neděle 28. dubna, 15:58 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Glorióza

Datum: 04.01.2007 06:06
 
5.jpg
Další fotografie:

Loni jsem měla poprvé gloriózu a byla jsem z ní nadšená.Pořídila jsem fotoreportáž,jak roste..

První poupata


 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (03.05.2008 12:27)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 12
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Hana

    Re: Glorióza -Pomóóóc

    Datum: 10.05.2007 23:22
     

    Ahoj Lado,koukala jsem do knihy rostliný lékař,ale moc tě nepotěším,opíšu ti co tam píšou. Když se svinují listy,muže být příčinou hmyz. Jestlže je rostlina zakrnělá, je zpravidla napadena virem.Rostlinu musíte zlikvidovat.Bledé a suché listy: příliš mnoho slunce.Přemístěte rostlinu do polostínu nebo ji přistiňte,například žaluziemi.Jestliže pod listy visí šedé,slizké kapky,pak je to vinou chřestovníčka.Má krvavě červené krovky a připomíná slunéčko bez teček.Brouky sesbírejte a zničte.Je to účinný zásah.Ale pozor -jsou velmi rychlí ! Přejí ti aby se ti podařilo kytičku zachranit,vždy mě mrzí když mě něco takového potká mnoho šťestí Hana Doufám že se na mě nerozlobíš,jen jsem to opsala.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Glorióza -Pomóóóc

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 11.05.2007 05:31
     

    Holky díky...no zatím žije a zdá se že se choroba zastavila. Kamarádka dodala nějakej postřik na choroby a cosi na desinfekci půdy. Všechny napadené listy jsem odstranila,nebo alespoň fleky odstříhala.Teď už je zase "normální". Pár prvních poupat taky přišlo pryč,hned malinká zčernala.Další už držej...uvidím,snad to bude OK. Co to teda bylo nevím eye popping smiley Sluníčko,průvan a brebery jsem vyloučila,to by byla zdřejmě zasažená celá rostlina. Žtutá se teprve uráčila a konečně začala růst,trvalo jí to pěkně dlouho.winking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Glorióza

    Datum: 11.05.2007 08:55
     
    Lado, zjisti ten název, čím jsi to postříkala.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 01.06.2007 12:49
     

    Missi,netuším...něčím proti houbovým chorobám,dala mi trochu kámoška.Až k ní pojedu,tak se zeptám..

    Tak červená se vzpamatovala,roste,ale ani náznak po květech,ty první opadaly a další se zatím neukázaly. Žlutá už poupata má,tak čekám až rozkvetou...Je už na balkoně...

    Hano s tím deštěm nevím,já ji mám na lodžii,tak tam prší opravdu vyjímečně,když jde hodně boční déšť.

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 04.06.2007 15:58
     
    Ahoj Lado ,už zase potřebuji radu,Glorioza roste jak splašená,už má 1metr,ale začli mě od spoda některé listy po okrajích hnědnout,nevíš čím to může být.Taky to vůbec nevypadá,že pokvete.Díky Hana
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 05.06.2007 05:44
     
    Hano netuším...to spíš Květa,to je odborník. Glorioza si dává květama na čas,nejdřív roste a pak teprve hodí poupata,tak má zatím čas. Já ji měla loni poprvé a taky jsem stále konzultovala s ostatními..winking smiley Fotku nemáš? Lépe by se třeba určila příčina. Ať se ti zadaří.
     
  • Autor: Adriana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 05.06.2007 08:09
     

    Ahoj Missi,

    všechny hlízky gloriózy od tebe mi vyrostly,z té největší už mám rostlinu asi 1,5 m /nevím přesně,jak se motá,tak se to blbě odhadne).Chci se jen zeptat,jestli taky máš ty listy takové pruhované,moje jsou světle zelené s tmavšími proužky. Na fotkách Lady jsem nic tak výrazného neviděla.

    Poupata zatím neukazuje,myslíš,že letos pokvete nebo musí být hlízy větší?

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 09.06.2007 19:09
     
    Ahoj Lado, už jsem přišla na to proč mi hnědly ty listy ,mám kytku na jižním okně a spálilo jí sluníčko.Udělala jsem jí zastínění a je to lepší,už má i poupata,mám jí poprvé tak jsem zvědavá.Dík a ahoj Hana.
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Glorióza

    Datum: 09.06.2007 22:02
     
    Adriano, já je mám taky pruhované confused smiley . Ovšem dnes jsem byla u kamarádky v Příbrami a ta má to samé!! - přitom hlízy má kupované. Co to je nevím, chtělo by to dát fotku na Living.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 11.06.2007 12:26
     

    Holky,já jsem teda udělala důkladnou prohlídku listů...Taky jsou vlastě nepatrně pruhované,ale mám pocit,že takhle vypadaly i loni. Nijak jsem to nezkoumala...Ale asi je na ně letošní rok špatnej...,když je nás víc s nějakým problémem. Ještě hlásím,že žlutá začala otevírat poupata.

    Hani za pár dní se dočkáš...květy jsou opravdu nádherné.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 15.06.2007 06:06
     
    glorioza.jpg

    Tak alespoň žlutá kvete.Červená letos nic a přitom hlízy byly velké krásně narašené, ta počáteční choroba ji zabrzdila. Těšila jsem se jak bude obalená květama.

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 21.06.2007 23:23
     
    1.jpg
    Další fotografie:
    Lado,máš pěkné poupatka,takové mám já
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 25.06.2007 21:56
     
    Tak jsem docela smutná měla jsem jí poprvé a nevím čím to je ,ale všechny poupata mě přestali růst a vypadají jako zaschlé ale zalévala jsem dobře.Nevíte čím to je -foto ale není moc povedenésad smiley
     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil hana (26.06.2007 15:46)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 25.06.2007 23:00
     
    Tak to nevím..mě ta červená schodila poupata,ještě když byly miniaturní a jiné už neudělala.Žlutá je v pohodě,už nasadila na dalších dvou šlahounech nové.
     
  • Autor: Adriana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 26.06.2007 07:40
     
    No a mě přestaly nějak růst a poupata nenasadily žádná,myslím,že už ani nenasadí a tak to zpočátku vypadalo slibně.Tak možná příští rok,až budou hlízy větší.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.