pondělí 6. května, 15:39 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: luci
Status:

Kompost na terase

Datum: 23.03.2010 22:11
 

Tak už zase stojím před rozhodnutím, zda starou zeminu z asi 50 květináčů a truhlíků vyhodit nebo znovu použít. Loni jsem ji zkoušela míchat se substrátem, ale rozbít prokořeněné baly z truhlíků byl nadlidský výkon. A tak opět zvažuji možnost postavit na svou terasu nějaký menší kompostér a prostě kompostovat. Nejen starou zeminu, ale také ty nekonečné kýble plevele a jiného sajrajtu. Ale bude to fungovat na jižní terase bez kontaktu s matičkou Zemí? Co myslíte? Poraďte...confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.05.2010 23:29
     

    Na háďátka stačí aksamitník, vysít kolem brambor a je to v klidu.

    Takže bych řekl, že mívali jiné důvody. Ale kdo ví, třeba afrikány nepoužívali.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kompost na terase

     
     
  • Autor: Sheeana
    Status: nováček

    Re: Kompost na terase

    Datum: 07.11.2011 13:32
     

    Na kompostér by snad ani nemělo správně pršet ne? My ho máme s poklopem, tak je zakrytý a slyšela jsem, že ty bez poklopu by se měli na déšť zakrývat igelitem.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 07.11.2011 13:39
     

    Když má dole odtok, tak do něj pršet může. Kompostér by měl být trochu chráněný proti přesychání i proti přemokření, aby jeho obsah tlel a ne hnil. Stačí, když je někde pod stromem. Naopak ve velkých vedrech je třeba ho zalít, aby nepřesychal. Nejdlepším řešením asi je, když se osází. Pak je nutné ho zalívat a rostlinky ho zas trochu chrání. Věra

     
  • Autor: Georgina48
    Status: nováček

    Re: Kompost na terase

    Datum: 14.03.2016 10:02
     

    Když dávám tip, tak s měkkým "i". slovo typ s s tvrdým "y" je typ auta, atd. Pravopis dělá spinning smiley sticking its tongue out , hlavně mladým lidem problém. Co?

     
  • Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 14.03.2016 10:39
     

    Já měla celou zimu kompost doma v kuchyni, dostala jsem k narozeninám žížalí domeček a už mám plná čtyři patra. Bála jsem se, aby jim nebylo ve verandě zima tak jsem je vzala ke kamnům. Dělají úžasnou zeminu a super hnojivý roztok (žížalí čaj). Už jsem o tom tady někde psala, opravdu je to super záležitost a na terase by to nevadilo vůbec, já je s jarem taky vystěhuju před barák:-)

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 14.03.2016 12:51
     

    Viděla jsem ho u Jáji. Je to šikovná bednička. thumbs down Na terasy nebo větší balkony jako dělaný flower smiley

    [www.ekonakup.cz]

     

    [www.ekodomov.cz]

     
  • Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 14.03.2016 17:44
     

    Jájo, já jsem si několikrát vzpomněla, jak se daří tvým rozmazlovaným žížalkám. A píšeš, že jsou s luxusním bydlením spokojené. To ráda slyším. Ty moje musely vzít za vděk venkovním bydlením. A taky tomu odpovídá jejich počet.Přezimovaly, ale jen díky tomu, že jsme je zásobovali vodou. Teď je krmím žabincem, to se teprve začnou množit. mls smiley

     
  • Autor: JitkaU2
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 14.03.2016 18:53
     

    Alenko, ony ty žížaly sežerou i semínka ze žabince? eye popping smiley

     
  • Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 14.03.2016 19:42
     

    Jitko, jestli sežerou semínka žabince, to spolehlivě nevím. Říká se, že sežerou, ale já jsem po tom nepátrala. Ale je pravda, když rozhodím kompost, který žížalky zpracovaly, neobjeví se mi na něm lístky plevelů. Ale boj s plevely je věčný, stejně nějaký naroste. stydlin smiley

     
  • Autor: JitkaU2
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 14.03.2016 20:02
     

    já vím winking smiley , ale nechtěla bych to zbytečně podporovat...díky!

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 14.03.2016 20:22
     

    všechno co sežerou je zpracované - ale za chvíli na to prskne zas nějaké semeno a je to nanovo . vítr , ptáci spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 15.03.2016 06:21
     

    Je to přesně tak, jak Kája píše. Letos narostl žabinec přes zimu do obřích rozměrů, žížalky mají potravu, ale je pravda, že nejsou takové ty souvislé žabincové koberce. Snad za to může apetit žížalek. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: kive
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 22.03.2016 15:28
     

    Tak teď jsem na vážkách - koupit - nekoupit. Zaujalo mě kompostování bio odpadu v televizi ( ukazovali domeček pro žížaly z Plastii). Na chytré rady si chodím tady k vám - je to složité udržet symbiozu odpadků a žížal? S kytkami nemám problém, ale žížaly jsem v domácnosti ještě nechovala. Tak si říkám, abych tomu dávala co potřebují. Venkovní kompostéry mám taky, ale tam si to žije svým životem, zemina je z nich super, ale ráda bych i kvalitnější žížalí hnojivo.

    Vlastně mě hlavně zajímá jak založit domov žížalám - co je potřeba úplně na začátku, aby holky rostly, hnojily, a hlavně aby se jim v domečku líbilo a nechcíply? smiling smiley Děkuji všem co poradí z vlastní zkušenosti - chytré rady u prodejců jsem četla smiling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 22.03.2016 16:07
     

    já na žížaly nemám žádné domečky . jsou normálně venku v kompostu - a už asi 10 let . po několika letech / asi 3 / vyberu jednu polovinu - tak že nezpracované odhážu na druhou strańu a vyberu hotový kompost . v něm už nejsou žížaly . nemají tam potravu , tak se v hotovém nezdržují . jinak jim dávám posečenou trávu a na podzim listí . sem tam slupky z brambor a odpad z kuchyně. dostala jsem je na lopatku kdysi od souseda. jsou v ohraženém prostoru bez podlahy . neutečou - ve volné půdě by zahynuly . musí mít tlející materiál . taky se s našimi žížalami nekříží . potom do vybraného prostoru nahážu materiál shora a vyberu zbytek . toť vše . klidně každý rok přezimují - zavrtají se dospod . horší je v létě , takovém jak bylo loni - kdy se jich asi dost upeklo vedrem , bylo neskutečně. . na podzim jich nebylo nijak moc. ale rychle se množí .

     
  • Autor: kive
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 22.03.2016 16:39
     

    Tak to je skvělá informace. Já jsem chtěla hlavně ty žížaly. S kompostery to dělám stejně. Přibližně po třech letech přehazujem - hlína zvlášť, nezpracované taky zvlášť. Teď se jeden chytáme přesunout a znova založit, zkusila bych to na něm.

    Všude píšou, že potřebují okolo 20°C , tak jsem měla obavy nechat venku. Ikdyž při současných zimách by se člověk měl spíš bát letních veder.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.