neděle 28. dubna, 01:33 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Glorióza

Datum: 04.01.2007 06:06
 
5.jpg
Další fotografie:

Loni jsem měla poprvé gloriózu a byla jsem z ní nadšená.Pořídila jsem fotoreportáž,jak roste..

První poupata


 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (03.05.2008 12:27)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 12
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 26.07.2007 22:35
     
    Poupata všechny opadaly a přestala růst listy začaly usýchat vyndávate hlízy až úplně zavadne nebo později ,kdy končíte ze zaléváním.Snad se zadaří příští rok.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Glorióza

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 26.07.2007 22:55
     
    Holky asi na ně není rok...jinak si tu neumím vysvětlit,že všem hromadně udělaly to samé...
    Hano nechávám ji v hlíně dokud stonek sám nezavadne a neodpadne.Je odkvetlá,tak jsem ji už přestala zalévat..Šoupla jsem ji na chodbu než úplně zatáhne..
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Glorióza

    Datum: 26.07.2007 23:22
     

    Děvčata, i po odkvětu normálně dál zalévat i hnojit, pouze se snažit nepřelít, aby neshnila hlíza. Prostě dokud sama nezačne zasychat, tak se o ni staeat. Do příštího roku musí narůst hlíza winking smiley !!

    Jinak u jedné mi také zaschly květy, menší hlízy nekvetly,.......ale měla jsem ji na schodech a tam jde sluníčko jen od 8 - 10 hodin, tak jestli to není máloconfused smiley . Navíc letos byly i dost nízké...asi nebyl dobrý rok. Nyní jen doufám, že ty hlízy pěkně narostou.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Míša

    Re: Glorióza

    Datum: 30.07.2007 05:28
     
    Ahoj nebo dobrý den. Mohla bych se jen zeptat, kde by se dala sehnat rostlinka Glorióza? Už dlouho ji sháním a zde vidím, že si o ní povídáte. Děkuji za odpověď. Míša
     
  • Autor: Adriana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 30.07.2007 07:38
     
    No,tak mě pěkně narostly,ale žádná mi nekvetla a už odcházejí listy,tak snad příští rok. Vidím,že nejsem jediná,komu se to letos nepodařilo.sad smiley
     
  • Autor: Misa
    Status: nováček

    Re: Glorióza

    Datum: 30.07.2007 19:26
     
    Ahoj, nevěděli byste, kde se dá sehnat rostlinka Glorioza superba? Nebo něměli byste někdo prosím na prodej. Předem děkuji za odpověď. Míša
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 05.08.2007 01:11
     
    Ahoj hlízy se dají koupit v baumaxu a taky jsem je viděla v super marketu v odděleni rostlin,ale kupovala jsem jí na jaře
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    matee

    Re: Glorióza

    Datum: 08.09.2007 13:09
     

    dobzý den chtěl bych se zeptat jesi někdo nemá skušenosti s pěstováním ze semen dovezl sem si je min. rok z holandska najaře sem je nasadila ale nic

    pak sem v němecu oběvil vzrostlou květinu tak sem si ji koupil jenže mi cosi sežralo hlízy a tak mi zase zůstaly jen semena. děkuji

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 11.09.2007 08:09
     
    Ze semen jsem zkoušela jen jednou a bez úspěchu....Víc jsem se o to nepokoušela a raději koupila hlízu...
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 11.09.2007 21:19
     
    chtěla jsem se zeptat už jste vyndaly hlízy z hlíny nebo je brzy na zazimování
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 12.09.2007 05:29
     
    Já je mám zatím v hlíně,ale bude už asi vyndavat....
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 05.10.2007 07:51
     
    Tak jsem gloriózu vyndala...letos je menší než loni.Jedna začala růst...eye popping smiley zatím má asi 10cm. Hodila jsem ji teda na okno do kuchyně a jsem zvědavá co bude dělat...Pochybuju,že vykvete,ale doufám,že udělá alespoň hlízu...
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 16.10.2007 22:23
     
    Už jsem taky hlízy vyndala mám je v pilinách v krabici pod posteli občas je zavlažím asi by neměli úplně uschnout nebo se pletu ?stydlin smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 17.10.2007 10:44
     
    Hani nezavlažuj je,aby nezačaly hnít....já je měla také jen v papíru a byly v pohodě.
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 18.10.2007 00:36
     
    p1000910.jpg
    už běžím sušit piliny a budu je opatrovat jako v peřince mám z jedné dvě ale jinak jsemstydlin smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.