středa 1. května, 04:15 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: gaga
Status: začátečník

Co vaříte na štědrý den

Datum: 06.11.2007 18:09
 
U nás je rybí polévka a losos s bramborovým salátem
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 12
  • Autor: frog.o
    Status: začátečník

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 18.11.2007 07:14
     
    tak jsem včera zkoušel tu obalovanou vinnou klobásu. byl jsem na vojně, takže sežeru všechno, ale tohle mít na štědrovečerní večeři, tak je asi po svátcích... jěště že byla hrachová polévka s rohlíkem, jinak bych umřel hlady.... jiný kraj, jiný zvyk, zůstanu věrný kaprovi... grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vaříte na štědrý den

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 18.11.2007 12:53
     

    frog.o. Tak to nás mrzí, že to nemělo úspěch, já jsem zatím nepotkala nikoho, komu by to nejelo - asi jde fakt o zvyk. Ona taky hlavně ta vinná klobása musí být vydařená, někdy se nedá jíst ani neobalená thumbs up

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 18.11.2007 14:35
     
    Frogu neva...,hlavně ,že jsi netrpěl hlady... winking smiley Každému chutná něco jiného.Jak píše Anavi...klobása musí být opravdu kvalitní...a né samá mouka a soja. Mimochodem do správné vinné klobásy patří bílé víno a to nelze vynechat...Já mám štěstí, protože moje kamarádka má malé řeznictví s výrobničkou...Tak mám přísun kvalitních a dobrých věcí...
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 19.11.2007 08:20
     
    Mě vinná klobása evokuje hada a těch se strašně štítím,takže nic pro měsad smiley
     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 27.11.2007 13:22
     

    Rybí polévka, kapr na modro a bramborový salát

    No a jinak uďobáváme cukroví, sušené ovoce a různé oříšky

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 02.12.2007 14:18
     
    Jak se dělá "kapr na modro"?winking smiley
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 02.12.2007 16:36
     
    Evelíno,prosím ťa,ako robíte tie bobálky? Já si na ne pamätám z detských rokov.Svokru stále nahováram,že by sme ich mali robiť na Vianoce.Ona furt razí houbového kubu,ale z neho tak strašne nadýma,že ku štedrovečernej večeri usadáme celý zdutý grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 04.12.2007 13:15
     
    Šmejdím vám tady, u nás je to s večeří podobné, akorát kubu dělám ne z krup ale z pohanky. Připadá mi to nejen chutnější a zdravější , ale taky to nenadýmá winking smiley . Pokud to někdo zkusíte, tak, prosím, pohanku nevařte jak rýži, často to lidé dělají. Stačí zalít vodou v poměru jako k rýži (hážu do ní kostku kuř. bujónu), nechat přejít varem, povařit max. 3 minuty a pak to strčit celé (nezcezené) přikryté pokličkou pod peřinu a tam to nechat 20 minut. Pohanka se pak hezky sype, není rozblemtaná a je měkká a strašně dobrá.
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 04.12.2007 13:23
     
    Zalévání pohanky potvrzuji thumbs down - nedělám to jinak, vážně nejlepší postup. Radu k nezaplacení, jak na ni, jsem kupodivu vyzískala na krabičce. Občas ty obaly nejsou plné nesmyslů smiling smiley nebo nefunkčních receptů.
     
  • Autor: Atevi

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 05.01.2008 21:11
     
    Tak u nás byla na štědrý večer - výborná hrachová polévka s nasucho osmaženými kostičkami z rohlíku (vařil přítel, protože rybí polévka mu nejede) a smažené filé s bramborovým salátem. Určitě vyzkoušíme tu vinnou klobásu usmaženou v trojobalu, oba ji máme rádi, ale děláme ji jen opečenou v mouce, změna je změna. thumbs down
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 15.11.2008 11:46
     

    tohle zní dobře mls smiley

    Jablečný krém vánoční
    Sladké jablečné pyré smíchat se žloutkovým pudingem, přidat vanilkový cukr a rum a šťávu z celého citronu. Pak smícháme s 1 ušlehanou šlehačkou. Do poháru dáme griotku, pražené mandle a ožralé ovoce (bowle), zalijeme krémem a ozdobíme šlehačkou, mandlemi a ovocem.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 15.11.2008 11:47
     

    Hmm to zni dobre!! mls smiley ten samotny krem jsme delali s rodinkou v nemecku a moooc mi to chutnalo!

    Na stedry den mi tak nejak staci cukrovi, clovek je stejne hrozne prezranej....stydlin smiley mls smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 15.11.2008 16:24
     

    holky,neblázněte,jaké vánoce.ty jsou ještě moooc daleko.aspon já se tím furt uklidnuju.sad smiley

     
  • Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 15.11.2008 19:39
     

    Lostris,no tak sa moc neukľudňuj,lebo to ubehne ako voda,veď ako sme sa tešili na jarné kytičky a už odkvitajú aj chryzantény,tak vidíš ako to letíwinking smiley

    a na štedrý večer asi nevarím nič,ponevač som vymyslele že pôjdem tento rok na návštevu--teda bola som pozvaná,tak to asi využijemwinking smiley

     
  • Status:

    Re: Co vaříte na štědrý den

    Datum: 15.11.2008 19:46
     

    My za poslední cca 4 roky večeři nějak neměli. stydlin smiley Se vždycky nechutně přejíme oběda a všech těch dobrot, že večer na jídlo nemáme ani pomyšlení. A dělám klasiku - salát, česnekový vepřový řízky, někdy i kuřecí, a obalovanou vinnou klobásu. Polívku jako u Ladů - hovězí vývar s játrovými knedlíčky. Rybí polévka ani kapr by u nás neprošel - ani jeden toto nemusíme.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.