úterý 30. dubna, 17:43 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: rakave
Status: nováček

Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

Datum: 25.02.2010 17:39
 

Dobrý den.Chtěla bych vědět jak máte rozdělené peníze,co platíte Vy a co manžel.Můžete mi poradit? U nás kolem toho začínají hádky.A to proto,že firma kde manžel pracoval zanikla.Manžel si našel jinou práci s podstatně nižším platem,u nás na Ostravsku je o práci nouze.Jsme sami dva.Netvrdím,že náš příjem je malý, ale byli jsme zvyklí na víc peněz a teď se musíme uskrovnit.Jenže to vypadá tak,že se uskrovňuji jen já .Manžel si nechává pro sebe stále stejnou částku,já nic.Já si dovolím utratit sama pro sebe jen když mi něco zbyde.Nechci manželovi křivdit,moc by mi pomohly Vaše rady.Kdo platí jídlo,byt (máme státní),kolik si nechává manžel pro své potřeby.Budu ráda za Vaše názory.Nemusíte mi psát své příjmy stačí když to vyjádřite v %.Moc děkuji.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 5 z 6
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 14:01
     

    A proto je internetový bankovnictví. Převést někam jinam spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 14:08
     

    My máme platby rozdělené na příchozí a odchozí, přičemž těch příchozích je setsakramentsky málo.

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 14:09
     

    Ale pokud banka zjistí, že peníze byly převedeny po smrti majitele účtu, může z toho být pořádný průšvih eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 14:27
     

    Banka ani tak ne, jako notář

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 14:54
     

    Banka to, myslím, má povinnost nahlásit. Moje známá s tím měla docela popotahování. Nikoho nezajímalo, že byla úplně bez peněz. Do vypořádání dědictví na peníze na účtu nesměla sáhnout. Kdyby neměla podporu odjinud, stala by se neplatičkou, kam by se podívala eye rolling smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 15:35
     

    Můžu Vám to potvrdit. Zažila jsem si to. Po smrti manžela, zablokujou úplně všechno, je úplně jedno, zda máte či nemáte podpisové právo, či bankovní kartu k účtu. Účet je na jméno a jednoho majitele. Arturko, já silně pochybuji, že jsi mohla podepsat papír, že účet je i tvůj, nebo manželův. Zákony se u nás nezměnily.

    Mně dokonce nevyplatily na bytovém družstvu tenkrát ani vyúčtování topné sezóny, všechno šlo do dědictví, i přesto, že na bytě jsme byli spoluvlastníci. Jo holt je to postavené občas na hlavu, zase když si ale vezmete jaké poměry v některých rodinách panují, tak se není čemu divit. Lidi jsou kvůli penězům všeho schopný.

    Každopádně účet mám svůj od té doby. Protože už bych si nikdy nechtěla zažít to co tenkrát. Být bez peněz, s 2500 tisícimateřské. Dědictví probíhalo 1 rok a to jsme měli prdlajs.

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 15:46
     


    Amee napsal(a):

    Můžu Vám to potvrdit. Zažila jsem si to. Po smrti manžela, zablokujou úplně všechno, je úplně jedno, zda máte či nemáte podpisové právo, či bankovní kartu k účtu. Účet je na jméno a jednoho majitele. Arturko, já silně pochybuji, že jsi mohla podepsat papír, že účet je i tvůj, nebo manželův. Zákony se u nás nezměnily.

     

    Každopádně účet mám svůj od té doby. Protože už bych si nikdy nechtěla zažít to co tenkrát. Být bez peněz, s 2500 tisícimateřské. Dědictví probíhalo 1 rok a to jsme měli prdlajs.

    Je to tak, jak píšeš....moje příbuzná v den smrti manžela, okamžitě šla "vybílit" účet...s tím, ať si ji klidně zavřou...zažila to totiž se svoji kolegyní v práci o pár let dřív..ta dva roky bez peněz na pokraji bankrotu.

    Schválně se ji zeptám, jak to tenkrát dopadlo.

    I když, odjakživa dělá na finančáku, tak kdoví...jestli se všichni kolem nezalekli... smiling smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 16:36
     

    Tak něco k tomu notáři. Byla jsem cca před měsícem na předběžném sezení u notáře. Prostě chtěli vědět, kde máme účty, čeho jsme majiteli atd. Taky jsem si po manželově smrti převedla většinu našich peněz na svůj nově založený účet a převedla na něj veškeré platby (měla jsem strach, abych nebyla neplatič). U notáře mi řekli, že stejně si sjistí stav účtu ke dni úmrtí a to se bude dělit a taky, že žádné trvalé příkazy se neblokují. Vůbec nebyl problém s tím, že já měla k účtu "jen" podpisové právo.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 16:45
     

    tak a jsem aspoň klidnější....Andorko díkywinking smiley , mám tam taky trvalé příkazy na účtu.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 16:57
     

    Jasně Andorko, zablokování účtu neznamená, že platby co jsou na něm dány, jako trvalé atd. se ruší. To všechno běží dál, můžeš na ten účet i vkládat, ale nemůžeš z něj nic vybírat. A to je horší, pokud na tom účtě jsou veškeré úspory rodiny. Sama píšeš, že si zjistí stav k úmrtí a na to nemůžeš sáhnout, do skončení dědického řízení. Protože se mohou najít další dědicové dle zákona.

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 17:03
     

    Ale já jsem na to právě šáhla a většinu peněz jsem si převedla na svůj nově založený účet.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 18:41
     
    Blb napsal(a):

    A svatý jsme mi muži všichni!

    Ano, nezbývá než souhlasit. Ale k tématu - 25 let jedna hromada a v pohodě.

    Pro mě nepochopitelný, že někdo řeší, já koupil dovolenou, ty tam budeš platit jídlo, ... confused smiley .

    Jsem pro jednu hromadu .

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 19:06
     

    Vyvedu tě z omylu...pořád se ještě někde žije v "pravěku"....a můžeš se třeba po..... a stejně nezměníš.

    Říkám si, že to změní až naše děti......

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 19:12
     

    Jani ani ty to nezmění. Nejlepší fakt je, když jsou doma jako to bylo dřív. Žádný účet,,,,akorát se tím živí další vyžírkové a nám to ubírá z účtu. Pekně na ruku 2x do měsíce.....hm...ale to je fakt historie....škodasad smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 16.11.2010 20:02
     

    Dneska musí mít účet povinně všichni. Na ruku nám peníze nikdo nedá. A banky se živí z našich peněz.

     

    Onehdy jsem se pěkně vytočila. Kdysi mě nabídli, že si mám zadarmo zařídit kontokorent, že když se dostanu do mínusu, tak nemám problém. S prachama jsme tenkrát vycházeli tak tak. Takže co kdyby? eye rolling smiley Když už jsme na tom byli dobře tak kouknu na výpis a tam mě strhávali každý měsíc 20kč za to, že mě nic nepůjčili a že mě pošlou výpis s částkou 0kč eye rolling smiley .

     

    Tak jsem to šla zrušit, nebudu jim platit za nic, že jo smoking smiley A zaplatila jsem 200kč za zrušení kontokorenta!!!!angry smiley Oni ty prachy ze mě stejně vydojili angry smiley Prý zadarmonono smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.