sobota 4. května, 22:48 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Výsevy 2008

Datum: 01.02.2008 13:51
 

Probrala jsem semena a roztřídila podle měsíců, kdy je budu sít. Myslím, že tato činnost není předčasná. grinning smiley

Tak a objevila jsem semena, u kterých nevím, kdy a jak je zasít. Jedná se o:

Miscanthus sinensis

Čilimník

Komule Davidova

Kokarda

Len

Vistárie (pár semen mám už v lednici)

Katalpa

Trubač (loni jsem ho vysévala, ale už nevím kdy)

 

Díky za rady.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 13
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 16.03.2008 17:28
     
    Květo díky za informaci. O truhlík se semeny pečuju, jako o nedonošené mimino. Přihřívám ho na radiátorech a ještě ho přikrývámgrinning smiley Tenhle druh totiž údajně klíčí až při 28 stupních.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Výsevy 2008

     
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 17.03.2008 01:28
     
    grinning smiley grinning smiley Evano, no vidíš.. tak to je mé info teplotně dost podceněné.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 17.03.2008 04:56
     

    Evanko neboj, ony vylezou.... Známej je nechává normálka na radiátorech na kusu silnějšího polistirenu. Nikdy se mu "nepřipálily".

    Mám také skoro vše zaseto...Zbytek dneska, páč jsem měla málo krabiček. Dneska si je dovalím a dokončím...a dodám fotku.

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 17.03.2008 11:12
     

    Kromě paprik nemám nic, ale chystám se na okurky a rajčata. Sazenice salátů kupuju, protože ty neumím vypěstovat. Vždycky se vytáhnou a není to k ničemu.

    Lado, až budeš dávat ty fotky, přidej seznam.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 17.03.2008 16:30
     
    Len už také leze. thumbs down
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 20.03.2008 20:44
     
    anemopaegma 1.jpg
    Další fotografie:

    Konečně se dostávám napsat co mám zaseto...fotky dodám,až se začne něco zelenat... winking smiley

    asariny 5 druhů

    nolana

    diascie

    drchnička

    anemopaegma - neznám je to pokus

    antigonon - dva druhy -také pokus

    osteospermum

    okrasná kopřiva

    Jo a ještě musím najít zuzanu a převislej hledík a taky jednu zámeckou..někam jsem je v rámci úklidu šoupla a nějak nevím kam..v semínkách teda nebyly... grinning smiley

    Přesadila jsem modrou keříčkovou zuzanu a Mončo od tebe tu "řeckou" ta se rozjela jak blázen.. thumbs down

    Povíjnice půjdou rovnou do země..

    tady jsou ty neznáné..

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 21.03.2008 13:33
     
    Lado,pokud se nepletu,psalas,že máš kytky jen na balkoně.Proboha, jak ho máš velký?grinning smiley thumbs down eye popping smiley
     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 21.03.2008 14:00
     
    Já mám taky letos zaseté osteopermum, poprvé, tak se chci zeptat, jestli ho dáváte do truhlíků
    nebo jste zkoušeli i do země . Asariny mám taky vyseté, růžovou a bílou, loni jsem měla tu fialovou,
    takovou drobnější a krásně se motala na provázek, chci se Lado zeptat, tys tu růžovou měla, taky se
    ovíjela po provázku, jako ta fialová ? Vím, že ses někde zmiňovala, žes ji zkoušela jako převis. Ty loňské jsem přezimovala ve studené místnosti, přežily a zkusila jsem pár výhonků , jak jsem je trochu zkracovala, dát do vody, pustily brzo kořínky a už rostou v květináčku.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 21.03.2008 14:37
     

    Nabo osteospermum dávám do truhlíků, různě kombinuju...,někde jsou tady určitě fotky.

    Asariny jsem mělo obě. Růžová se pnula i byla jako převis fotky jsou v popínavkách. Letos vynechám po několika letech kobeu a místo ní dám právě asariny.

    Lostris jo, jo...pouze balkon..1,2 x 3,5 m bys nevěřila co se na něj vejde...a zbyde i místo na dvě židle.. grinning smiley

    (stolek teda už ne, musela jsem dát kousek prkna na provázky k zábradlí..no na dvě kafe a popelník to bohatě stačí grinning smiley )

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 21.03.2008 16:38
     
    Já letos rovněž vynechávám kobeu, loni byla krásná, ale bude změna, mám taky vyseté asariny a zuzany.
    Jsem zvědavá, jak se ti, Lado, vydaří ty novinky.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 21.03.2008 16:43
     
    Lado...tak to je super. Mně drží jakž takž, doufám, že nechcípne (ta řecká). winking smiley Jinak mi konečně začínají lézt baklažány. Ale co mi vůbec neleze jsou trubači a mina. confused smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 22.03.2008 09:16
     

    Nabo také jsem zvědavá..třeba budu zklamaná... winking smiley

    Moni já ji měla až do minulého týdne stále v petce,jak jsem ji dostala od tebe... stydlin smiley Je to asi tak tři týdny co najednou začala růst jak zběsilá...,tak jsem ji konečně přesadila..vypadá dobře,koukni..

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 22.03.2008 09:25
     
    Lado...koukla bych...ale s touhle grafikou vidím prd. sad smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 27.03.2008 09:46
     
    No tak semínka už rostou....thumbs down
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Výsevy 2008

    Datum: 27.03.2008 14:48
     

    Lado...řecká = thumbs down winking smiley

    Konečně mi vylezly baklažány. eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.