sobota 4. května, 08:43 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: rakave
Status: nováček

Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

Datum: 25.02.2010 17:39
 

Dobrý den.Chtěla bych vědět jak máte rozdělené peníze,co platíte Vy a co manžel.Můžete mi poradit? U nás kolem toho začínají hádky.A to proto,že firma kde manžel pracoval zanikla.Manžel si našel jinou práci s podstatně nižším platem,u nás na Ostravsku je o práci nouze.Jsme sami dva.Netvrdím,že náš příjem je malý, ale byli jsme zvyklí na víc peněz a teď se musíme uskrovnit.Jenže to vypadá tak,že se uskrovňuji jen já .Manžel si nechává pro sebe stále stejnou částku,já nic.Já si dovolím utratit sama pro sebe jen když mi něco zbyde.Nechci manželovi křivdit,moc by mi pomohly Vaše rady.Kdo platí jídlo,byt (máme státní),kolik si nechává manžel pro své potřeby.Budu ráda za Vaše názory.Nemusíte mi psát své příjmy stačí když to vyjádřite v %.Moc děkuji.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 3 z 6
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 13:45
     


    LadaB napsal(a):

    Fakt je, že naše generace nad nějakým moje- tvoje ani nepřemejšlela....Bylo jasné, že pár let to bude na mužským ufinancovat rodinu..Nebyl žádnej rodičák..ani kačka..U druhého dítěte do dvou let pětikilo..to pokrylo tak akorát náklady na bydlení..

    Lado, proto pořád trvám na tom, že to hodně bylo o těch "srovnatelných" příjmech.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 19:43
     


    Majka napsal(a):

    Tak já nevím, v manželství člověk sdílí mnohem intimnější věci, než je účet. Nikdy jsem nechápala, že ženská neví, kolik ten její bere. Tohle jde fakt mimo mně. To by si pak mohli dělit děti, kdo kterýmu bude kupovat boty nebo stravenky.


    Když mě to přijde trochu nefér, aby chlap platil všechno a ženská nic....vyděláváme oba, tak platíme taky oba. Nemám s tím problém. Až nebudu vydělávat bude to na něm. zkraje se bude nejspíš divit, kolik že to všecko stojí, ale myslim, že už ted má docela přehled,kolik stojí domacnost tak snad nebude problém smiling smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 19:59
     

    Suee, však tak to myšleno není, my prostě sypem na jednu hromadu a z té se platí všechno.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 28.02.2010 20:33
     

    Naši to tak samožřejmě mají taky, ale já jsem třeba zvyklá platit hodně kartou a jsem ráda, že manžel neví, kolik stál nový kabát či kabelka grinning smiley nebo dárek pro něj winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 10:28
     

    Máme taky jeden účet, manža taky, jako u Majky neví, jak to s internetovým bankovnictvím funguje, nemá ani kartu. On pracuje, já mám jen invalidku. Nikdy se u nás neřešily moje a tvoje peníze, neznám to ani z domova, od rodičů.

    Protože o účtu nemá ani ánung, stejně si můžu koupit, co chci. Nezneužívám toho. Chci-li něco dražšího, probereme to spolu. Ještě nikdy mě razantně neodmítnul a hlavně - nikdy nevyčítal. Byly doby, kdy jsem odváděla v daních tolik, co on vydělal a též se to nikdy neřešilo. Netrpí bohudík komplexem, že chlap musí vydělávat víc, než ženská. Prostě jednou je tak, podruhé onak.

     
  • Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 11:30
     

    To je blbý téma! Ale musím uznat, že Drahuška se svým frajerem jsou svatí oba!

     
  • Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 11:56
     

    U nás je to tak, že každý máme svůj účet. Já platím výdaje na jídlo, děti, občas inkaso. Jsem na rodičovské dovolené, na víc můj příjem prostě nestačí, občas si z toho něco málo ukousnu pro sebe, bych si udělala radost, ale to nejsou žádné horentní sumy. Můj ze svého financuje splátky úvěru, důchodové připojištění a pojistku. Když mi nevycházejí peníze, tak platí to inkaso. Větší investice spolu probíráme a platí se z jeho účtu, jelikož já mám před dávkama od sociálky na kontě vymeteno, jemu vždycky na účtě něco zůstává, má větší příjem než já.

    Občas si pak myslí, že když tam má trochu víc peněz, tak jsou jen jeho, ale to ho vždycky velice rychle vyvádím z omylu nono smiley . Jestli se nechtěl dělit, neměl si mě brát a mít děti.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 17:49
     
    Blb napsal(a):

    To je blbý téma! Ale musím uznat, že Drahuška se svým frajerem jsou svatí oba!

    Nenech se mýlit. Já jsem pěkná potvora a jeho je taky dost grinning smiley smoking smiley , ale oba máme jednu nevydařenou manželskou zkušenost za sebou a navíc jsme v otázce peněz od začátku zajedno.

    A - je to veřejná diskuze a Frajer Hubert sem může kdykoli nahlédnout. Přece ho nebudu pomlouvat a řezat si pod sebou větev? spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley grinning smiley grinning smiley winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (15.11.2010 17:49)
     
  • Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 17:56
     

    I kdyby nahlédl a tys napsala něco blbýho, věřím, že to přejde. Vždyť je to frajer! A svatý jsme mi muži všichni!

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 18:07
     

    My jsme si to vyjasnili na začátku manželství. Peníze budou společné. Ani jeden z nás pro sebe nijak neutrácí. V tom jsme docela skromní. Co se ušetří, tak použijeme na větší výdaje. Manžel pracuje 8 hodin denně, stejně jako já. Sám uznává, že ženský mají malý platy a práce v domácnosti je nedoceněná. Je to asi tím, že ví o čem mluví, protože mě zastoupí s přehledem, když je to nutné.

    Za totality to bylo jinak, dneska za všechno můžou ty debilní účty. Když se mladí vezmou, tak jim pořád chodí plat na jejich účet. Bylo by to těžké, ale toto bych asi nezvládala a chtěla bych pouze jeden účet pro dva. Přijde mě, že dva samostatné účty jsou jen pro peklo v rodině. Jsem ráda, že jsem nikdy neslyšela: toto je z mých peněz...love smiley 

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 18:15
     

    Arturko, souhlas. thumbs down

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 18:19
     

    Arturko souhlas, u nás to takhle také funguje a to od doby, co jsme spolu začli bydlet. Žádný tajnosti před sebou nemáme, tak proč si hrát na moje, tvoje? O placení se stejně starám já a tím, že mám všechno na jednom účtu je hned o starost míň.

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 18:21
     
    Teprve teď, když jsem sama, jsem zjistila, co všechno se musí zaplatit, nikdy jsem se o to nestarala.Ještě, že mi syn zařídil internetový bankovnictví, to zvládám daleko líp než chodit na poštu a do banky.
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 18:31
     

    taky mám vše na jednom účtu. Manža ani nechtěl přístup a ani kartu. Tak kdyby něco, řekla jsem to aspoň dětem.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 15.11.2010 18:45
     

    Trixi, osobně si myslím, že když si chlap chce ponechat nějaké peníze pro sebe, tak tady něco nehraje nono smiley A co s nimi pak dělá? eye rolling smiley Dává je do svých koníčků, nebo je utrácí v hospodě? Anebo má radost, když jeho žena utratí za jídlo celou svou mateřskou a pak za ním musí s prosíkem , aby jí nějakou kačku dal? A pak si vyslechne, že utrácí moc, i když on nemá tušení kolik stojí rohlík, nebo botičky pro Pepíčka?

    Znám manželství kde ženská platí běžný chod domácnosti a její muž jen spoří. Pak řekne, že on za svoje peníze koupil dovolenou, nebo nějakou jinou békovinu, o kterou nikdo nestojí. Že ho ona živí celý rok, o tom ani nekrkne. Té známé by bylo milejší, kdyby se vykašlal na dovolenou a přispěl by na domácnost, aby ona nebyla ve stresu,kvůli penězům. Je to nabubřelostthumbs up

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.