sobota 4. května, 11:39 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: rakave
Status: nováček

Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

Datum: 25.02.2010 17:39
 

Dobrý den.Chtěla bych vědět jak máte rozdělené peníze,co platíte Vy a co manžel.Můžete mi poradit? U nás kolem toho začínají hádky.A to proto,že firma kde manžel pracoval zanikla.Manžel si našel jinou práci s podstatně nižším platem,u nás na Ostravsku je o práci nouze.Jsme sami dva.Netvrdím,že náš příjem je malý, ale byli jsme zvyklí na víc peněz a teď se musíme uskrovnit.Jenže to vypadá tak,že se uskrovňuji jen já .Manžel si nechává pro sebe stále stejnou částku,já nic.Já si dovolím utratit sama pro sebe jen když mi něco zbyde.Nechci manželovi křivdit,moc by mi pomohly Vaše rady.Kdo platí jídlo,byt (máme státní),kolik si nechává manžel pro své potřeby.Budu ráda za Vaše názory.Nemusíte mi psát své příjmy stačí když to vyjádřite v %.Moc děkuji.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 27.02.2010 19:49
     

    Keri, taky si myslim, proto mě to sere.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

     
     
  • Autor: hanach
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 27.02.2010 19:59
     

    Souhlasím,je to jejich pohodlnost.Taky bych se tím nezabývala,kdyby to dělal někdo jiný,ale bohužel smiling smiley.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 27.02.2010 21:29
     

    u nas je to uplně jinak winking smiley Máme každý svůj účet, každý si splácíme půlku bytu dle svých možností,stavebko, zivotní pojistku, penzijko.... Co se týče bydlení apod. všechny platby jdou z mého účtu, ale manžel má nastavený trvalý příkaz a každý měsíc mi půlku částky přeposílá. I věětšinu větších či dražších věcí platíme napůl. Průběžně nakupuji ze svého já, větší nákupy platí vždy on. se zbytkem si každý dělá co chce. oběma nám to takhle vyhovuje. Problém nastává ted, jelikož mé příjmy klesly o polovinu, ale práci jsem změnila po společné dohodě, abych měla větší klid a byla štastnější,takže v placení výmečných položek už se moc neangažuji jako dřív grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 27.02.2010 21:39
     

    Koukám,jak jste všechny akčníeye popping smiley eye popping smiley my máme společnej účet,oba k němu přístup,přispívá tam pouze manžel,já si jen nechám odebíratstydlin smiley .Bankomat máme na druhý straně města,kdo by se tam táhnuleye rolling smiley eye rolling smiley .Nahlásí,na jak dlouho odjíždí,já si řeknu kolik peněz chci,on je vysází (s plnou hubou kecůangry smiley angry smiley ),velký nákupy platí svojí kartou,já si pin nepamatuju.Internetový bankovnictví teda neovládá,já sice jo,ale nelezu tam,maximálně,když mě zajímá kolik bral a jsem líná si to odhadnout.

     
  • Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 27.02.2010 21:39
     

    suee tenhle systém je OK jen do doby než zůstaneš na mateřské a mohl by být malér na střeše.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 10:26
     

    Jájo já vím, pak to samozřejmě bude jinak grinning smiley Ale přišlo mi blbé, nechat ho platit všechno, když jsme oba vydělávali stejně. Vím, že spousta mých kamarádek to neřeší, ale já chtěla být soběstačná eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 10:44
     

    Taky jsem to tak měla, vždy každý svůj účet, J platil vše kolem bytu a velké nutné věci a já běžný provoz, vydělávala jsem v té době dost a vyhovovalo mi to, přišla nezaměstnanost a všechno placení zůstalo ¨na J. Já si dál platím svoje pojistky a spoření, svoje auto a chalupu (takže se z toho můžu pos.) a J. celý provoz domácnosti a bytu, je to na houby nemít moc peněz, ale co hlavně že jsme zdraví. Byli jsme stímhle uspořádáním všude za exoty.

     
  • Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 11:19
     

    pre mňa je to delenie tvoje a moje úplne cudzie,nikdy som to nezažila,ani ako dieťa u rodičov a asi preto som hned po svadbe brala všetko ako spoločné,hoci som tam toho vtedy moc nedávala,lebo som išla hned na materskú a o živobytie sa staral len manžel,ked som už začala podnikať aj ja,vlastne v jeho firme a pribrala som toho viac,tak peniaze boli stále spoločné,nikdy som nerozmýšľala čo si môžem kúpiť a čo nie,vždy na to bolo,no stále sme sa ňaháňali a na voľno nebol čas,tak že tie peniaze ani nebolo kedy míňať,až ked pred pár rokmi sa manželovi naraz podlomilo zdravie,som si uvedomila,že taký život nestojí za nič,postupne sme popúšťali svoje rozbehnuté aktivity,dorobili svoju budovu a hoci sme začali mať polovicu príjmu ako predtým,začali sme konečne žiť,po asi 14 sme mali konečne prvý voľný víkend,na ten pocit nikdy nezabudnem,zvlastných skúseností vám môžem povedať že k šťastiu človek toho moc nepotrebuje,nám stačí že sadneme na kola,alebo chodíme po prírode po okolí,hlavne že sme zdraví--presne ako to písala jájawinking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 13:12
     


    suee napsal(a):

    u nas je to uplně jinak winking smiley Máme každý svůj účet, každý si splácíme půlku bytu dle svých možností,stavebko, zivotní pojistku, penzijko.... Co se týče bydlení apod. všechny platby jdou z mého účtu, ale manžel má nastavený trvalý příkaz a každý měsíc mi půlku částky přeposílá. I věětšinu větších či dražších věcí platíme napůl. Průběžně nakupuji ze svého já, větší nákupy platí vždy on. se zbytkem si každý dělá co chce. oběma nám to takhle vyhovuje. Problém nastává ted, jelikož mé příjmy klesly o polovinu, ale práci jsem změnila po společné dohodě, abych měla větší klid a byla štastnější,takže v placení výmečných položek už se moc neangažuji jako dřív grinning smiley

    suee, myslím, že NEJVĚTŠÍ problém v rodinných financích při "nespolečných" účtech nastává ve chvíli, kdy jde ženská na mateřskou. Najednou mají někteří chlapi pocit, že je finančně "nesamostatná" a najednou nechápou, že si začne říkat o peníze, když doposud vše zvládala... confused smiley confused smiley confused smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 13:13
     
    jaja99 napsal(a):

    suee tenhle systém je OK jen do doby než zůstaneš na mateřské a mohl by být malér na střeše.

    aha, tak koukám, žes mě v tom varování předběhla... winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (28.02.2010 13:14)
     
  • Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 13:14
     

    :-) v době mateřské jsme měli jeden účet a společné peníze.

     
  • Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 13:16
     

    Dříve mezi platy nebývaly tak propastné rozdíly jako dnes jen pár stokorun.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 13:18
     


    jaja99 napsal(a):

    Dříve mezi platy nebývaly tak propastné rozdíly jako dnes jen pár stokorun.

    jájo, myslím, že tohle taky může být problém. Ono je určitě jednodušší navrhnout chlapovi společný účet, když ty máš patnáct, on má patnáct. Ale ve chvíli, kdy má ženská deset čistýho a chlap přitáhne padesát, asi se mu do toho až tolik nechce... sad smiley thumbs up

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 13:31
     

    Tak já nevím, v manželství člověk sdílí mnohem intimnější věci, než je účet. Nikdy jsem nechápala, že ženská neví, kolik ten její bere. Tohle jde fakt mimo mně. To by si pak mohli dělit děti, kdo kterýmu bude kupovat boty nebo stravenky.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 13:44
     

    Fakt je, že naše generace nad nějakým moje- tvoje ani nepřemejšlela....Bylo jasné, že pár let to bude na mužským ufinancovat rodinu..Nebyl žádnej rodičák..ani kačka..U druhého dítěte do dvou let pětikilo..to pokrylo tak akorát náklady na bydlení..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.