středa 1. května, 06:33 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

NEvtipné texty

Datum: 06.11.2009 16:33
 

Přišlo mi mailem :

 

 

Každý máme svého vězně?!

Nedávno jsem se účastnil rozhovoru několika lidí. Žehrali na stát, jak je obírá, kde může. Na daních hlavně. Na různých poplatcích. A kam, že ty peníze jdou... Pak přišel jeden známý, který pracuje pro Vězeňskou službu České republiky. Jeho příspěvek do debaty vzal dech všem. Tak doporučuji - vezměte si nitroglycerin, pokud budete číst dál...

Všichni pojištění přemýšlí, kam asi jdou jejich pojistky, když musejí platit u lékaře. Je spousta lidí, kteří prostě nemarodí. Sami dbají o to, aby k lékaři nemuseli, svým životním stylem. A když se jim stane třeba úraz, nejenom, že zacvakají poplatky a léky, ale ještě ostrouhají na nemocenské. A nebo novorozeně. To je, pane, spotřeba nemocniční elektřiny, stravy a všeho. Tam ty poplatky „opravdu chápu". Ať si holátko zvyká. Platit bude až do smrti. Možná by časem měli zavést poplatky, kterými se bude přispívat na úmrtí. Vždyť vás musejí odvézt, převléct, sepsat úmrtní list - to je teprve práce. A přece byste nechtěli, aby to za vás někdo platil.

Všichni přemýšlí, co se platí z jejich daní. Je toho spousta a spousta. A teď si představte ten šok, když uvedený zaměstnanec státu, velmi tiše - na půl úst, aby ho snad neslyšelo moc lidí, řekl tu šokující zprávu: Ministerstvo práce a sociálních věcí, nebo zkrátka prostě „sociálka", dává měsíčně na každého vězně 16.000,- Kč z našich daní! Dýcháte ještě? Pak jste docela otrlí, protože většině kolem stojících tato zpráva vyrazila dech. Nebudu teď uvažovat, nakolik tato zpráva může být nadnesená. Ale kdo by platil všechno to okolo (soud, převozy z věznice a do ní, pobyt vězně - pokud nechce pracovat a všechno to hradit sám). Také nebudu počítat, kolik stojí daňové poplatníky měsíčně provoz celé věznice. Mám jiné informace.

Našel jsem si dostupné informace o nejznámější pražské věznici Ruzyně. Už tam je spousta zajímavostí. On to asi málokdo čte, jinak by asi už dávno lidé vznesli otázku „Cože?!", při čtení těchto informací.

Vězte tedy, že věznice například zajišťuje (dle zákona):

- věznice poskytuje obviněným pravidelnou stravu za podmínek a v hodnotách, které odpovídají udržení zdraví a přihlížejí k jejich zdravotnímu stavu a věku,

- věznice zajišťuje právo obviněným na poskytování duchovních a sociálních služeb,

- věznice zajišťuje obviněným knihy, denní tisk a časopisy...

A co právě Ruzyně nabízí vězňům dále? Zadržte dech, zklidněte tep a čtěte...

- Jazykové kroužky (němčina, angličtina),

- sociálně právní poradenství, rozpravy s duchovním, besedy pro odsouzené na dané téma,

- kroužky (výtvarný, hudební, akvaristický, šachový, zahradnický, právního minima, audio, video),

- akce kulturního a sportovního charakteru, individuální činnost dle vlastního výběru (návštěva koncertů a sportovních akcí, nohejbal, volejbal, košíková, stolní tenis, tenis).

Stačí vám to už? O povinnosti pracovat není nikde ani řádka.

Ne, já nejsem zastáncem toho názoru, že ve vězení končí vždy skutečně vinní a že jsou všichni a bez rozdílu nenapravitelní, ale přesto - jsou tam z nějakého důvodu.

Všechny ty předchozí volnočasové aktivity si ale třeba moje známé, matky několika dětí, prostě nemohou pro své děti dovolit. A málokdo ze spousty dalších lidí ani pro sebe.

Co z toho tedy vyplývá? Nepříjemná bilance - platíte na zábavu těch, kteří jsou na okraji společnosti. Tak by se to dalo říci. Ale nechť si každý udělá názor sám, já jen konstatuji informace. A jestli čekáte dnes nějaké řešení, máte ho mít. I když není nic moc.

Až mě všechno přestane bavit a prostě nebudu mít náladu, asi se nechám zavřít. A vy mi hezky našetřete...

Co kdybych si po dopolední hodině klavíru, chtěl ještě po odpolední svačině (vězni jedí pětkrát denně) zahrát třeba tenis? Tak nevím... Možná by bylo někdy lepší, kdyby odsouzení zůstali venku a my všichni šli do vězení. Oni by pak museli pracovat na nás. To by asi byl skutečný trest a tryzna - každý měsíc vidět na složenkách a účtech, kolik stojí svoboda a život v této zemi.

 

 

Ivan Hladík

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

    Datum: 08.12.2009 20:38
     

    Evčo, tak koukám, že jsi opravdu moje krevní skupina..... se až červenám, ale já taky hned napoprvé napočítala 6F.... ale ono se i říká, že výjimka potvrzuje pravidlo..... takže zase jsem tam, kde jsem začala... nejsem normální....

    a teď když čtu, co jsem vyplodila, tak to jenom potvrzuje moji domněnku....

     
  • Autor: Reklama

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 16.12.2009 22:59
     
    zadluzeni.doc

    jde vám to otevřít?

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 17.12.2009 09:08
     

    Mě jo eye popping smiley a to je fakt nevtipný text angry smiley winking smiley

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 22.12.2009 18:23
     

    Tak tohle si nesmíte nechat ujít. Bejt to můj sosed, tak snad na něj pošlu sociálku. A co je to za mámu, která tento klip očividně točila? V půlce videa jsem myslela, že nevydrží můj žaludek a uvidím svůj oběd znova.Ještě se omlouvám za to, že se nejedná o text, ale o video.

    [www.zkouknito.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Lotynka (22.12.2009 18:29)
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 22.12.2009 18:59
     

    Lotynko jde se vší pravděpodobností o metodu, která se jmenuje létání miminek a u nás v republice ji propaguje Mgr. Blanka Kolářová-Sudíková- viděla jsem už ukázku několika cviků jedné maminky s malým miminkem a to dítě u toho bylo vyloženě nadšené - jde o psychomotorickou metodu podpory vývoje dítěte, když zasurfuješ po internetu, tak najdeš jak nadšence tak i silné odpůrce, ale jedno je jisté - musíš si být jistý/á a zkoušet to po těch jendodušších cvicích, než se pustíš do něčeho viz tebou uváděné video winking smiley - stačí si na youtube zadat do vyhledavače létání s miminky a dostaneš se k dalším videjkům

     

    [www.peceodite.cz]

    [www.materstvi.cz]

     

    [url]

    ;feature=related[/url]

     

     

    [url]

    [/url]

     

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Libi (22.12.2009 19:05)
     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 22.12.2009 19:16
     

    Fíííha tak to jsem netušila, že je něco takového. Vypadá to hrozně, hned vidím vykloubenou ručičku.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 22.12.2009 19:49
     

    Lotynko - to je právě častý argument odpůrců této metody, ale pokud se to dělá opravdu správně, tak by k něčemu takovému nemělo vůbec dojít, řada dětských lékařek se toho prý hrozí, ale jedním z důvodů je také jejich neinformovanost winking smiley

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 22.12.2009 19:59
     

    No já to raději s dětmi praktikovat nebudu. Ale koukám, jak se to těm maličkejm líbí. Ne nadarmo se říká, že jsou děti gumový. smiling smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 23.12.2009 07:54
     
    Teda,koukám,že jsem rodičovskou péči dost zanedbala eye popping smiley
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 24.12.2009 20:51
     

    Budu to muset ukázat švagrovcegrinning smiley

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 24.12.2009 21:22
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley to určitě thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 02.01.2010 23:15
     

    Přišlo mi to dneska:

     

    Několik vět vystihujících stav české společnosti v létě 2009

    Úterý v 17:19 | Jiřina Šiklová | Názory - Články

     

    Jiřina Šiklová

    Narodila se v roce 1935 v Praze. Vystudovala historii a filozofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1965 se podílela na založení katedry sociologie FF UK. Kvůli své angažovanosti byla po 21. srpnu 1968 z fakulty vyloučena a později vězněna za šíření zahraniční literatury. Po roce 1989 se vrátila k výuce sociologie a podílela se na založení Katedry sociální práce FF UK či pražského Centra pro Gender Studies.

     

    Před 20 lety se schylovalo ke konci vlády komunistů nad naší zemí a o tuto změnu jsme aktivně usilovali.

     

     

    Za 20 let mnozí z nás svým umem, pílí a inteligencí dosáhli profesních úspěchů a blahobytu, o kterém se nám za komunismu ani nesnilo.

     

     

    Budování soukromého úspěchu jsme vykoupili tím, že jsme až příliš ochotně odevzdali osud věci veřejných do chtivých a chamtivých rukou.

     

     

    Skandály dnešních politiků sledujeme se stejným znechucením jako někdejší tupost těch komunistických. Napříč zemí se rozrostl bezprecedentní systém korupce na komunální, krajské i centrální úrovni.

    Vstupenkou na lukrativní posty polostátních podniků a organizací s miliardovými rozpočty je legitimace nebo spřízněnost s velkou politickou stranou.

     

     

    Nepozastavujeme se nad tím, že v zemi, kde je pracovní síla 3x levnější než v západní Evropě, je kilometr dálnice 2x dražší.

     

     

    Nepozastavujeme se nad tím, že narozeniny primátora či státního úředníka rozhodujícího o miliardách, stojí jeho "oficiální" roční plat.

     

     

    Nepozastavujeme se nad tím, že miliardové veřejné zakázky získá ministrova firma s momentálně neznámým vlastníkem - akciemi na doručitele.

     

     

    Nepozastavujeme se nad tím, že bývalý premiér vydělal desítky milionů na obchodě s akciemi od podnikatele, kterému předtím zajistil miliardovou dotaci.

     

     

    Nepozastavujeme se nad tím, že výroba tramvajenky s čipem stojí v Praze 10x více než v Londýně nebo v Paříži.

     

     

    Vleklá vyšetřování, když k nim vůbec dojde, končí tím, že obvinění se neprokázala. Pokud magistrátní úředníci uvíznou v síti policie, tak jedině té švýcarské nikoli české.

     

     

    V naší zemi lze dnes ustát jakýkoli skandál,za několik dní ho překryje ten další.

     

     

    Hlavě státu, zaměstnané vlastní ješitností a bojem proti nebezpečí evropské integrace, nestojí korupce za půl slova.

     

     

    I když je to dnes méně okaté, média vědí o čem psát víc, o čem méně, o čem nic.

     

     

    Zatímco v dobách komunismu jsme museli překonávat strach, nyní je překážkou lenost.

     

     

    Nadáváme na ceny, ale jsme líní změnit banku nebo telefonního operátora.

     

     

    Necháme se stříhat jak ovce. Jsme líní se informovat, vytvářet si, prosazovat a bránit svůj názor.

     

     

    Místo přísunu a zpracování informací si vymýváme mozky stupidními seriály.

     

     

    Místo zpráv a názorů čteme v bulváru o celebritách, kdo komu zahýbá a s kým.

    Náš národní cynismus se masochisticky vyžívá v tom, jak hrozné panují poměry a sami kromě vymýšlení vtipů neděláme nic.

     

     

    Ti přihlouplí se ještě rozčilují nad stotisícovými platy, ale miliardové causy jim unikají.

     

     

    Svou lenost pak omlouváme filozofií, že "jsou stejně všichni stejní", případně "tihle budou ještě horší".

     

     

    Za nezájem a lhostejnost k osudu věcí veřejných zaplatíme vysokou cenu.

     

     

    Korupce prodražuje většinu investic financovaných z daní i z obrovského deficitu. Ukrajuje šance našich dětí, na nichž v soukromí tak usilovně pracujeme. Zadlužuje zemi, která bude jednou jejich.

     

     

    Dvě největší strany si rozparcelovaly tuto zemi s tím, že stejně budeme muset volit jednu z nich bez ohledu na to, jak přezíravě se k nám budou chovat. Myslí si, že stačí provětrat strašáky, zahrát na strunu sociálních jistot pro jedny a strunu nízkých daní pro druhé. Technika jejich vládnutí přitom dlouhodobě vylučuje jedno i druhé.

     

     

    Monopol jedné strany v naší zemi nahradila střídavá a na komunální úrovni i společná vláda dvou stran, které se vždycky nějak dohodnou. Je přitom zřejmé, že i ostatní strany využívají své zaslepeně loajální "fanoušky", ochotné jim odpustit úplně cokoli.

     

     

    Vedení velkých stran sází na to, že se budeme bát zahodit náš hlas podporou malých, nových či exotických a že nám nezbude než zvolit jejich oranžovou či modrou košili bližší než toho druhého kabát.

     

     

    Kolikrát jsme už slyšeli, že "není koho volit", mnozí volit nechtějí a nepůjdou. Kolikrát jsme svou volbu s pocitem studu nikoli hrdosti, zdůvodňovali menším zlem. Není snad právě takovýto vynucený hlas z rozumu ten "vyhozený"? Jakou cenu má vůbec náš hlas, když ho dáváme se skřípěním zubů?

     

     

    Nikdo z nás si nedělá iluze, že by malé politické strany byly lepší a čestnější než ty velké. Moc korumpuje vždy. Ale absolutní moc korumpuje absolutně.

    Možná jsme se někdy ptali našich rodičů a prarodičů: "A proč jste s tím tehdy něco neudělali?" Připravujme si dnes odpověď pro naše děti.

     

     

    Nemusíte to podepisovat. Můžete to poslat dál.

    Jiřina Šiklová

    Klimentská 17, Praha 1.

    e-mail: jirina.siklova@ecn.cz

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

    Datum: 03.01.2010 11:13
     

    K tomu létaní miminek. Tak já bych jednoznačně byla odpůrcem, i když se zdá že se to těm dětem líbí. Mně teda ani trochu. Poblila bych se při první otočce. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 03.01.2010 14:11
     

    heli, upřímně, přečetla jsem začátek a dál nečtu... nedávno mi přišel do práce podobný text vystihující realitu. Nechci se hned v úvodu roku vytočit, když s tím stejně "my malí páni" nic neuděláme angry smiley My budeme jen makat jako blbci do úmoru, čestně odvádět daně a koukat se na to, jak ti nahoře jen přemýšlí, co jak kde inteligentně ukrást thumbs up thumbs up thumbs up thumbs up

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 03.01.2010 16:28
     
    Dokud se bude do politiky chodit především zbohatnout a teprve pak udělat něco pro lidi, bude úplně jedno, kdo tomu velí, výsledek bude naprosto stejný. thumbs up thumbs up thumbs up
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.