neděle 28. dubna, 18:27 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Glorióza

Datum: 04.01.2007 06:06
 
5.jpg
Další fotografie:

Loni jsem měla poprvé gloriózu a byla jsem z ní nadšená.Pořídila jsem fotoreportáž,jak roste..

První poupata


 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (03.05.2008 12:27)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 12
  • Autor: sapajabala
    Status: nováček

    Re: Glorióza

    Datum: 17.03.2010 20:55
     

    paráááda!!!eye popping smiley grinning smiley thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Glorióza

     
     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Glorióza

    Datum: 08.06.2011 19:59
     

    Poradte mi proč mi, nechce letos klíčit hlíza,loni kvetla a letos je velká, ale nechce začít rašitplease smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Glorióza

    Datum: 08.06.2011 20:06
     

    Madlenko, nevím...z loňských 6 hlíz mi nevyklíčila ani jedna sad smiley confused smiley . Já to přičítám ponechání květníku s hlízami venku v době ochlazení (3 dny ráno mrazíky). Asi je vyklopím, zda neshnily.

     
  • Autor: adenia
    Status: nováček

    Re: Glorióza

    Datum: 09.06.2011 08:46
     

    Já Gloriosy vždy sázím, až jsou hlízy narašené.

    Letos se jim nějak nechtělo, tento týden v úterý jsem je zasadil.

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Glorióza

    Datum: 10.06.2011 09:32
     

    Já ji v mrazech venku neměla,ale nechala jsem hlízu zaschnout v květináči, kde byla do jara,pak jsem ji přesadila a ona je pořád stejná,dělám to takhle s kalama a ty jsou v pohodě,ale tahle nějak stávkuje,přestože je krásná velkátongue sticking out smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Glorióza

    Datum: 10.06.2011 10:45
     

    Já jsem si bohužel gloriózu zničila angry smiley

    Měla jsem krásnou velkou a několik let mi pravidelně kvetla. Tak teď mám prd. Ale kalám se daří. Nevyndavám je ze země, nechávám je zimovat ve skleníku (jsou tam vysazené volně v zemi a skleník je z jedné strany tvořen zdí domu, takže v něm není až tak mrazivo). Už mi krásně kvetou, půjdu je vyfotit. Je to taky to jediné koukatelné (kromě zmijovců), co ve skleníku mám.Věra

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Glorióza

    Datum: 13.06.2011 16:34
     

    Věrko foť ať se máme čím kochatplease smiley

     
  • Autor: adenia
    Status: nováček

    Re: Glorióza

    Datum: 17.07.2011 10:32
     
    p1090582.jpg
    Další fotografie:

    Začátkem června jsem Gloriosy sázel a na fotkách jsou, jak vypadají dnes. Většina rostlin už má poupata.

     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 17.07.2011 10:41
     

    Ahoj, mám dnes už třetím rokem Gloriosu, vypěstovala jsem si jí ze semínek. Tušíte, kdy mi začne kvést? ještě nekvetla, ale roste jako blázen, každý rok mi naroste hodně do výšky, už se to snažím motat do kruhu, zabírá hrozně místa.

    Nebo dělám něco špatně, že nekvete? Světla i živin má dost...

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Glorióza

    Datum: 17.07.2011 11:44
     

    Adenio ,jsi machrthumbs down , krása,jak to děláš že ti tak krásně rostou?grinning smiley

     
  • Autor: adenia
    Status: nováček

    Re: Glorióza

    Datum: 17.07.2011 18:45
     

    Rady jsou jednoduché.

    1. Nespíchat se sázením, sázím je v druhé polovině května. V této době jsou všechny hlízy narašené, po zasazení jsou do 10 dnů venku.

    2. Substrát je propustný - rašelina, kokos, perlit a kompost, rychle vysychá (hlízy nesnáší přemokření).

    3. Od rána do večera jsou rostliny na slunci, tím mají silné a krátké výhony - nyní mají 40-50 cm (ty co jsou na fotce menší jsou loňské semenáče).

    4. Zalévám každý den večer a jednou za týden hnojím.

    5. Zimuji je vytažené ze substrátu při teplotě 5°C (na podzim a na jaře je tam až 10°C).

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Glorióza

    Datum: 17.07.2011 20:18
     

    A mne tá moja nie a nie kvitnúť, už je v koši.... thumbs up sad smiley

     
  • Autor: adenia
    Status: nováček

    Re: Glorióza

    Datum: 20.07.2011 15:29
     
    Leontynka napsal(a):

    Ahoj, mám dnes už třetím rokem Gloriosu, vypěstovala jsem si jí ze semínek. Tušíte, kdy mi začne kvést? ještě nekvetla, ale roste jako blázen, každý rok mi naroste hodně do výšky, už se to snažím motat do kruhu, zabírá hrozně místa.

    Nebo dělám něco špatně, že nekvete? Světla i živin má dost...


    Třetím rokem by mohla kvést, ale víc záleží na tom, jak je velká hlíza. Pokud nemá potřebnou velikost tak nepokvete a může trvat i déle.

     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 20.07.2011 21:38
     

    Děkuji za odpověď. Ty hlízky se mi po každé zimě dost množí, a tím pádem jsou různě velké, nestíhám je rozdávat...

    No nevadí, ještě počkám. Když nevykvete letos, snad se zadaří příští rok. Ty její květy mne úplně uchvátily, je to neuvěřitelně dekorativní rostlina!! Prostě nádhera!

    Jak dlouho takový květ vydrží - den, týden??? - nemám potuchy...

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Glorióza

    Datum: 21.07.2011 09:25
     

    Adeniu dík za radyflower smiley ,Leontýnko ta kvete mnohem déle než týden ,vloni jsem ji kupovala kvetoucí a dělala mi radost snad celý měsíc,jenže letos má hlízu jako hrom a nechce klíčit,zřejmě jsem ji měla na chladnějším místě, než by chtěla a teď dělá drahotytongue sticking out smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.