středa 1. května, 02:43 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: gaga
Status: začátečník

Co vaříte na štědrý den

Datum: 06.11.2007 18:09
 
U nás je rybí polévka a losos s bramborovým salátem
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 12
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 19.12.2010 21:03
     

    Tak ta se u nás dělávala taky.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vaříte na štědrý den

     
     
  • Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 19.12.2010 21:40
     

    Jelikož Vánoce neslavím, je to pro mě záludná otázka. Možná bych si měl dát něco co mám rád. Možná tatarák.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 19.12.2010 23:21
     

    bývavala rybí polévka, párkrát kuba, ale nikdo to nejedl, tak celej den hladovej, jen co si kdo kde vezme a v 5 odpolko večeře řízek salát...klasika

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 19.12.2010 23:55
     

    u nás na oběd rybí polévka.... zkoušeli jsme ji i na večeři, ale bylo toho potom moc a funěli jsme jako velryby. No a večer klasika, br salát, smažený kapr a kuřecí řízky.... nejmladší a tchýně nejí ryby, tak kvůli nim řízky mls smiley... víte, co je zajímavý? Že ten salát nám vždycky nejvíc chutná na ty vánoce.... když ho udělám přes rok, tak to nějak není ono. Taky je fakt, že ho moc nedělám.

     
  • Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 20.12.2010 06:15
     

    My ráno snídáme buď vánočku nebo, když mamka napeče, tak vdolečky - svatební koláčky - nebo makovníčky a ořechovníčky z téhož těsta. K obědu kvůli dětem bývá jen na másle zasmažená kmínová polévka s nudlemi, tchýně dělává hrstkovou - co dům dá, od všeho trochu - fazole, čočka, brambory, sušené houby, nudle...pak to zasmaží. Před večeří se jí oplatek s medem, znovu polévka, co byla k obědu, a pak teda smažený kapr, nebo ho půlku upeču na másle a na kmíně.Poslední roky ale dělávám pangase, kvůli kostem. A bramborový salát, pro malou bramborovou kaši. Po večeři už pak jíme všecko, co doma je...Jídáme, až vyjde první hvězdička, když je zataženo, tak prostě, až je venku tma.

    Moje babička mívali čočkovou polévku nebo tu zasmaženou, co dělávám, a pupáky s mákem nebo krupicovou kaši s mákem.

     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 20.12.2010 08:23
     

    No u nás k obědu houbovník a k večeři klasika rybí polévka a kapr na modro a bramborový salát. No a pak jen uzobáváme cukroví a ovoce.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 20.12.2010 09:55
     

    my stridame k obedu pecene brambory s nivou a kubu (kazdy z nas si prinesl z domova jinou tradici a nechce ustoupit grinning smiley )

    rano klasicky vanocka a vecer rybi, kapr se salatem. Jo a taky nesmeji chybet poctivy chlebicky se sunkou a vlasakem na odpo...vecer jsem jak sud jak taky jinak stydlin smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 20.12.2010 12:39
     


    Blb napsal(a):

    Jelikož Vánoce neslavím, je to pro mě záludná otázka. Možná bych si měl dát něco co mám rád. Možná tatarák.


    Já se k tobě asi přidám - tedy s tím tatarákem. mls smiley Věra

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 20.12.2010 13:17
     

    v životě jsem ho nejedlagrinning smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 20.12.2010 13:21
     

    Nejni tatarák náhodou něco syrového? eye rolling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 20.12.2010 13:33
     

    jo

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 20.12.2010 13:40
     

    A dává se na topinky. Sice si vždycky jen od někoho uzobnu, ale na tom kousíčku si pochutnám

     
  • Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 20.12.2010 13:41
     

    Holky tatarák je báseň. Já jsem schopná ne sníst, ale sežrat celou syrovou kotletku jen tak posolenou, to si je dobrota mls smiley, ale pokud to rádi nemáte nenuťte se do toho :-).

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 20.12.2010 13:42
     

    sousedi si ho udělali v létě, on měl narozky asi něco přes 70 a oba skončili v nemocnici s otravou či co. dlouho se z toho nemohli dostat obá.

     
  • Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 20.12.2010 13:47
     

    Ha, já jím syrové maso moc ráda, neudržím se, asi už jsem imuní. Jedla jsem ho už jako malá , jestli já nebudu úpír :-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.