pátek 3. května, 19:02 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Exotické ovoce

Datum: 23.01.2007 23:36
 
A fotku jsem zatím nenašla , dejte za mě někdo nějaký uúlovek
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 05.04.2009 17:14
     

    pomelo miluju,ale zrovna dnes jsem si dost naběhla.Koupila jsem v kaufl.,mělo takový trochu hruškovitější tvar,bylo japonské.Narozdíl od tradičního bylo o hodně sladší a štavnatější,mls smiley mls smiley mls smiley ale slupka měla tloušku 3cm,takže z pomela velikosti míče jsem dostala dužinu velikosti běžného pomeranče.Za 50 kč,nekup to.thumbs up

     
  • Autor: Reklama

    Re: Exotické ovoce

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 05.05.2009 11:12
     
    dsc_0561.jpg
    Další fotografie:

    Tohle je trh v madeirském Funchalu. Co je na prvním obrázku, nevím. Na těch dalších jsou vidět plody mučenky, mango, avokádo... a např. i cukrová třtina, která se tu pěstuje. Na posledním snímku ty zelené delší šišky jsou plody monstery. Chtěla jsem si jednu koupit, abych ochutnala, ale mnozí prodejci ochutnání nabízeli, tak jsem svoji touhu uspokojila jen malou ochutnávkou. Je to docela dobré, sladké. Nejen zvenčí to připomíná klas kukuřice, ale i uvnitř je rozdělená do semínek jako jsou zrnka kukuřice. Jen tady jsou dužnatá, bílá a sladká. Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 12.07.2009 13:24
     
    dsc_0840.jpg
    Další fotografie:

    Tohle jsem nevěděla, kam umístit, protože to není ovoce, ale zelenina - kaparovník. Já to v kuchyni nepoužívám, nevím ani jak, ale rostinka je to krásná. Tahle roste na věži městských hradeb v Trogiru v Chorvatsku. Věra

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 12.07.2009 14:41
     

    Kapary se používají při výrobě tatarské omáčky. U nás se běžně používá kyselá okurka, ae správně se mají dát kapary (opatrně!) winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 12.07.2009 15:22
     

    Tak to někdy zkusím. Já tu skleničku mám (asi z dárkového balíčku), ale nikdy jsem ani nepátrala, co s tím. Taky jsem si toho v žádném jídle nikde nevšimla, tak opravdu jsem neměla potřebu to někam cpát. A ani jsem netušila, že ta rostlinka takhle vypadá, až jsem viděla v Chorvatsku na lodi starého kapitána, jak otrhává ta poupata. Ten mi prozradil, co to je. Chystal se je nakládat. Ale mě stejně nejvíc zaujala rostlinka jako taková. Líbila by se mi doma v nějaké zídce. Viděla jsem ji růst právě na starobylých zdech, tak toho asi moc k životu nepotřebuje, "jen" to sluníčko. Věra

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (12.07.2009 15:24)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 12.07.2009 15:41
     

    Je nádherná, ale že toh sluníčka u nás je, co confused smiley angry smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 12.07.2009 16:21
     

    Kapary jsou výborné do omáček, ke zvěřině, do pomazánekmls smiley . U nás jdou udělat falešné kapary z poupat lichořeřišnice, ale je to piplačka.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 13.07.2009 14:44
     

    No vidíš, to vím, že se dělají kapary falešná (já tedy slyšela o poupatech pampelišky, ale to je asi jedno, hlavně že jsou to poupata jedlá), ale k čemu se dávají jsem netušila. Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 13.07.2009 21:29
     
    dsc_0185.jpg
    Další fotografie:

    Na Korčule jsem potkala ještě jednu exotickou plodinu - svatojánský chlebíček. Strom byl úplně obalený ještě nezralými plody. Věra

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 14.07.2009 06:14
     

    Spike,tak tú rastlinku na chorvátských zídkách (i som učinila neúspešný pokus o řízkován winking smiley í)som si už dávnejšie všimla,len som netušila,že je to kaparovník. Teraz keď to vďaka tebe viem,budem o to usilovnejšie pátrať po nejakej možnosti,jak sa k nemu dostať.grinning smiley

     
  • Autor: Simi
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 14.07.2009 16:29
     

    To by mě nenapadlo, že takové nevzhledné bobulky jako je kapary roste na tak pěkné rostlince. Uměla bych si ji představit i v závěsném květináči.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 14.07.2009 17:15
     

    Simi, mám obavy, že by se jí v květináči asi nedařilo. Viděla jsem to vždycky růst vysoko na kamenné zdi ve skulince. Podle toho soudím, že potřebuje teplo, hodně sluníčka a spíš sucho a taky vápenné podloží. Ale líbila by se mi doma moc. Věra

     
  • Autor: Simi
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 15.07.2009 09:26
     
    kiwi.jpg

    Tohle sice už pro nás není exotické ovoce, ale je to alespoň exotický tvar. Měli to v Řecku a nebyl to jeden zmetek byla to prostě celá taková šišatá odrůda.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 15.07.2009 11:34
     

    Kiwi sice šišaté, ale zas vypadá velké a určitě je i chutné. Na tvaru nesejde, to je vedlejší hodnota. winking smiley Věra

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 15.07.2009 17:07
     

    No bodeť,hlavně,že chutná.grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.