pondělí 29. dubna, 20:01 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

Datum: 03.04.2010 08:52
 

My spíme zimním spánkem málem grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 14
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 04.04.2017 21:29
     

    Hanko, jaky den a jak se ma porad jmenovat? Pokud je to CT, je kdykoliv dostupne na ivysilani...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 04.04.2017 22:55
     
     
  • Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 05.04.2017 07:15
     

    Hano díky, na tento pořad se budu určitě dívat. A tvé zkušenosti s jílovitou půdou, ty jsou mě velmi známé. Na naši zahradě pěstujeme půdu, Jak říká Čapek, už 80 let - práce tří generací.

    Nyní je půda na záhonech docela sypká, ale na trávníku je pořád betonová. Má to jednu výhodu, nikdy mě nesežraly myši tulipány a krtci, ty s námi taky nakamarádí - přeci se nebudou dřít. grinning smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 05.04.2017 09:03
     

    Anavi - vystihla jsi to přesně thumbs down thumbs down thumbs down no růžová pilulka to jistí grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Regino, ta narcisková loučka je suprová

    Kordulo, kdysi to ukazovali v receptáři, jak si nějaký kutil udělal sazeč na česnek, něco podobného mají tady

    [www.tvojefarma.cz]

    Moji jílovitou zahradu jsem vyřešila košíky na vodní rostliny, do kterých zasadím gladioly a celé zakopu do zahrady - jsou hluboké 25-30cm. Letos jsem do nich dala i tulipány a narcisky, co jsem nestihla na podzim nacpat do záhonku.

    Mám částečně očištěné jahody, zasazené brambory, zrytou polovinu zeleninového záhonu s kompostem, postříkané jabloně jarním postřikem, vyhrabaný a pohnojený trávník, vyklizenou boudu, kam bych chtěla nacpat sazeničky rajčat, než vyrostou. Do toho ještě vyklízíme sklep a stěhujeme krámy na půdu - cca 30 banánových krabic - knížky, desky, hračky a samé důležitosti a nezbytnosti, kterým ovšem manžel vůbec, ale vůbec nerozumí winking smiley winking smiley winking smiley Manža pokácel asi 30-ti letou borovici - začala trhat garáž a stejně starý "trpasličí" smrček asi 3m vysoký, tak jsem měla na zahradě pěkný táborák. Ale počkala jsem si na bezvětří, kousek od ohniště mám totiž nataženou šňůru na prádlo, tak jsem nechtěla, aby mi přehořela.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 05.04.2017 09:32
     

    Regino, nehledáš náhodou něco podobného? Je to nářadí do lesa, hledej to v profesionálních prodejnách Husquarna, Stihl apod.

    [www.interforst.cz] Je to těžké kované nářadí a cena odpovídá, sama zvážíš, zda ti to stojí za to. Taky by se dalo domluvit zapůjčení se spřáteleným lesníkem či lesním dělníkem.

    Sazák lesnický na obalovanou sadbu 

    Běžný sazák do lesa na prostokořenou sadbu vypadá takhle, ten se používá tak, že se udělá díra, vloží sazenice, zaryje se kousek vedle, přitáhne jako první k sobě, aby se zahrnula díra u kořenů, pak od sebe, aby se zahrnula díra nahoře. To se zopakuje 2-3 x vždy kousek od sebe. Používání toho horního je zřejmé, do díry se vloží obalená sazenice vyjmutá z obalu a šlápne se vedle, při sázení cibulí bych ji asi zasypávala kvalitní zeminou.

    Sazák lesnický 100cm

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil HanaK (05.04.2017 09:34)
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 05.04.2017 09:48
     

    Já hlavně musím sehnat a pověsit bílé lepové desky. Pološvestka už se silně chystá kvést eye rolling smiley .

     

    Regino, vím přesně, co myslíš : [www.gardensillustrated.com] .

    Nikde jsem to tu neviděla prodávat, ale Fous ve Ctěnicích mívá anglické nářadí, zkus se poptat tam. Taky Chládek ve Střešovicích měl předloni nářadí z Anglie ( už jsem tam dlouho nebyla, tak nevím, jak je na tom aktuálně).

     

    Já jsem cibulím prodpadla až napodzim, takže jsem doteď takové nářadí považovala za zbytečné,ale když jsem sázela ty úlovky z Lidlu, vzpomněla jsem si na něj několikrát

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 05.04.2017 09:53
     


    Zrovna zahrádkáři určitě ne! grinning smiley I kdyby byli zrovna tou dobou doma...

    HanaK napsal(a):

    tak na čt1 budou dávat pořad o proměnách zahrad - ve čtyři odpoledne angry smiley eye rolling smiley thumbs up, kdo má čas dřepět ve dne u televize. eye rolling smiley

    Snad to půjde někde ze záznamu. nono smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 09.04.2017 08:25
     

    nechci být kverulant, ale nenalákám si sladkou vodou do zahrady hlavně vosy? confused smiley

    [hobby.instory.cz]

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 09.04.2017 08:37
     

    Hanko, přesně winking smiley . Oni v motýlích sklenících pro ně mají taková krmítka se sladkou vodou, ale v zahradě to opravdu asi první objeví vosy ( když si vzpomenu, jak rychle se některá objeví, když si vezmu ven nanuka eye rolling smiley , mají neuvěřitelný čich angry smiley ).

    Asi je stále nejužitečnější pořísit motýlům oblíbené kytky winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 09.04.2017 08:44
     

    Vimrova, vidím to taky tak. To jsou rady. Když začnou kvést veliká seda, je tam motýlů spousta. I bez krmítka. A na sladkou vodu nebo pivo se vosy chytají, aby nenapichovaly ovoce.

    Koukal někdo včera na ten pořad, jak avizovala Hana? Já zkusím dneska večer vrátit a kouknout. Včera na to nedošlo.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 09.04.2017 08:56
     

    Jj,koukala jsem, ale asi jsem čekala něco trošku jiného. Uvidíme, jaké budou jiné díly. Jako, proti současné produkci ČT je to velký posun k lepšímu, ale ve srovnání s UK produkcí to furt není ono. Tedy, mělo to 30 min., takže času málo - možná, kdyby bylo delší, stihli by to vzít detailněji. CHybělo mi, že detailněji nepředstavili ten návrh koncepce, co a proč je kde navrženo. Oni o tom mluví, ale současně to chtělo pohled na výkres ( ten tam i je, ale trvá pár vteřin, člověk to nestihne vůbec "přečíst" celý).

     

    No, snad příště to bude lepší - doufám v to, že každý díl bude zaměřen na určitý styl zahrady, takže v menší zahradě to snad stihnou představit podrobněěji. Jinak moderátor má atelier Flera : [www.flera.cz] dělají opravdu pěkné zahrady ( spíše tedy pro movité), vyhráli několik cen winking smiley .

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 09.04.2017 09:06
     

    tak já se nedívala - nějak mě to nelákalo . většinou je na zahradách trávník a pár stromů . když už tak nějaká plastika. je to moderní , ale mi se to nelíbí . třeba v nedalekém Příboře bylo spoustu humbuku kolem zahrady v Piaristickém klášteře. je to historický objekt a hezky zrestaurovaný . a zahrady jsou jen trávník a nějaký strom až najdu na FB zkopíruju . připadá mi to místy moc moderní k historickému objektu . možná až se výsadby rozrostou , bude to vypadat líp . třeby ty záhony s letničkama a trvalkama nejsou špatné . .

    [www.facebook.com]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (09.04.2017 09:15)
     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 09.04.2017 09:13
     

    Vimrova, koukla jsem v rychlosti. Návrhy jsou hezké. Ale moc nevím, jak by se to popasovalo s mými ustálenými zvyklostmi. A co vyhrálo ceny je vskutku pro movité. Zajímavéjší, pokud na to dojde, by byl menší prostor. Jak si poradí s ním.

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 09.04.2017 09:22
     

    Kaaj, koukla jsem. Za mě je to odlidštěné. S květinovou loučkou nemám žádné zkušenosti. Vypadá to přijatelně ale jak se to chová v normálních podmínkách a jak to bude vypadat za pár let, to netuším.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 09.04.2017 14:52
     

    Musím říct, že nohem sympatičtější je mi toto : [www.joj.sk] , brzy by měla začít třetí série ( resp. vysílalo se včera a tak čekám, kdy to bude na webu)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.