úterý 30. dubna, 21:13 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: rakave
Status: nováček

Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

Datum: 25.02.2010 17:39
 

Dobrý den.Chtěla bych vědět jak máte rozdělené peníze,co platíte Vy a co manžel.Můžete mi poradit? U nás kolem toho začínají hádky.A to proto,že firma kde manžel pracoval zanikla.Manžel si našel jinou práci s podstatně nižším platem,u nás na Ostravsku je o práci nouze.Jsme sami dva.Netvrdím,že náš příjem je malý, ale byli jsme zvyklí na víc peněz a teď se musíme uskrovnit.Jenže to vypadá tak,že se uskrovňuji jen já .Manžel si nechává pro sebe stále stejnou částku,já nic.Já si dovolím utratit sama pro sebe jen když mi něco zbyde.Nechci manželovi křivdit,moc by mi pomohly Vaše rady.Kdo platí jídlo,byt (máme státní),kolik si nechává manžel pro své potřeby.Budu ráda za Vaše názory.Nemusíte mi psát své příjmy stačí když to vyjádřite v %.Moc děkuji.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 4 z 6
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 18:52
     


    iriska napsal(a):

    taky mám vše na jednom účtu. Manža ani nechtěl přístup a ani kartu. Tak kdyby něco, řekla jsem to aspoň dětem.

    Taky jsem to tak měla. Jenže co kdyby se něco stalo, že jo nono smiley Protože je účet na moje jméno, tak by se zablokoval a stal by se předmětem dědictví. Jenže tam nejsou jen moje peníze. Účet byl založený po revoluci a toto nebylo ošetřeno. Tak jsem šli na poštu a vypsali jsme nějaké papíry, kde jasně vyplývá, že je to i manželův účet a v případě, že by se mě něco stalo, tak se účet nezablokuje.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

     
     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 20:08
     

    Přesně tak, proč by měl mít peníze navíc? Nechávám si snad já něco navíc? Pokud někdo z nás něco chce, tak si o to řekne. Já byla u kamarádky na kávičce a vedli jsme podobnou debatu a ten její říká, že chodí do práce, vydělává, tak proč by si z toho nemohl nechat kapesný? Tak mu řikám, jsem matka na mateřský, jedu čtyřiadvacítky, kolik kapesnýho bych si zasloužila já? Celou mateřskou? Ani už nevim jak, ale převedl řeč jinam. grinning smiley

    Tu známou lituju, nedovedu si představit, že bych z mateřský spravovala domácnost a pak se musela doprošovat koruny.eye rolling smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 21:17
     
    Arturka napsal(a):

     

    Taky jsem to tak měla. Jenže co kdyby se něco stalo, že jo nono smiley Protože je účet na moje jméno, tak by se zablokoval a stal by se předmětem dědictví. Jenže tam nejsou jen moje peníze. Účet byl založený po revoluci a toto nebylo ošetřeno. Tak jsem šli na poštu a vypsali jsme nějaké papíry, kde jasně vyplývá, že je to i manželův účet a v případě, že by se mě něco stalo, tak se účet nezablokuje.

     

    Arturko, můžeš napsat, co to máš za účet??

    Pokud to je obyč (sporožiro,..) tak asi máte papír, že tam jdou i prachy manžela, ale pokud je pouze na tvé jméno, tak pokud se s tebou něco stane, tak účet zablokují. Z účtu půjdou dál trvalé příkazy, ale jinak půjde do dědictví a do doby jeho vyřízení z něj nevybere nikdo ani fň! U dědictví přihlédnou k tomu, že tam byly prachy společný, nejen tvojewinking smiley .

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 21:27
     


    Arturka napsal(a):

    Trixi, osobně si myslím, že když si chlap chce ponechat nějaké peníze pro sebe, tak tady něco nehraje nono smiley A co s nimi pak dělá? eye rolling smiley Dává je do svých koníčků, nebo je utrácí v hospodě?


    Já si zase naopak myslím, že každý z manželů by měl mít nějaké peníze jen pro sebe, do kterých tomu druhému nic není. Trocha soukromí by měla být i v manželství.

    My máme 3 účty - jeden společný, kam dáváme většinu příjmů a hradí se z něj všechny platby (nájem, půjčky apod) a pak každý svůj, kde máme osobní peníze, ze kterých si platíme své koníčky a tak.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 09:06
     

    My máme také dva účty, na jeden chodí moje výplata (teď dávky) a na druhý manželova, jsou to vlastně účty, které jsme měli ještě před svatbou, ale bereme je jako společné. Z mého účtu se platí bežný chod domácnosti, na manželově "spoříme " na větší nákupy (zařízení bytu, dovolená, platí se z něho na konci roku stavební spoření apod.). Nemáme s tím žádný problém, když si chceme něco pro sebe koupit, tak si to řekněme, když je na některém z účtu nedostatek peněz, přepošleme si tam, podle potřeby, částku.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 09:25
     

    Tak my máme teda jednu jedinou hromádku, ze které platíme vše a oba si s rozumem bereme na svoje potřeby a koníčky. Vzhledem k tomu, že jsme oba celkem nenároční, tak to funguje.

    Občas sice řešíme - kde jsou ty peníze, co jsem vybral - v botníku, děti potřebovaly boty eye rolling smiley ...atd. ale celkem ok.

    Velkou výhodou je fakt, že manžel nakupuje potraviny thumbs down (já nemám kde se cestou z práce zastavit) a tak ví zač je toho loket. Ze stejného důvodu občas nakupuje i oblečení a boty dětem thumbs down (on to zařídí cestou z práce, jeho i potomka to stojí 20 minut času - zatímco já bych přijela o hodinu a půl později), takže si nepředstavuje, že seženu boty za hubičku.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 09:28
     

    Missi, já mám postžiro. Naschvál jsem kvůli tomu šla na poštu a vyplňovali jsme nějaké papíry, něco v tom smyslu, že účet je i manžela, i když je na moje jméno. Byla jsem ujištěna, že kdyby se něco stalo, tak účet zůstává manžela a ten si může vybírat co bude chtít. Že se to neblokne a tím nemyslím trvalé příkazy, ale peníze na vyžití. Jenže koukám, že doma nemám žádný doklad, tak si popovídám s paní na přepážce, jestli je to v pořádku

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 09:42
     

    A měla bych dotaz, máme jeden účet, majitel je manžel, já jsem spolumajitel.

    Kdyby něco (klepu na dřevo), co by se stalo, mohla bych dál účet užívat neby by byl bloknutý, co myslíte?

    (jasně že se mám ptát v bance a ne na internetu, jenom mně to zrovna napadlo winking smiley )

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 09:46
     

    Doufám,že bys mohla účet používat dál,my to máme taky tak,ani nevím,zda jsem spolumajitel,ale mám podpisové právoconfused smiley

     
  • Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 09:55
     

    Taky by mě to zajímalo. Můj má podpisové právo k mému účtu. Jestli je spolumajitel - to taky nevím.confused smiley Se budu muset podívat do smlouvy, jak to tam je.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 11:51
     

    Myslím, že na jeho jméno určitě ne, nevím, zda jen banka přepíše, nebo se musí založit novej. Vzhledem k tomu, že i plyn, elektřina ve společné domácnosti se musí na jedno jméno zrušit, včetně vyúčtování a vše založit na druhé jméno (nelze jen přepsat) , tak si myslím, že to ani tady nebude tak jednoduché.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 12:20
     

    Bankokonto nelze po smrti majitele používat a musí se založit konto nové nebo prostě nahlásit, kam mají zbylé peníze poslat. Je jedno, jestli má druhý partner užívací právo nebo ne. Muselo by se vybrat dřív, než dojde k zablokování.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 12:36
     

    takže to znamená, že člověk zdrcený smutnou zprávou má nejlépe okamžitě mazat do banky, aby měl peníze na živobytí eye popping smiley angry smiley eye rolling smiley sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (16.11.2010 12:40)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 12:45
     

    Jo, pokud to teda stihneš, jinak máš smůlu a k penězům se dostaneš až třeba za půl roku..Je to blbé , ale je to realita..Proto máme účty dva, na obou je zhruba stejně, pro sichr, aby tady jeden nebo druhej nezůstal bez prostředků

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (16.11.2010 12:51)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 13:45
     

    jojo, hned vše vybrat, proto jsem zainteresovala děti.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.