středa 1. května, 01:50 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: gaga
Status: začátečník

Co vaříte na štědrý den

Datum: 06.11.2007 18:09
 
U nás je rybí polévka a losos s bramborovým salátem
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 12
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 07.11.2007 22:21
     
    Evano, kubu jsme tvořili jen jednou a nějak "neprošel", prostě jsem čekala něco lepšího, ale očekávání to rozhodně nesplnilo thumbs up . Možná se nepovedl, jak měl...
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vaříte na štědrý den

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 07.11.2007 22:49
     
    Evanko, dočetla jsem se, že černý kuba byl tradiční český pokrm na vánoce, kromě dalších, hlavně s houbama. Ryby měli na vánoce jen ti, co žili poblíž rybníků a řek. Kapři se dostali na vánoční stůl, až začátkem 20.stol. Pekly se štědrovky(vánočky) placky, medovníky a nějaké calty ( tady v knížce nabízí i 200let starý recept). Jako cukroví byly křížaly a perníky. Protoře se věřilo že 9ka je šťastné číslo,podávalo se 9 jídel.eye popping smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 07.11.2007 22:54
     

    Koukala jsem jak se kuba vaří. Podle mně je to dost časově náročný. Už kolikátý vánoce si říkám, že ho zkusím, ale taky si myslím, že u rodinky by neprošel. To si raději udělám sama pro sebe černou omáčku. Tu vařívala maminka a my s tátou jsme se po ní mohly utlouct. Dětičky jí taky na chuť nepřišly.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 08.11.2007 07:21
     

    málem bych zapomněla,že na štědrý den u nás nesmí chybět domácí vaječný konak.muž se sice vždy čertí,že jsem tam určitě nedala žádný rum,bo to není ani cítit,ale mě to stačí a on má ve sklepě slivovici.tak na ty vánocedrinking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 08.11.2007 07:37
     
    lostris, u nás doma byl taky tento zvyk. Taťka vyráběl domácí vaječný koňak a já se, coby dítě, po něm mohla utlouct winking smiley
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 08.11.2007 11:35
     
    Evano, já kubu dělám. My ho máme docela rádi.
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 08.11.2007 23:13
     

    Vlaďko, alespoň jedna spřízněná duše. Až ho budu baštit, tak si na tebe vzpomenugrinning smiley

    hespo, nedá to tolik práce a navíc se dá připravit den předem a péct až na Štědrý den. Já to většinou tak dělám. Jinak, černou omáčku bych si s tebou klidně dala. Udělej o jednu porci víc, kdybych se náhodou u tebe zastavilagrinning smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 08.11.2007 23:17
     
    Vladko,prosímplease smiley hoď recept. Je to hodně pracný? Chtěla bych ho vyzkoušet. Díky.flower smiley
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 09.11.2007 07:11
     
    já jsem snad úplný břídil.prosím,co to je černá omáčka.myslela jsem,že umím docela dobře vařit,ale čím dýl to tu sleduju,tím víc pochybuju.eye popping smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 09.11.2007 07:58
     
    lostris, tyhle pocity ze svého kuchařského umění mám po rejdění na weeku taky, neboj! grinning smiley
     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 09.11.2007 08:33
     
    Na vianoce cely den sa postime a stedrovecerna vecera zacina ked vynde prva hviezda Zacina sa modlidbou, pripitkom, oplatky s medom, cesnak na zdravie,nasleduju bobalky s makom,hubova omacka so zemiakami, kapustnica a kapor so salatom. Samozrejme vsetkeho sa dava na tanier malo , aby sa vladalo zjest. Vzdy servirujeme o tanier viac, to pre pocestnych. A na rohu stola pod obrusom su polozene peniaze, papierove aj drobne a na tom mieste na obruse je vianocka.Ukonci sa modlidbou a rozbaluju sa balicky.
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 09.11.2007 16:17
     
    Hespo. kuba není žádná věda.Uvaříš si krupky zvlášť a houby (den předem namočený) taky zvlášť.Pak se ty krupky hodí do pekáče na rozpálený sádlo a trochu ošlehnou. Přidají se nakrájený uvařený houby a troška vody z těch hub. Osolit, přidat utřený česnek a hodit do trouby zapéct. Množství na mně nechtěj, dělám to podle oka.
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 09.11.2007 16:32
     
    Vlaďko, majoránku nedáváš?
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 09.11.2007 16:52
     
    Evano, někdy jo
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 09.11.2007 16:57
     
    Jojo, já s mařenkou zacházím taky velice opatrně.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.