pondělí 6. května, 17:12 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: luci
Status:

Kompost na terase

Datum: 23.03.2010 22:11
 

Tak už zase stojím před rozhodnutím, zda starou zeminu z asi 50 květináčů a truhlíků vyhodit nebo znovu použít. Loni jsem ji zkoušela míchat se substrátem, ale rozbít prokořeněné baly z truhlíků byl nadlidský výkon. A tak opět zvažuji možnost postavit na svou terasu nějaký menší kompostér a prostě kompostovat. Nejen starou zeminu, ale také ty nekonečné kýble plevele a jiného sajrajtu. Ale bude to fungovat na jižní terase bez kontaktu s matičkou Zemí? Co myslíte? Poraďte...confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: hanach
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 23:35
     

    Krásná terasa thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kompost na terase

     
     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 28.03.2010 12:39
     

    Tak jsem pročetla vaše odkazy (díky za ně) o žížalokompostování a docela mě to láká. Mám jen strach z těch požadovaných 20°C. Terasa je jižní a v létě bývá hrozně rozpálená. Ale možná, kdybych to zastínila nějakou bujnou plazivkou jako třeba řeřichou, mohlo by to klapnout. Asi to zkusím.

     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 28.04.2010 23:25
     

    Tak jste mě inspirovaly, že jsem víc a důkladněji hledala, a našla jsem toto: [www.zdrava-zahrada.cz]

    To se mi zdá jako nejvhodnější způsob. Bohužel se mi nepodařilo přesvědčit toho mého šikuldu, aby to zkusil vykutit, tak holt asi vypláznu pěknou sumičku. Ale našla jsem o tomto způsobu i něco na Googlu a asi to funguje.

     

    Jdu to toho, držte mi palce!

     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 28.04.2010 23:52
     

    Objednáno. flower smiley

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 28.04.2010 23:57
     

    Luci ahoj, budeš do toho očkovat nějaké půdní organismy?

     
  • Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 29.04.2010 08:20
     

    To vypadá pěkně

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 29.04.2010 08:48
     

    Lucí. please smiley časem informuj, jak to funguje. flower smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 29.04.2010 12:54
     

    Vypadá to velmi slibně. thumbs downFandím tvému nadšení a zápalu pro věc. thumbs down thumbs down Luci, určitě informuj, přiznám se, že by mě to dobudoucna lákalo ještě jako druhý komposter doplňkový k tomu klasickému plastovému.

    Jen s takovou troškou do mlýna - hele, holky, stejně to kompostování plně nechápu, vzpomínám si, že jsme si kdysi nechali stát pod verandovým přístěnkem PLNOU (TJ. BEZ DĚR) plastovou bednu (takovou tu velkou a vysokou řeznickou přepravku), do ní sypali přes zimu kuchyňský odpad, páč se nám nechtělo brodit se přes zasněženou zahradu ke kompostéru. Vždycky to trošku zasněžilo, přístřešek byl malý. Na jaře, když jsme to chtěli přesypat, jsme koukali, že část se docela solidně proměnila na humus. Jak moc hodnotný byl, to netuším pochopitelně, ale prostě neplesnivělo to nebo tak něco, tlelo to.

     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 18.05.2010 20:16
     

    Tak jsem začala pomalu plnit - zatím nic moc. Ale mám z toho hrozně dobrej pocit, když tam nesu šlupky od brambor spinning smiley sticking its tongue out . Výrobce tvrdí, že když to naplním posekanou trávou a budu 1x denně otáčet, tak za 4 týdny mám kompost. Ale to bych musela dovézt posekanou trávu do našich, abych to otestovala. Já budu spíš plnit průběžně celé léto a pak třeba na podzim a přes zimu to dozraje. Jsem na to sama zvědavá. Zatím žádný zápach. Brebery jsem žádné neočkovala, měly by se urodit samy.

    Když jsme u breber - nevíte někdo, jestli se u nás dá koupit násada berušek? Mám tu plno mšic a hrozně nerada stříkám na terase jedy. A nejedy zase moc nefungují eye rolling smiley .

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Kompost na terase

    Datum: 18.05.2010 21:38
     

    Luci, vypadá to fakt dobře..Myslím, že na terasu úplně ideální...S berušema nevím, ale myslím, že to spíš do skleníků, takto seti rozletěj k sousedům.. grinning smiley Do kompostu používám toto, osvědčílo se mi to..

    [obchod.soveko.cz]

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 18.05.2010 22:14
     

    Luci, vyvař cibuli a postříkej je. Není to jed a venku snadno vyčichne winking smiley

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.05.2010 23:12
     

    Luci, ty rozkladné bakterie se tam samy nevytvoří. I když možná na slupce brambor nějaké budou.

    Lepší je přidat do nového kompostu aspoň kbelík-dva dobrého fungujícího kompostu, aby se naočkovali.

    Anebo je aplikovat "z prášku", ale i tak potřebují nějakou minerální složku, kterou osídlí.

     
  • Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.05.2010 23:15
     

    Teď jsi mi Honzo připoměl, u nás doma se striktně dodržuje že nic z brambor nesmí do kompostu, je to pravda a nebo ne, moji rodiče to tak dělali celý život.

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.05.2010 23:21
     

    Zdravé části brambor podle mě můžou. Ale...

    Brambory jsou šiřitelem spousty virózních onemocnění, tak u vás doma asi dobře věděli, co a proč dělají.

    My jsme letos museli kupovat novou testovanou sadbu, měli jsme na nich obávanou stříbřitost.

     
  • Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 23.05.2010 23:25
     

    Já myslela, že je to kvůli háďátkům, nikdy jsem se na to neptala, prostě to tak bylo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.