úterý 7. května, 02:44 Svátek má Stanislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: luci
Status:

Kompost na terase

Datum: 23.03.2010 22:11
 

Tak už zase stojím před rozhodnutím, zda starou zeminu z asi 50 květináčů a truhlíků vyhodit nebo znovu použít. Loni jsem ji zkoušela míchat se substrátem, ale rozbít prokořeněné baly z truhlíků byl nadlidský výkon. A tak opět zvažuji možnost postavit na svou terasu nějaký menší kompostér a prostě kompostovat. Nejen starou zeminu, ale také ty nekonečné kýble plevele a jiného sajrajtu. Ale bude to fungovat na jižní terase bez kontaktu s matičkou Zemí? Co myslíte? Poraďte...confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234
    Aktuální stránka: 4 z 4
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 22.03.2016 16:55
     
    dscn5612.jpg

    já nic nepřehazuju- až když vybírám . na to je mám ,abych to nemusela dělat . nevím jak by se tvářily ,kdybych do nich vrtala .

    soused to sice dělá vědecky. dokonce ještě hotový kompost dává ke slepicím , aby hledaly ještě co tam zbylo .no ale spíš si myslím , že mu tam dodávají kuřince - to pak všechno ve skleníku roste spinning smiley sticking its tongue out . taky hotový kompost na podzim přehazuje . ale ne v kompostu přímo . má na to další ohrádku , kde už má hotový kompost . má velký skleník , tak dokonce v létě na plechu suší tu hlínu a dává do beček . taky jim suší po sečení trávu - to z důvodu kyselosti .. pak prý má hodně kyselou půdu - tak jim dělá seno -

    no ale letos má 80 let a už mu neslouží zdraví - tak nevím jak to zvládne.

    f- na podzim jsem vybírala

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kompost na terase

     
     
  • Autor: kive
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 22.03.2016 17:24
     

    Přehazujem kopostery z důvodů plnosti, případně letos hlavně proto, že strom pod kterým stojí půjde dolů. Tak by komposter zavázel. Odebírám i zespoda hlínu, ale nejde to vybrat celé, tak se s tím musí pohnout. Napodzim předloni se tam ubytovaly myši. Tak jsem si raději hlínu koupila a doufala jsem , že po urgencích a výhrůžkách se vystěhují. Myši opravdu nemusím grinning smiley

    Soused je teda hodně aktivní - to by se mi opravdu nechtělo sušit hlínu grinning smiley Ona vypadá líp nesušená winking smiley Trávu sypem do koposteru přímo. Nasušili jsme se ji dost kdysi pro králíky - navíc jsem to musela sama - děti malé, manžel alergik.. Teď jsem ráda, že trávu někam nasypu, a je posekáno a uklizeno a hlavně mi to "zběhlé slepice" nerozhrabují. Stačí mi na uklízení to co mám nasypáno okolo stromků.

     
  • Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 22.03.2016 17:59
     

    Kive, já se připojuji ke Káje, taky s nimi nedělám žádné štráchy. celou zimu jsou venku a oni se zahrabou do dolní části kompostu. Zjara se zase začnou množit. Největší nebezpečí pro ně je přeschlý kompost. To zajdou. do jedné. A kátruju jen tu zem, která přijde do truhlíků. V záhonech nevadí kompopst, v kterém jsou nesetlelé kousky. Ty se rozloží.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.03.2016 07:53
     

    soudím, že jde o dvojí různé žížaly, doma si člověk chová kalifornské a na zahradě se v kompostu prohání české.

    Za mne, pokud je to možné, kompost venku a s domácím se zlobit, až když zahrada není nebo s ohledem na velikost se kompost nevejde (mám 50 m2 smiling smiley )

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.03.2016 08:18
     

    Hanko i v kompostu se jedná o kalifornské žížaly.. české tam skoro nejsou . ty kalifornské jsou drobné , červené .

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.03.2016 08:40
     

    žížal je milion šest druhů, já myslím, že ty kalifornské zmrznou (aspoň doufám), to by bylo neštěstí, kdyby se nám tu rozšířily, kdo ví, co by to s sebou neslo zase za komplikace

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.03.2016 09:02
     

    jak jsem se dočetla , tak to nehrozí .. nepřežijí ve volné půdě a jak už jsem psala - prý se ani nekříží s našimi druhy . - mám jich deset let a ještě se nestalo , že by byly mimo kompost . .

    [www.ireceptar.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (23.03.2016 09:15)
     
  • Autor: kive
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.03.2016 10:13
     

    Já zkusím koupit kalifornské, jak se trochu víc oteplí, a uvidím příští rok, co mi tam zbyde, jestli je ty naše domácí nebo i potvůrky z ciziny. Osobně bych brala obojí, ať se ty naše holky učí cizím řečem a jdou s dobou grinning smiley

    Hani taky myslím, že invaze nehrozí, to už by tu za ta léta co lidi kaliforské žížaly mají, dávno byla. Horší je to je slunéčky sedmitečnými - ty opravdu aby člověk hledal. thumbs up

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.03.2016 10:32
     

    loni se slunéčka doslova rojila a.měla jsem je i v posteli .. ale horší je , že jsou tady ty zmutované . černé a s více tečkama.ty dokonce i štípou

     
  • Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.03.2016 17:48
     



    kaaj napsal(a):

    loni se slunéčka doslova rojila a.měla jsem je i v posteli .. ale horší je , že jsou tady ty zmutované . černé a s více tečkama.ty dokonce i štípou

    .....a dokonce ožírají kytky u mě v zz grinning smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.