pátek 3. května, 17:15 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Exotické ovoce

Datum: 23.01.2007 23:36
 
A fotku jsem zatím nenašla , dejte za mě někdo nějaký uúlovek
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 3 z 5
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 10.02.2007 22:06
     

    V zimě si kupuju žlutý melouny. Když je sleva, někdy až na 14 Kč, tak koupím deset kusů. Je výbornej hlavně v zimě, kdy je o čerstvé ovoce bída.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Exotické ovoce

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 20.03.2009 23:45
     
    durian.jpg
    Další fotografie:

    Já ráda ochutnávám neznámá jídla, tedy i ovoce a zeleninu. Něco opravdu jen ochutnám a víc to už nemusím mít, něco mi zachutná a pak se k tomu vracím, když je příležitost. Ale musím uznat, že třebas na takovou dobře vyzrálou jahodu snad nemá nic, co jsem poznala. Věra

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 24.03.2009 13:32
     

    Vero co je to na druhem obrazku?obcas to vidim u vietnamcu v zelenine, je to zajimave a zajimalo by me jak to chutna...nemam odvahu ochutnat.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 24.03.2009 13:33
     

    Tak já nepoznala nic, i když to první je mi povědomé, název mám na jazyku (liči?), ale nevzpomenu si. Každopádně nic z toho jsem nechutnala...

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 24.03.2009 13:37
     

    Litchi to neni urcite to jsou takove mensi kulicky s bodlinkovatou kuzi a kdyz se vyloupnou tak je to pruhledne....moc mi nechutnaji ale v Lidlu je mivaji za par kacek....

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 26.03.2009 14:30
     

    Liči já můžu mls smiley je to sice takové slizké,ale dobré.Líp chutná čerstvé než to plechovkové.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 01.04.2009 16:33
     

    Suee, nějak jsem ti zapomněla odpovědět. Na prvním obrázku je durian a na dalším pitahaya (dračí ovoce) - to chutná lehce sladce, osvěživě. Ale myslím, že hlavní efekt spočívá spíš v pastvě pro oko. Ono to mívá i žlutou slupku, ale to ztrácí ten půvab kontrastu barev. Věra

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 01.04.2009 16:34
     

    Dekuju za odpoved Vero, ten druhy nazev znam ale nevedela jsem ze je to tohle smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 02.04.2009 05:53
     

    Anavi, liči je trefa úplně mimo. Ono není z obrázku vidět, jak je to velké, tak sis to spletla. Liči jsou takové ty malé kuličky, co občas mívají v lidlu (tvrdší kožovitá hrbolatá slupka, uvnitř bělavá nakyslá dužnina s větším černým semenem). Tohle je durian. To je hodně velký plod, který se dělí na komůrky s trochu mazlavou páchnoucí hmotou (má to být velká pochoutka, ale nic zvláštního to není) a velkými semeny. To třetí tu už popisovala Jaja99, jmenuje se to mangostan. Kupovala jsem to v Thajsku v trhu a trhovkyně mi musela ukázat, jak se do toho dostanu a co z toho se vlastně jí. To bílé uvnitř vypadá jako česnek, ale je to měkké a docela chutné. To okolo k jídlu není, jen to fialově barví. Věra

     
  • Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 03.04.2009 00:52
     

    Mňám mangostan, to byla dobrota mělo to takovou jemnou zvláštní chuť. mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 03.04.2009 07:34
     

    Jajo, opravdu měl zvláštní chuť. Ona většina těch exotických plodů má zvláštní chuť, ale nakonec musím uznat, že nejlepší ovoce roste u nás - takové jahody, třešně, meruňky...., to je pochutnání! Z exotů mi asi nejvíc chutná ananas, ale to už je taková běžná plodina, že skoro zapomínáme, že není u nás doma. Věra

     
  • Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 03.04.2009 08:00
     

    asi súhlasim soSPIKE,také čerstvo odtrhuté jahody alebo čerešne,no fakt dobrotathumbs down

    s tou exotikou to je u mňa horšie,ja totiž nerada niečo koštujem,čo nepoznám,ale ked mi to už niekto odporučí,tak to zvládnemgrinning smiley napr.mango a pomelo som si obľúbila

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 03.04.2009 08:24
     

    Z exotického mi nechutná mango a papája,jinak asi všechno,ještě teda nemusím karambolu.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 05.04.2009 16:51
     

    Evčo,jestli karambola je to,co se krájí na takové krásné hvězdičky,tak souhlasím,že vzhled daleko předčí chut.thumbs up

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 05.04.2009 17:05
     

    Přesně tak, jsou to ty hvězdičky. A stejně tak i souhlasím, že tady se dá ocenit především dekorativní vzhled. Chuť nic moc. Pomelo je výborné. Jemnější chuť než grep. Věra

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.