čtvrtek 2. května, 06:15 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.5
Klikni pro filtrování

Vistárie

Datum: 29.04.2009 13:50
 
_mg_3957.jpg
Další fotografie:

Já vím, že jsem asi jediná nebo jedna z mála, kdo ji mají již do květu, ale stále doufám, že nás bude časem víc.

Ta na baráku je v plném květu. Bohužel je jí půlka, protože, jak jsem už někde psala, podařilo se jí vytrhat šrouby, na kterých byla přidělaná karisíť na zeď a tak jsme jí museli upicnout a zhotovit nový, víc odolný upínací systěm....

Vistárie na pergole je rozvitá tak napůl, ale protože budu že nebudu, neuvidím jí v plném květu



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 19:56
     
    _mg_2548.jpg

    Velmi, velmi pevnou oporu, dostatečně velkou. U domu bacha, jak se dostane na střechu, zničí ji. Nám ze zdi vytrhala kotvící šrouby desítky, jako by to byly špejle. Je to skutečně bezohledná Adéla, ale trvá jí nekolik let, než se do toho takhle dá. pak má přírůstky až šest metrů za sezónu

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vistárie

     
     
  • Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 19:57
     

    Já mám asi 8 let roubovanou a ani prd grinning smiley smiling smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 19:58
     

    no Drahuš eye popping smiley já jí to už psala.....tak si to rozmyslí sama, na co má a na co ne, u mě by tohle nemohlo...není místo....budu to chodit obdivovat sem grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 20:00
     

    Já nevím jakou jsem si před lety pořídila,ale řekla bych, že roubovaná nebyla. Na první květ jsem čekala mnoho let a květů byl jen pár, od té doby je to stále stejné - jen několik květů na obří rostlině sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 20:26
     

    Nám kvetla takhle naplno asi třikrát. Většinou omrzla.. Ale květy vždy a poměrně dost, jen pokud jsme jí neudělali na ježka. To pak neměla na čem kvést. Ta, co je na domě, kvetla hned první rok. Koupila jsem si rostlinu s poupaty a od té doby někdy více, někdy méně kvetla vždy. Je na jih a dům jí chrání před nejhoršími mrazy.

    Jim nevadí pozdní mrazíky tolik, jako krutý mráz v zimě, ale neřeším to. Nezakrývám. Musí si pomoct sama

    Ta na fotce, na pergole, tak na první květy jsem čekala taky dost dlouho, dokonce jsem proti ní dala jinou popínavku a když se rozrostla vistárka, čle ta druhá popínavka pod pilu

    Nemám je roubované

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (12.03.2013 20:27)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 20:44
     

    ....... mě teda zmrzla, ale zahradník říkal, jedině roubovanou, jinak se květu dočkám tak za 10 let sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 21:11
     

    Asi jsi už moc vysoko

     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 21:24
     

    Zdravím milovnice wistárií a děkuju za všechny zkušenosti a rady, které jste mi dnes napsaly. Diskuzi jsem pročetla celou, a tak vím, že pěstování wistárie je dovoleno pouze na vlastní nebezpečí. grinning smiley A to zásadně na kari síti připevněné nejlépe chemickou kotvou , v horším případě na patnáctkách šroubech. grinning smiley A mimo střechy, okapy, ploty, zábradlí a jiné konstrukce, se kterými ta potvora ráda měří sílu. grinning smiley Zkrátka, jak napsala Romi, musím teď uvážit, jestli "na ni mám" . grinning smiley Ale krása je to nesmírná, ta Drahuščina je tedy jako z katalogu. To musí být zážitek, sedět pod tou pergolou, když je tam ta záplava fialových kvítků. Ještě jednou všem díky. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 21:31
     

    Mívá až 1,2m dlouhé laty winking smiley

     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 21:57
     

    Tak to jsi mne teď tedy až rozesmála, Drahuško. Chápu, že je to krásné, mít tak dlouhé laty, ale ten způsob,jakým jsi mi to o té Adéle sdělila - napůl jako sladké tajemství grinning smiley , napůl i jako další skrytou hrozbu grinning smiley ..... Ještě teď se směju. Zkrátka, wistárie je osobnost, to se jí nedá upřít. A věru nevím, kdo v té budoucí přesilovce zvítězí, až se jednou odhodlám a věnuji jí nějakou solidní kamennou zeď bez okapů atd. grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 21:59
     

    Ano, musí se držet fest na uzdě, ale je nádherná. Ta druhá, na domě, má jen půlmetrové hrozny, ale kvítka jsou hustší a větší. Každá je jiná, ikdyž mají stejnou barvu - téměř

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (12.03.2013 22:00)
     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 22:02
     

    Jo, a ještě jsem chtěla poznamenat, jak mi všechny radíte nešetřit a koupit si již vzrostlou obryňku za pár stovek.... - tak, po pročtení té diskuze mi stejně došlo, že ta pořizovací cena je vzhledem k těm všem kari sítím, kotvám, ocelovým šroubům a opravám urvaných konstrukcí stejně jen kapka v moři. grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 12.03.2013 22:37
     

    Klame tělem. První tři roky je většinou dost neduživá, člověk nevěří. Najednou má ale u země kmen, jak vzrostlý strom a pak může být nadělení. Naše, co je na domě, až jí nebudeme fyzicky zvládat, bude muset k zemi a ještě zaroundopovat pahýl, aby nezačala znova růst.. Máme dost vysoký dům a nebude trvat dlouho a už nebude nikoho, kdo by jí usměrňoval. Na děti spoléhat nemůžu a síly pomalu docházejí

     
  • Autor: monicka
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 13.03.2013 10:50
     

    Ahojky.Může být vistárie zasazená třeba na trávě volně na zahradě nebo musí být jen u nějaké opory?Chtěla bych si ji pořídit,má krásné květy. Moc děkuji za odpovědˇ. smiling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 13.03.2013 11:34
     
    p4300476.jpg

    Moničko , měla by být u podpory . je to liána .. jinak by se válela po zemi .. ale můžeš dát tu oporu do trávníku . já ji mám na oblouku . dcera na pergole .. je ale fakt velmi agresívní .. roztrhala latě v plůtku té pergoly .. je silná jak mužská ruka - moje dvě jsou z odkopků .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.