neděle 28. dubna, 04:03 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Glorióza

Datum: 04.01.2007 06:06
 
5.jpg
Další fotografie:

Loni jsem měla poprvé gloriózu a byla jsem z ní nadšená.Pořídila jsem fotoreportáž,jak roste..

První poupata


 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (03.05.2008 12:27)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 12
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 28.03.2007 20:19
     
    Adriano...ta původní po uschnutí rostliny odumře a nové hlízy se tvoří kolmo dolů. Nevím jak velkej máš květináč a kolik hlíz v něm. Já je loni dala hned do většího asi 35x35x40. Hlízy byly dvě. Letos jsou mnohem větší a dám je do stejného. S přesazováním ti neporadím. Nesmí poškodit puk...Ani nevím kdy se začnou tvořit nové hlízy.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Glorióza

     
     
  • Autor: Adriana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 29.03.2007 09:01
     

    Dala jsem je po 1 hlíze do květináče ( asi 6 cm hlízu do 10-12 cm květníku).Proto máš asi tak velké hlízy, že měly dost prostoru.Myslela jsem, že roste ta původní a zvětšuje se.

    Já je asi zkusím přesadit do většího,mám vždycky takovou představu, že velký květník pro nezakořeněnou rostlinu je spíš na škodu,ale tady to asi neplatí.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 01.04.2007 10:56
     
    Tak jsou zasazené a budu čekat...
     
  • Autor: Adriana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 03.04.2007 17:59
     
    Mě už pěkně lezou a řekla bych,že rostou jak z vody.Každý den,když přijdu z práce,jsou jednou tak velké.Ta největší už má asi 8 cm!!! Díky Missi,mám radostthe finger smiley the finger smiley the finger smiley
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Glorióza

    Datum: 03.04.2007 20:44
     
    Adriano, hlavně dej ten květináč na světlo!! Aby se moc nevytahovaly. Já je dám do květníku zítra (pokud bude čas).
     
  • Autor: Adriana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza

    Datum: 04.04.2007 11:39
     
    Jasně,udělám jim pomyšlení,jsou na nejlepším místě,které v bytě mám.thumbs down
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 07.04.2007 19:15
     
    Už jsou venku...teď už to bude fofr..winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Glorióza

    Datum: 21.04.2007 00:22
     
    Lado, tak mají ty hlízy v Hypernově, asi za stočtyřicet, já snad neodolám!!! Jestli jsem četla dobře, tak jim jako opora stačí tři nahoře svázané tyčky... nemáš nafoceno, jak to máš "ukotvené" ty??? smiling smiley Ono je tam totiž taky napsáno, že může dorůst až metr a půl, a tak dlouhý tyče teda při nejlepší vůli nemám. CO nějaká ta kovová podpěra? To by jí taky vyhovovalo?
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 21.04.2007 15:27
     

    Červená jede jak blázen, už by mohla během pár dní vyhodit poupata.Žlutá se teprve chystá,zatím ještě ani nevylezla ze země.

    Anavi,já dala jen dvě tyčky a mezi ně natáhla tři dráty. Pak ji motám do kruhu. Najdu loňskou fotku,jestli to je na některé vidět. Jinak ti to vyfotím...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Glorióza

    Datum: 21.04.2007 20:41
     

    Jo, dej mi to sem, dík.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 22.04.2007 14:31
     
    glorioza 1.jpg
    Další fotografie:

    Tady je nějaká loňská... pro představu,jak jsem ji točila.Snad je to alespoň trochu vidět.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 22.04.2007 15:28
     
    glor -kon.jpg

    Tady je letošní...Anavi, takhle jsem vyřešila ty tyčky. Dobře se mi tak vede podle potřeby. Přichycuji ji svorkami.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza

    Datum: 25.04.2007 22:58
     
    Hano, někdy jí to trvá déle..vydrž. Pročti si to tady. Já sázela čtyři najednou,dvě vyjeli okamžitě (viz obrázek v minulém příspěvku) a dvě zatím nic,začínají se teprve probouzet. Loni to bylo stejné....
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Glorióza -Pomóóóc

    Datum: 29.04.2007 10:32
     
    2 glorioza 1.jpg
    Další fotografie:

    Gloriózo je nějaká divná....začaly se podivně kroutit nové listy,i ty co jsou ještě nerozbalené.Na konci jakoby usychaj a dělaj se tam tmavé skvrnky.Prohlídla jsem ji důkladně a nenašla jsem žádné brebery. Ostatní kytky jsou OK. Péči má naprosto stejnou jako loni a udělaly to obě červené...Co s tím...co to může být...poraďte...díky

    Takhle vypadá

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (29.04.2007 10:35)
     
  • Autor: Adriana
    Status: začátečník

    Re: Glorióza -Pomóóóc

    Datum: 04.05.2007 07:40
     

    Ahoj Lado,

    hledala jsem v knihách tvůj problém,ale nenašla nic kloudného.O kroucení a svinování listů tam byla jen jedna poznámka- že je to zaviněno zimou a moc vody nebo studený průvan.Ale to asi u tebe nepřipadá v úvahu,ne? confused smiley

    Prosím tě,s řízky ibišků jsi mi poslala nějakou rostlinku,takové světle zelené tuhé,masité lístečky a já zapomněla,co to je.Už to pěkně vyrostlo a nevím,kam to šoupnout,jak o ni pečovat.Myslíš,že by sis vzpomněla?Díky.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.