čtvrtek 2. května, 08:48 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.5
Klikni pro filtrování

Vistárie

Datum: 29.04.2009 13:50
 
_mg_3957.jpg
Další fotografie:

Já vím, že jsem asi jediná nebo jedna z mála, kdo ji mají již do květu, ale stále doufám, že nás bude časem víc.

Ta na baráku je v plném květu. Bohužel je jí půlka, protože, jak jsem už někde psala, podařilo se jí vytrhat šrouby, na kterých byla přidělaná karisíť na zeď a tak jsme jí museli upicnout a zhotovit nový, víc odolný upínací systěm....

Vistárie na pergole je rozvitá tak napůl, ale protože budu že nebudu, neuvidím jí v plném květu



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: Ami26
    Status: nováček

    Re: Vistárie

    Datum: 18.02.2011 21:04
     

    Milé zahradnice, začínám plánovat osazení zahrady a moc se mi líbí vistárie. Ráda bych ji dala do toho koutu jak začíná u domu zábradlí, aby se pak pnula až nahoru na terasu - je to jihozápadní strana. Ten kout je už teď teda zkulturněný a připravený na výsadbu, ale jinou fotku tu teď nemám). Jenže jak tak o téhle divošce čtu na netu, je to pěkný ďáblík a dokáže zničit i to co je kolem. Tak teď dumám, po čem jí pnout nahoru, nějakou treláž by asi brzo zlikvidovala. Nemáte typ na nějakou odolnou oporu, která by ty její násilnické sklony smiling smiley vydržela?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vistárie

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 18.02.2011 21:13
     

    Vydrží kari síť, ale musí mít od zdi aspoň deset čísel odskok a ukotvená velmi, velmi dobře na silných kotvách. Desítky vruty po třech letech ucvakala, jako párátka. Ona totiž, jak se pne, stahuje oporu směrem dolů a má ohromnou sílu. A taky pozor, aby opora nešla blízko ke střeše nebo aby v její blízkosti nebyl okap, či hromosvod. Natotata je je na střeše a zničí ji

     
  • Autor: Ami26
    Status: nováček

    Re: Vistárie

    Datum: 18.02.2011 21:36
     

    Děkuji Drahuško za odpověď, na střechu ji holku nepustím, já bych ji chtěla dotáhnout k tomu zábradlí, ale teď když to píšeš jak si poradila s železem, tak ji asi nepustím ani na to zábradlí. Žádné svody tam naštěsí nejsou. Jen je to výška přes dva metry, tak nevím jestli ta kari síť to unese, asi by to chtělo ještě nějaký trámek, nebo něco takové na podepření...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 18.02.2011 21:56
     

    My jsme dali jedno pole kari sítě, té silnější a manžel jí ukotvil nějakýma spešl kotvama na hodně místech. ( po předchozím ulítání šroubů ) Vistárie, když se rozjede, naroste klidně do deseti metrů výšky i výš. Pro ní to není vůbec problém. Prvních pár let se může zdát, že je chudinka, ale jak se jí rozrostou kořeny, nabere sílu a jede, jak šílená. My jsme jí podcenili a teď máme docela honičku. Umí udělat ročně několik mětrů

     
  • Autor: alice.n
    Status: nováček

    Re: Vistárie

    Datum: 04.03.2011 10:42
    Hodnocení fotografie "Vistárie": 4
     

    Dobrý den, a nevíte jak moc dřív kvete rostlina zříků? Máme velkou zahradu a semínka by vyšla o odně levněji. A nemáte někdo nějak= zkušenosti s výrobcem Koex flor (http://www.semena-osiva.cz/catalogsearch/result/?q=wisteria&x=12&y=11) ? Jakou mají semena klíčivost? Děkuji, A.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 04.03.2011 11:21
     

    Ze semínek trvá i deset let než vykvete. Lepší je z řízků. Já jí koupila už pěknou, vzrostlou a nelituji. Kvetla ještě to jaro a od té doby pravidelně

     
  • Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 05.03.2011 20:54
     

    [aukro.cz]

    Tady je prodávají grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 05.03.2011 21:00
     

    Jajo, za tu cenu to bude čerstvě zakořeněný řízek a to je na hodně dlouho, než se pořádně rozrostou a vykvetou. Já jsem tenkrát dala přes tři stovky, ale už měla jeden květ, takže jsem viděla i barvu a hustotu květů (mluvím o té na domě) Na pergole mám dlouhé laty, ale poměrně řídké kvetení. Ta na domě je kompaktní

     
  • Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 05.03.2011 21:08
     

    Jestli je mají jako clematisy budou slušný. Určitě se dají sehnat i jinde.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 06.03.2011 07:05
     

    Jajo, clematis roste rychle a rychle dospívá. což o to, vistárie roste taky, ale až po několika letech. Zkraje je lenošnice lenošná. Ta, co jsem v normálním zahradnictví kupovala, měla už několik silných výhonů, kolem dvou metrů délky a jak jsem psala - už kvetla a jakmile kvete, pokvete i na novém stanovišti. Kdežto nekvetoucí může takhle stagnovat mnoho let. To je jen moje zkušenost. Třeba se mýlím. Je jich hodně kultivarů a můžou být v pěstování rozdílné, jako to ostatně bývá u mnoha rostlin

     
  • Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 06.03.2011 08:30
     

    JJ je fakt když už kvete v květníku, tak bude kvést v zemi taky a je jistota barvy.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 28.04.2011 22:21
     
    dsc_0414.jpg
    Další fotografie:

    Vistáriový "tunel" z Vídně. Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 28.04.2011 22:27
     
    dsc_0141.jpg
    Další fotografie:

    A ještě jednou Vídeň a vistárie. Věra

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 29.04.2011 07:00
     

    Spike, mně na baráku taky začíná, ale chci jí vyfotit v plné kráse. Mám zrovna stejnou sortu, co mají ve Vídni. Na pergole si ještě počkám. Tam je jiná odrůda a navíc není tak chráněná, jako ta na domě, ale mají nasazeno obě a ta na domě asi nejvíc, co kdy měla. Zřejmě jim loňské vlhké léto a podzim svědčilo a v pohodě přežily tuhou zimu

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (29.04.2011 07:51)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 29.04.2011 09:15
     

    no to je náááádhera.....bych se asi kochala pěkně dlouhothumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.