středa 1. května, 11:30 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

NEvtipné texty

Datum: 06.11.2009 16:33
 

Přišlo mi mailem :

 

 

Každý máme svého vězně?!

Nedávno jsem se účastnil rozhovoru několika lidí. Žehrali na stát, jak je obírá, kde může. Na daních hlavně. Na různých poplatcích. A kam, že ty peníze jdou... Pak přišel jeden známý, který pracuje pro Vězeňskou službu České republiky. Jeho příspěvek do debaty vzal dech všem. Tak doporučuji - vezměte si nitroglycerin, pokud budete číst dál...

Všichni pojištění přemýšlí, kam asi jdou jejich pojistky, když musejí platit u lékaře. Je spousta lidí, kteří prostě nemarodí. Sami dbají o to, aby k lékaři nemuseli, svým životním stylem. A když se jim stane třeba úraz, nejenom, že zacvakají poplatky a léky, ale ještě ostrouhají na nemocenské. A nebo novorozeně. To je, pane, spotřeba nemocniční elektřiny, stravy a všeho. Tam ty poplatky „opravdu chápu". Ať si holátko zvyká. Platit bude až do smrti. Možná by časem měli zavést poplatky, kterými se bude přispívat na úmrtí. Vždyť vás musejí odvézt, převléct, sepsat úmrtní list - to je teprve práce. A přece byste nechtěli, aby to za vás někdo platil.

Všichni přemýšlí, co se platí z jejich daní. Je toho spousta a spousta. A teď si představte ten šok, když uvedený zaměstnanec státu, velmi tiše - na půl úst, aby ho snad neslyšelo moc lidí, řekl tu šokující zprávu: Ministerstvo práce a sociálních věcí, nebo zkrátka prostě „sociálka", dává měsíčně na každého vězně 16.000,- Kč z našich daní! Dýcháte ještě? Pak jste docela otrlí, protože většině kolem stojících tato zpráva vyrazila dech. Nebudu teď uvažovat, nakolik tato zpráva může být nadnesená. Ale kdo by platil všechno to okolo (soud, převozy z věznice a do ní, pobyt vězně - pokud nechce pracovat a všechno to hradit sám). Také nebudu počítat, kolik stojí daňové poplatníky měsíčně provoz celé věznice. Mám jiné informace.

Našel jsem si dostupné informace o nejznámější pražské věznici Ruzyně. Už tam je spousta zajímavostí. On to asi málokdo čte, jinak by asi už dávno lidé vznesli otázku „Cože?!", při čtení těchto informací.

Vězte tedy, že věznice například zajišťuje (dle zákona):

- věznice poskytuje obviněným pravidelnou stravu za podmínek a v hodnotách, které odpovídají udržení zdraví a přihlížejí k jejich zdravotnímu stavu a věku,

- věznice zajišťuje právo obviněným na poskytování duchovních a sociálních služeb,

- věznice zajišťuje obviněným knihy, denní tisk a časopisy...

A co právě Ruzyně nabízí vězňům dále? Zadržte dech, zklidněte tep a čtěte...

- Jazykové kroužky (němčina, angličtina),

- sociálně právní poradenství, rozpravy s duchovním, besedy pro odsouzené na dané téma,

- kroužky (výtvarný, hudební, akvaristický, šachový, zahradnický, právního minima, audio, video),

- akce kulturního a sportovního charakteru, individuální činnost dle vlastního výběru (návštěva koncertů a sportovních akcí, nohejbal, volejbal, košíková, stolní tenis, tenis).

Stačí vám to už? O povinnosti pracovat není nikde ani řádka.

Ne, já nejsem zastáncem toho názoru, že ve vězení končí vždy skutečně vinní a že jsou všichni a bez rozdílu nenapravitelní, ale přesto - jsou tam z nějakého důvodu.

Všechny ty předchozí volnočasové aktivity si ale třeba moje známé, matky několika dětí, prostě nemohou pro své děti dovolit. A málokdo ze spousty dalších lidí ani pro sebe.

Co z toho tedy vyplývá? Nepříjemná bilance - platíte na zábavu těch, kteří jsou na okraji společnosti. Tak by se to dalo říci. Ale nechť si každý udělá názor sám, já jen konstatuji informace. A jestli čekáte dnes nějaké řešení, máte ho mít. I když není nic moc.

Až mě všechno přestane bavit a prostě nebudu mít náladu, asi se nechám zavřít. A vy mi hezky našetřete...

Co kdybych si po dopolední hodině klavíru, chtěl ještě po odpolední svačině (vězni jedí pětkrát denně) zahrát třeba tenis? Tak nevím... Možná by bylo někdy lepší, kdyby odsouzení zůstali venku a my všichni šli do vězení. Oni by pak museli pracovat na nás. To by asi byl skutečný trest a tryzna - každý měsíc vidět na složenkách a účtech, kolik stojí svoboda a život v této zemi.

 

 

Ivan Hladík

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 3 z 5
  • Status: expert

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

    Datum: 28.11.2009 19:03
     

    Tak a jsem zase v baliku spinning smiley sticking its tongue out

     

     

    Tímto se oficiálne oznámit, že výsledek našeho pocítace cerpat 844 tohoto dne zvolený
    Vaše jméno a e-mailová adresa spojená s Ticket Number 034-22478556 s poradovým císlem
    129, které následne vyhrála Velká Británie loterie hlavní cenu ocenení ve 2.
    category.You byly potvrzeny jako vítez kategorie B ve Spojeném království vylosuje
    pocítac loterie remíz. Vaše tvrzení soubor byl rádne predána do této funkce s pokyny,
    které jsme se pri manipulaci s prenosem svých cenu 1,000000.00 £ GBP. (One Million
    Velká Británie libra) nominován na váš úcet. Laskave poslat níže informace o
    pohledávky.


    Celé jméno
    Home Adresa
    Telefonní císlo
    Vek
    Sex
    Národnost
    Zamestnání
    Zeme trvalého pobytu


    S pozdravem
    Pan Dave Walker
    Tell: +447035991054
    mrdavewalkerclaimsdesk2@live.com

     
  • Autor: Reklama

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

    Datum: 28.11.2009 19:45
     

    Jájí a co jim vyplníš do kolonky sex?grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

    Datum: 28.11.2009 20:08
     

    Evčo, je to divný, ale zrovna tohle jsem se chtěla jajule taky zeptat smiling smiley. Třeba: pravidelně grinning smiley grinning smiley grinning smiley nebo tak něco winking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

    Datum: 28.11.2009 20:10
     

    Já bych teda napsala :vyhnu se mu jak můžueye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

    Datum: 28.11.2009 20:11
     

    No eště nevím, asi jak kdy grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

    Datum: 02.12.2009 23:38
     
    maly_test_vaseho_mozku.doc
    Další fotografie:

    Nevím, kam s tím, když je to text poučný. Ale tady se to snad nezratí. Zkuste i ten "malý test vašeho mozku" , co je k otevření pod tím barevným obrázkem. Asi jsem to sem natáhla nějak blbě, že to takhle vypadá. Věra

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (03.12.2009 04:49)
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 03.12.2009 00:16
     

    To je zajímavé a není to tak jednoduché , musela jsem opravdu dávat dobrý pozor. Ta slova matou a to tak že dost winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 03.12.2009 00:19
     

    suvérenně jsem začala a už u třetího slova jsem byla namydlená smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

    Datum: 03.12.2009 04:50
     

    Holky, zkusily jste i ten "malý test vašeho moku"? Věra

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 03.12.2009 08:13
     
    Hihi, a potom sa spoliehajte na svoje ocieye rolling smiley, ked aj tak mozog si robi s nami co chce...grinning smiley
    ------
    Genius nie som - posledno "OF" som vynechala - bodaj by to bola pravda, ale ako "potecha" na rano ...tiez dobre winking smiley
     
  • Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 03.12.2009 08:49
     

    Keri, ta eFka jsem spočítal okamžitě a přesně. Zmáčkl jsem Ctrl + F a zadal vyhledat F. Kdo by se s tím četl......

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 03.12.2009 09:10
     
    Blb..no vidis, tu sa ukazal pravy genius! thumbs down
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 03.12.2009 14:43
     

    Věro, šlo mi to lehce a bez chyb.thumbs down Žě by to potvrzovalo doměnku ostatních, když mi říkají, že fakt nejsu normální.sad smiley grinning smiley

     
  • Autor: mavej1
    Status: začátečník

    Re: NEvtipné texty - NEDLUŽÍM NIC !

    Datum: 08.12.2009 18:58
     

    Přišlo mi na e-mail:

     

    NEDLUŽÍM NIC!

    Znovu, již po několikáté jsem se rozčílil nad neomalenou drzostí médií, která mi, jakožto občanovi, periodicky vnucují myšlenku, že mám jakýsi podíl na státním dluhu,
    a vypočítávají mi výši mého údajného podílu.

    Znovu důrazně opakuji, že jsem si od nikoho nic nepůjčil a nikomu nic nedlužím. Nikdo, ani stát, není oprávněn půjčovat si mým jménem a zadlužovat mne. De facto by se jednalo o trestný čin. Nic také nikomu nebudu splácet.

    Mou osobu si tento stát přivlastnil, aniž by se mne na cokoliv ptal, v okamžiku mého narození, ale to neznamená, že si se mnou může dělat co chce, respektive zadlužit mne.

    Pokud je stát podnikatelskou jednotkou a nedokáže splácet své dluhy, pak zřejmě musí vyhlásit bankrot a musí být zrušen. To ale neznamená, že mám být zrušen i já.

    Dluh by měl být naúčtován podílově všem, kteří tomuto státu vládli v době od vzniku dluhu. Já jsem tyto osoby nikdy nevolil a jsem, co se týče jejich jednání (proti němuž jsem často protestoval), zcela bez viny.

    Z každých 100 Kč, které vydělám, si tento stát vezme 55-64 Kč formou různých typů zdanění. Další peníze si ode mne stát bere formou daní z nemovitosti a jiných forem zdanění.

    Když si za zlomek skutečné hodnoty mé práce, kterou mi stát milostivě ponechá, cokoliv koupím, je toto „cokoliv" také již mnohokrát zdaněno, počínaje těžbou suroviny až
    k finálnímu výrobku a jeho prodeji. I zde platím v ceně výrobku státu odvody. Stát mi účtuje nejrůznější poplatky. Platím téměř nejdražší elektřinu v Evropě a jsem občanem energetické velmoci. Hospodář stát platí za kilometr silnice třikrát tolik, co kdekoliv jinde, a tak dále. Stát mne připraví zhruba o tři čtvrtiny hodnoty všeho, co vytvořím a vydělám, a tyto prostředky prošustruje nebo přerozdělí neznámo kam. Ani to mu však nestačí, ještě se mne a mé potomky pokouší zadlužit. Kdosi neznámý si na tento stát nabírá nehorázné půjčky, jako by byl stát jen nějakým „bílým koněm" zločinecké organizace.

    Stát, nebo kdosi, kdo se za jeho nálepku schovává, si ode mne bere několikrát větší berni, než si kdy panstvo dovolilo vzít od poddaného.

    Udržuje mne v chudobě, abych si nevyskakoval, aby mě snad ani nenapadlo z přebytků založit si firmu, začít podnikat a zaměstnávat jiné. Sám stát však pracovní místa nezajistí a těm, kdo nemají práci, pak bezostyšně přerozděluje to, co sebral mně, aniž by se mnou cokoliv konzultoval.

    A teď mi ještě oznamuje, jak mne zadlužil, za což pochopitelně nikdo nenese odpovědnost, to udělala nějaká anonymní nezodpovědná krize. Zítra na mne pošle exekutora, aby mi sebral i to poslední, co mi ještě zbylo.

    Vážený a milý státe. Milá Česká republiko... Pěkně mě sereš

    J@

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty .... zeby "vírus" o vírse??

    Datum: 08.12.2009 20:31
     

    Tak barevná písmena mi šla v pohodě. Asi protože jsem levák. Ale F jsem spočítala tři grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.