sobota 27. dubna, 17:17 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Glorióza

Datum: 04.01.2007 06:06
 
5.jpg
Další fotografie:

Loni jsem měla poprvé gloriózu a byla jsem z ní nadšená.Pořídila jsem fotoreportáž,jak roste..

První poupata


 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (03.05.2008 12:27)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 12
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 04.02.2007 21:40
     

    Tak hlízy začínají rašit...takto vypadaj.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Glorióza

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Glorióza

    Datum: 06.02.2007 13:27
     
    Byla jsem ve Střešovicích u Chládka - mají tam červenou gloriozu, cena 68,-Kč, opravdu velké a silné hlízy,  14 - 18 cm.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 06.02.2007 18:10
     
    Tak to je dobrá cena...thumbs down Já za ni loni dala víc, je fakt, že nikde moc nebyla...ani jsem teda nepátrala. No ale tím, že se množí, tak to stálo za to. Missi dík za info...přetlumočím kámošce.
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Vlasta

    Re: Glorióza

    Datum: 25.02.2007 19:26
     
    Hlízy glorioz mají v Táboře u komerční banky,jestli jste z okolíthumbs down  
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 26.02.2007 06:48
     

    Vlasto vítej...a dík za info winking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 07.03.2007 06:18
     
    Viděla jsem gloriozy v OBI, za 99,-kč
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Glorióza

    Datum: 07.03.2007 09:26
     
    Včera jsem si koupila gloriozu v Albertu - jedna hlízka stála 129 Kč. Je asi 15 cm dlouhá, ale uzounká. Poté, co jsem tu viděla Lady fotky jsem fakt neodolala. Kdy s ní do země a do jaké?
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 07.03.2007 11:11
     
    Libi,zatím jsem ji nezasadila...měla jsem ji v normální balkonovce. Ve větším květináči hlízu položenou vodorovně asi 5cm zasypanou. Pozor chce hodně na světlo,jinak se táhne. To se mi stalo loni,měla jsem ji dál od okna. Po přemístění na světlo se srovnala a pak jsem ji dala ven.
     
  • Autor: Adriana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 16.03.2007 07:27
     

    Včera jsem zasadila malé hlízy Gloriózy,na diskuzi v Liv bylo,že má mít spodní teplo,no to jim nemůžu zajistit.Nenastydne na okně "od nohou"?Hodně jsem tam četla,že lidem shnila,tak asi méně zalévat,co?Hlízy už byly narašené,bála jsem se,aby ten puk nezaschl na suchu.

    Už jste zasadily?

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 16.03.2007 14:35
     
    Já zatím nezasadila...musím nejdříve nějak přeorganizovat kytky,aby se mi to všechno vešlo.Pokud máš pocit,že je parapet moc studenej,tak dej pod květináč polistiren. Myslím si, ale že to není potřeba. Hlíza se pokládá vodorovně a zasypává se tak 5-8cm, tak je dost vysoko.Ale nevím,já ji loni hodila do hlíny a bylo.. winking smiley
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Glorióza

    Datum: 16.03.2007 16:31
     
    Já taky ještě NE winking smiley . Hlásí příchod studeného počasí, tak je času dost.
     
  • Autor: Adriana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 19.03.2007 12:39
     
    A sakra,někde jsem četla /snad v knize?/ že má být jen 2 cm hluboko,tak to jim honem musím přisypat.Je nebezpečí,když méně zaliju,že nějak zaschne?Mám strach spíš,aby neshnila a tak ji možná usuším..achjo..
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Glorióza

    Datum: 19.03.2007 12:47
     
    Lado, vidím, že fotky máš z bytu - ale jinak je to venkovní rostlina? To je fakt nádhera, ale nemám tvou trpělivost... sad smiley.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 19.03.2007 19:27
     

    Adriano nemusíš dosypávat...(pokud jsou hlízky malé, tak ty 2-3 cm by měly stačit, přisypat můžeš vždycky )

    Anavi nejdříve jsem ji měla doma a na balkon šla s ostatníma kytkama...

     
  • Autor: Adriana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 28.03.2007 19:28
     
    Tak gloriózy pěkně lezou,ale nevím,jestli jsem je nedala do malého květníku.Mám vždy pocit,že nová a malá rostlina potřebuje malý květník,aby ho prokořenila.Ale ty puky (nebo jak se to jmenuje) u dvou největších hlíz lezou skoro u stěny květníku,kam se bude zvětšovat?Takhle nebudu mít hlízu jako LadaB.Až trochu vyroste,můžu ji přesadit,nezarazím ji nějak v růstu nebo kvetení? Do jak velkého květníku dáváte asi 5-6 cm hlízu?confused smiley confused smiley confused smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.