neděle 28. dubna, 13:30 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: Denivka

Denivky

Datum: 19.03.2007 08:36
 
Zatím jsem objednávala jen od pana Basíka, ale pamatuji si, že kdysi dával někdo na L. odkaz na stránky, kde měli velký výběr - neuložil jste si někdo odkaz?

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 21
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Denivky

    Datum: 04.08.2021 09:14
     

    Jájo, to je nádhera!

     

    A dám tip, který s denivkami souvisí.

    Byli jsme se podívat s rodinou na 4 dny v Polsku, ve Wroclavi. A muž našel, že na půlce cesty mezi hranicemi a Wroclaví je u městečka Niemcza arboretum Wojslawice. Zajeli jsme se k němu podívat, ale bohužel jsme neměli čas jít přímo do arboreta. Ale mají u něho rodinnou prodejničku květin a právě že měli hodně denivek. Jednu jsem si přivezla (nemám nafocenou) - Wroclaw Island.

    Ale co mě zaujalo ještě víc, určitě dodávají do celého okolí, prootože celé Niemcze a cesta z městečna do arboreta je lemovaná pásy denivek. Teď to tak nádherně kvetlo... Bohužel fotku nemám. Musím se tam někdy zajet podívat, nejlépe sama s mužem (a prázdným autem grinning smiley), ideálně k květnu, protože arboretum má prý úžasnou sbírku rhododendronů.

    A překvapilo mě, že parkoviště bylo plné poláků, ale ani jedno české auto, ačkoliv je to od hranic fakt kousek.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Denivky

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 04.08.2021 21:59
     

    Aleno, nevím, jak moc potřebují vodu. Mají takové dužnaté listy, působí tak. Ale viděla jsem je v arboretu Paseka v úplné výhni s kokardami v plném květu a v pohodě. Asi jsou ve výživné půdě zelenější, ale tehdá v tom svahu, štěrku..

    Já občas fakt nevím. Poslední dobou spíš pozoruju, a co roste, to sázím, dělím a doplňuju mezery.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Denivky

    Datum: 05.08.2021 10:23
     
    20210805_102107.jpg

    Koupena v Polsku - Warsaw islands. Ve skutečnosti trochu víc docervena

     
  • Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 05.08.2021 11:47
     

    KIko, to je zajímavý tip na výlet. Jestli se do příštího roku situace zklidní....někam si to překopíruju a založím.Denivka pěkná. thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 05.08.2021 13:11
     

    Kiko, není to kovidem, že se do Polska moc nejezdí kvůli opatřením a komplikacím, každá země to má jinak..... Teď byla kamarádka, má teda certifikát po očkování, ale prý si jich nikdo nevšímal, říkala že Čechů málo, byla pouze v Kudové za Náchodem. Denivka má krásnou barvu.

    Manco, v arboretu Paseka jsem byla asi 2x. Je to tam moc pěkný. Oni mají vše podsypané silnou vrstvou čedičové drti, proto to drží. Místo to je úžasné.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 22.08.2021 10:59
     

    My byli v Polsku týden, nikdo nikde po nás nic nechtěl.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 22.08.2021 17:18
     
    dscn8002.jpg
    Další fotografie:

    denivky rostou i v jílu . mám jich v břehu asi ke dvaceti a jdou dobře. ovšem nemají dužnaté listy.. jak tu někdo píše.. jsou už odkvetlé - včera vnučka vytahala suché stvoly po květech . krásně se dají odkopnout - ne ovšem mou osobou .. a udělala jsem před třemi roky blbost . odkopla jsem sousedkám tak - že moje zašla. a to byla skoro černá .. zpátky už nechci . od Basíka mám jednu - takovou žlutozelenou . smiling smiley věděla jsem i jméno - ale co si nenapíšu----

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (22.08.2021 17:28)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 23.08.2021 08:02
     

    Ode mě chtěla taky jedna paní odkopek, ale přesně - bojím se, že odkopnu a původní tím poničím a nebudu mít nic. confused smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 24.08.2021 10:11
     

    Já předloni je musela vsechny vykopnout. Byly nahusto. Rozdelila jsem na hromádky, který si chci nechat a ostatní rozdala. Ha....ejhle....jsem si asi spletla hromádky a některý už nemám sad smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 24.08.2021 10:45
     

    Malou rostlinu bych nerozkopávala. Odmítla jsem takto vydat čemeřici. I když ta rostlina přežije, tak než zesílí a vyhodí víc než dva květy za sezónu, trvá to. Lepší koupit.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Denivky

    Datum: 06.07.2022 15:02
     
    290889429_5280297722077422_5300072207834650482_n.jpg
    Další fotografie:

    O víkendu začíná prodejní výstava denivek u Luže.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 06.07.2022 17:36
     

    Parádní kousky, ale ta růžová je boží love smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 06.07.2022 20:34
     
    290316044_10216671657023406_269526945000754322_n.jpg
    Další fotografie:

    Tyto a ještě další denivky jsem dostala od jedné moc hodné weekařky. Druhý rok už některé kvetly, další rok už téměř všechny. Na podzim jsem se o ně podělila s kamarádkou a taky ji letos všechny pokvetou. Takže dělit denivky bych se nebála. winking smiley flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 06.07.2022 21:18
     
    291743480_373189664921312_9085106144224615669_n.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Denivky

    Datum: 06.07.2022 22:33
     

    Máte krasavice, je to pokoukání. thumbs down Nepěstuju je, mám 2, dávala jsem přednost liliím pro vůni. Nikdy mi moc nešly, málo vody pro ně.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.