sobota 4. května, 00:46 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Exotické ovoce

Datum: 23.01.2007 23:36
 
A fotku jsem zatím nenašla , dejte za mě někdo nějaký uúlovek
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 24.01.2007 23:20
     

    Anny, POMELO je mňamka, já osobně se můžu utlouct po KAKI CHURMA (doufám, že to dobře píšu)

    a po čerstvém ananasu.

    Nemusím banán.

    Nemám dost odvahy ochutnat spoustu ovoce, které je na trhu nabízeno. Protože kolikrát ani nevím jak se to vlastně jí.

    Jo a taky jsem nikdy nepřišla na chuť mangu a liči.

    Hodně se u nás jí jablka, ty můžeme celá rodina.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Exotické ovoce

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 24.01.2007 23:21
     
    kaki churma.jpg
    Ještě obrázekkaki churma.jpg
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 25.01.2007 00:04
    Hodnocení fotografie "Exotické ovoce": 5
     
    Tak z tohohle jsem nejedla asi nic. To poslední mi připadá jako rajče, který nedopadlo grinning smiley Fakt je to tak dobrý?
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 25.01.2007 08:40
     

    Tak nejlepší odkazy o exotickém ovoci je asi toto:

    [ovoce.smejkalovi.cz]

    Já se po Kaki kurmě taky můžu utlouct!! Kde jsou ty doby, když 1kg bylo za 5,-Kč !! Jinak miluju Liči (včera jsem opět sežrala 1kg) a 4 sušené banány, to taky nemá chybu. Ananas jen hodně zralej, z citrusů jen mandarinky.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 25.01.2007 09:14
     
    tak zjišťuju, že jsem už ochutnávala i to kaki churma, jen jsem si nepamatovala název winking smiley , pro mě to mělo docela zvláštní chuť, koupila jsem si to fakt jen na vyzkoušení, zato liči si už koupím cíleně, není podle mě tak sladké a má svěžejší chuť, na těch stránkách od smejkalových je opravdu spousta ovoce, které jsem nikdy na krámě ani neviděla thumbs up
     
  • Autor: megi
    Status: začátečník

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 25.01.2007 09:26
     

    Já můžu tu klasiku mandarinky ,banány ale chutná mi liči a mango.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 25.01.2007 18:18
     
    Když je Kaki  pěkně zralé a vychlazené z ledničky, tak ho mám nejradši. Děti vždycky říkají, ať jim oloupu ten džus v kouskách. grinning smiley Chutná to jako  sladký multivitamín.
     
  • Autor: Jirka
    Status: nováček

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 04.02.2007 01:40
     

    Plod ořechovce vejčitého (tzv. bílé hikory). Je příbuzný pekanu, jádro má lahodné.vorech.jpg












    "Kiwano" (Cucumis metuliferus) - "africká rohatá okurka". Chutná příjemně.cuc.metulifer.doma vyrostlej det.jpg
    cuc.met.půl.2 det.jpg









    Decaisnea Fargesova. Je příbuzná akebii. Arilus plodů je údajně jedlý. Okusil jsem - nenadchl.
    decaisnea fargesova.jpg






     
  • Autor: babkatapka
    Status: začátečník

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 06.02.2007 17:30
     
    Mě nejvíc chutná  khaki, pořádně zralé a vychlazené. Mango je dobré, ale ta pecka se těžko vydolovává. Avokádo nemusím, liči je dobré,ale kdo ochutnal KUMQUAT ? Vypadá jako velká švestka v barvě podobné Khaki, a konzumuje se celé i se šlupkou. Teď  je prodává Kaufland á Kč 7,90 za 10 dkg. Ve čtvrtek si koupím a ochutnám. Pokud neznáte, dám vědět ! smiling smiley
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 07.02.2007 07:20
     

    Dnes člověk přijde do Kauflandu,v oddělení zeleniny oči přecházejí,ale když si rozkrojím krásné české jablíčko,třeba rubín,nebo golden d. nebo mám na zahradě staré letní růžové.Kam se hrabou všechny exotiky.Nebo hrušky Klapova máslovka

    a naše švestky,když se k podzimu už scvrkávají a je jich plný košík,jaká vůně!

    Nedovedu si představit koláč z nejakých exotických plodů.Nebo něco z toho do knedlíků místo švestek?Pochopíte ten rozdíl?To naše ovoce je báseň.Jsme tím vyrostli,vychovávalo nás to,žijeme pro to.

    JABRAKA

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 07.02.2007 08:47
     

    Takové knedlíky třeba s kiwi, ananasem, mangem  a podobně to byly určitě mňamkagrinning smiley . Zlaté české ovoce thumbs down . To běžnější exotické ovoce ale určitě využití má - dělám buchty s ananasem, kuře s ananasem, banánovou roládu, ovocné saláty s citrusy, koláč - jednou mám navrchu banány na kolečka, jindy kiwi, do zmrzlinových pohárů apod.

     
  • Status: expert

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 07.02.2007 11:47
     
    Jabrako neplakej tu exotiku každý většinou jen ochutná, jablíčka máme na zahrádce .-). Spíš jsme to brali jako osvětu abychom v tom marketu nečučeli jak trubky grinning smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (07.02.2007 17:30)
     
  • Autor: babkatapka
    Status: začátečník

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 07.02.2007 15:39
     
    ov117.gif

    Jaja99 máš pravdu, to jen tak aby člověk věděl o co jde. Ochutnat a dost. Nejlepší knedlíky jsou z našich švestek, nebo povidlové a meruňkové. A bublaniny taky, nejraději mám švestkovou, rybízovou, vlastně skoro všechny, tak jak jde ovoce po sobě během roku.

    A jablíčka, to je samostatná kapitola a hrušky zrovna tak, není nad krásně vyzrálou hrušku. Myslím, že máme štěstí, že je u nás tolik dobrého ovoce .

     
  • Autor: Jirka
    Status: nováček

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 08.02.2007 03:13
     
    citrónek.gifpomeranc[1].gif
     
  • Autor: babkatapka
    Status: začátečník

    Re: Exotické ovoce

    Datum: 08.02.2007 23:34
     
    108.gif
    Tak jsem šla pro to KUMQUAT, ALE NEKOUPILA. Bylo tam napsáno, že je kůra chemicky ošetřena, nevhodná k požívání. Je to tak jako malé podlouhlé žluté rajčátko, ale když to člověk má oloupat, tak z toho nic nezbude. Tak jsem si radši koupila Colden delicius. To znám a mám ráda.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.