sobota 27. dubna, 23:29 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Petulin
Status: nováček

Co je to za kytičku?

Datum: 15.08.2011 17:32
 
p1130386.jpg

Zdravím, poprosila bych o radu. Na fotce je kytička, kterou jsem dostala s tomto stavu, dost žalostném, ale nevím co to je. Vypadá to kmínkem jako sloní noha, ale listy to má silnější. Pokud to někdo víte, napište. Děkuji moc.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 20
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 04.06.2020 20:59
     
    img_20200604_093955.jpg

    Copak je to za vetřelce?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co je to za kytičku?

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 04.06.2020 21:06
     



    HanaK napsal(a):

    Copak je to za vetřelce?

    Vypadá to jako mavuň. Ale já ji nemám, chci ji a vidím ji všude. grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 05.06.2020 10:29
     

    Díky, je mně se vkradl sám.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 25.06.2020 15:17
     
    dscn5155.jpg

    Celý den si lámu hlavu, jak se tenhle plevel jmenuje confused smiley please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 25.06.2020 16:08
     

    Mohl by to být hadinec, nemám čas hledat, ale bylo to první co mě napadlo:-)

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 25.06.2020 16:17
     

    Jájo, já tomu právě říkám hadinec, ale kolegyně mě přesvědčuje, že to má jiný název confused smiley děkuju, zítra budu za chytrou grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 25.06.2020 18:07
     

    kamejka (Lithodora)

     
  • Status: expert

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 25.06.2020 18:11
     

    Tu jsem měla ta je nízká poléhavá

    [www.google.com]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (25.06.2020 18:12)
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 25.06.2020 18:19
     



    HanaK napsal(a):

    kamejka (Lithodora)

    Hani, ne, tahle je vysoká i skoro půl metru flower smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 25.06.2020 23:00
     

    Kamejka modronachová má i přes půl metru, ale spíš to bude ten hadinec

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 27.06.2020 00:02
     
    dsc_001a (5).jpg
    Další fotografie:

    Cancourku, bude to hadinec. Letos se objevil všude v nevídaném množství. U nás v ulici mají úplně modrou zahradu, která patří chalupářům, ale ti sem skoro nejezdí a na zahradu kašlou, tak si příroda pomohla sama.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 27.06.2020 00:13
     

    Cancourku je to hadinec stopro [www.casopisroots.cz] . Poprvé jsem tuhle planou kytku viděla viděla na vlastní oči před 9ti lety na mojí poslední 3denní dovolené (návštěva u sestry na Sokolovsku) u nově vznikajícího jezera Medard - láska na první pohled, od té doby přemýšlím, kde ji vyňoupnout a přemístit do zahrady - místo by bylo, kout zcela suchý a téměř rumištní, tam by se mu velice líbilo a ejhle ...

    předevčírem jsem byla skoro po roce (moje nohy, asi kyčel, opravdu nechtějí chodit) na procházce s Tondou v lese na houbách, děda měl chuť na houbovou bramboračku, spolu jít nechtějí ani nááhodou.....představa, že budu zase celé odpoledne řešit neřešitělné "proč za mnou nejde ta která kočka či kocour, kam se která vys.ala, kterou motyku-koně má osedlat nebo jít dát do výběhu motyčku-poníka a že ji to vlastně už ani nebaví a dej mi nějakou práci, posbírat jahody nebo maliny je nuda .... atd., atd., a furt dokola ... a babí koukej" byla natolik hrůzná, že jsem rozhodla - jde se. Snad stokrát jsem za tu hodku a půl byla v podřepu, kdy dál to už opravdu nešlo, a "koukej na tohohle brouka" ... a v půl cesty BYL HADINEC ... nikdy jsem ho tady růst neviděla, měla jsem váááánoce ... Tonííí podívej, hadinec ... "babí, já jsem zapomněla odsedlat Salámka" (jeden z imaginárních koní) ..................... co říct, ach jo.

    Další z mých vysněných rumištních kytek do zahrady je vratič [cs.wikipedia.org] . Dokud jezdila sestra na návštěvu, vždycky přivezla téměř "otýpku" této kytky, u nás jsem nikde na ni nenarazila (taky kde, když už dlouho téměř nikam nejdu) ... část jsem použila do suchých vazeb na hřbitov na dušičky a část jsem rozvěsila do spižíren. Opravdu odpuzuje moučné moly. Na výluh na postřiky bych nepoužila, je jedovatější než průmyslově vyráběné insekticidy. Poslední kytička mi visí na garnýži v kuchyni už 3 roky sad smiley.

    Ale asi jsem měla být zase v úplně jiném šuplíčku stydlin smiley ... lepší už to se mnou nebude. Píšu jednou za čas a vždycky mám potřebu se vykecat ze všeho naráz.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (27.06.2020 12:47)
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 27.06.2020 07:42
     

    Elenko, to je v pořádku, jen se vykecávej, ráda tě čtu flower smiley

    Letos je hadinec opravdu všude a hodně. Máme ho na zahradě, včera manžel sekal a pěkně ho objel, protože je to "pěkný modrý ne?" grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 27.06.2020 21:32
     

    Elenko, ty máš touhy jako já - taky si chci do zahrady dát hadinec i vratič, taky pravý pelyněk, kterého tu za mého dětství bylo všude plno a teď je vidět sporadicky. Už mám vyhlídnuto, kde si kousek odkopnu.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co je to za kytičku?

    Datum: 28.06.2020 15:41
     

    Já zase kostival

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.