakonec ji nechal tady . nechtěla ji přemisťovat . takže jsou naproti sobě - moje velká , jeho menší a tmavší a nad námi taky dvě -ještě u jiných sousedů ,ale tmavší a liliokvěté . ty se mi teda moc nelíbí .. bud´ růžová nebo moje Rubra . zvenku fialková a vevnitř světlá jako z porcelánu .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 05.04.2016 10:54
     

    Není tato (co jsem dala fotku) taky Rubra? Nebo Nigra?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 05.04.2016 11:00
     

    nevím - moje Rubra je na str.17- lońské fotky . ona má takový baculatý květ . ty liliokvěté jsou úzký a štíhlejší květ .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (05.04.2016 11:02)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 05.04.2016 11:07
     

    Hm, tohle je květ spíš jako u Stellaty, takový hvězdicovitý.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 05.04.2016 11:55
     

    to asi bude ta liliokvětá . -

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 06.04.2016 21:55
     
    img_20160406_164852.jpg

    Dalsi poupata... flower smiley 

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: magnolia

    Datum: 07.04.2016 18:34
     

    Anavi to už bude každým dnem:-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.