sobota 4. května, 22:38 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Výsevy 2008

Datum: 01.02.2008 13:51
 

Probrala jsem semena a roztřídila podle měsíců, kdy je budu sít. Myslím, že tato činnost není předčasná. grinning smiley

Tak a objevila jsem semena, u kterých nevím, kdy a jak je zasít. Jedná se o:

Miscanthus sinensis

Čilimník

Komule Davidova

Kokarda

Len

Vistárie (pár semen mám už v lednici)

Katalpa

Trubač (loni jsem ho vysévala, ale už nevím kdy)

 

Díky za rady.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 13
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 02.02.2008 12:41
     

    Lado...já také zaseju, co mám. Na srazu kdyžtak poměníme. Třeba pokud se ujmou, tak těch trubačů budu mít fakt dost. grinning smiley

    Prima...ty růžové nějak nakombinuju s ostatníma...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Výsevy 2008

     
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 02.02.2008 14:05
     
    Lado, ty popínavky jsou nádherný. To jsou tvoje výpěstky, nebo je to ilustrační foto? Ty jsouthumbs down Potřebujou oporu, nebo jim stačí k pnutí zeď?
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 02.02.2008 19:17
     

    Evano je to jen ilustrační foto...mám semínka a bude to letošní pokus. Nevím o nich vůbec nic...tak jsem na to fakt zvědavá.

    Mono růžovou ti dovezu. Jo a s vějířovkou a tebou počítám také.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 02.02.2008 19:21
     
    Lado...prosím, prosím...ještě mimulus.. Asi mi chcípnul úplně... sad smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 02.02.2008 19:23
     
    Mono mě taky.... thumbs up ,ale určitě bude...Příští týden jedu na pokec,tak kouknu jak se maj k světu.. winking smiley
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 02.02.2008 23:33
     

    Nabo, buxus - jde snadno řízkovat. Semenáčky rostou daleko pomaleji. Jinak : +20, klíčí do 1 měs.

     

    Co tím chci říct : raději bych řízkovala.

     

    Mono, při letošní opět nezimě lze těžko odhadovat. Chi, co takhle 1.3. ?

    Čeho máš málo a budeš mít pak kam umístit na předpěstování - klidně bych začla už teď.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 02.02.2008 23:58
     
    Květo ahojky neznáš náhodou ty popínavky? Bude zo hokus pokus.. grinning smiley
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 03.02.2008 00:43
     

    Lado, víš že já na exoty moc nejsem.

    Info jsem našla : v Bambusáriu o Antigonon leptopus uvádějí - nesnáší dlouhodobější pokles teplot pod 10 st., vytváří kaudex, pachykaulní kmen, nebo hlízovité kořeny. V zimě omezit zálivku. Dekorativní listem, dá se pěstovat jako pokojovka. Původ centrální Mexiko.

    je nádherný !

    [cals.arizona.edu]

     

    zde píšou - hodí se k popínání zdí , dobře snáší horko. Zalévat 1 x týdně, pokud budete zalévat častěji, růst bude intenzivnější. Není náročný na půdu. Info z Arizony.

    Snáší zasolení i střih. chi, výška 9 - 12 m ( samo tam, kde neomrzne )

    [www.toptropicals.com]

     

    druhá

    zajímavé účinky -

    [www.jidlo-piti-ziti.cz]=

    [plantsman.com]

    [plantsman.com]

    píší, že dorůstá 2,5 - 3 m v 5 letech, kvete od časného léta do pozdního podzimu, velmi dlouho. Snáší menší mrazík, ale výsledky jsou značně spektakulární, lépe ji přemístit domů.

    grinning smiley mně když se někdo na něco zeptá, tak si pak ( povětšinou, když nesežere Němec ) pamatuji a "žádám info", jak se dotyčné rostlině vede... jen abys byla připravená...

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 03.02.2008 06:39
     
    Květo, dík, já jem si právě říkala, jestli to má cenu zkoušet ten buxus sit. To řízkování jsem zkusila předloni,
    zatím to moc neroste, teď je mám v květináčkách ve skleníku, snad se letos rozjedou.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 03.02.2008 08:28
     
    Květo díky...neboj, budu sem průběžně dodávat info včetně fotodokumentace winking smiley Sama jsem na ně zvědavá...mám po třech semínkách od každé, tak je budu opečovávát.. winking smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 03.02.2008 08:54
     
    Květo...díky...už mám namočené ty trubače, dnes je vyseju. grinning smiley Cvok!
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 04.02.2008 01:22
     

    Mono, cvok nejsi. Mně už první výsevy lezou grinning smiley . Což je teda zpráva hlavně pro Hespu - klíčí mi cornus kousa od Chl. tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley c. florida ještě ne.

    Lado, těším se. Na obr. vypadají skvěle ! Jsem zvědavá, jak jim bude svědčit zdejší klima co do bohatosti květů.

    Nabo, on buxus všeobecně roste pomalu. Nevím,za jakým účelem ho pěstuješ. Kamarádka na obruby + ŽP používá rychleji rostoucí Lonicera nitida

    [images.google.cz]

    ale to pak zas musíš stříhat a stříhat grinning smiley

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 04.02.2008 11:30
     
    Já jsem to Květo jenom zkoušela, mám jen tři, ale tu Loniceru nitidu bych zkusila,
    potřebovala bych něco takového, částečně poléhavého, zkusím pohledat zdroj. Dík.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 04.02.2008 14:34
     

    winking smiley ..zatial nevysievam nic..ale prve semienka som uz kupila -letnicku netykavku vysoku- (zmes, vlani som mala po rokoch zase par sadeniciek a ...celkom sa mi pacili, lebo dlho kvitli.)..viac som v Kauflande obhavit nestihla - manzela som totiz nechala na udeninachsmoking smiley

    Ale moja oblubena krabica so smienkami zase bude za chvilu plnaaaaaaa..hihi, sice v plane mam dokupit len 3 druhy letniciek, ale sotvaaaaaaaaa to tak dopadne....

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 04.02.2008 18:02
     

    Semínka jsem také nachyslala, zakoupila výsevový substrát a nachystala krabičky na výsevy.. winking smiley

    Kéri..jsme na to stejně... grinning smiley Každej rok si říkám...zkusím jenom toto...a pak přidám ještě to či ono... grinning smiley

    Akorát že ten balkon není nafukovací....Letos jedu do novinek a třeba kobeu,zuzanu povíjnici fakt nedám...Doufám, že mě to nevytrestá a nebudu mít balkon holej..to by mě asi kleplo. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.