čtvrtek 2. května, 23:48 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí mazlíčci
hodnocení: 4.90
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Čipování domácích mazlíků

Datum: 14.02.2012 13:03
 

Chci sem napsat pár zakladních informací k čipování zvířat, protože jsem sama žila dost let b vbludné iluzi, že tím, že si nechám očipovat svého psa, nemusím mít strach, když se ztratí a najdou ho kopetentní orgány, že by ho nepoznali.

Chyba lávky!

Když vám vet očipuje zvíře, nahlásí ho, ale nahlásí ho na veterinární komoru a nahlásí jeho pas, což je jeho povinnost.

Protože však spousta starých praktiků neví, že pes je takto k nedohledání, tvrdí vám, že je pes přihlášený, ale není to pravda. Jeho čip není v žádném veřejném registru, ke kterým mají přístup policisté, lidé z útulků, či magistrátu o zahraničí ani nemluvě.

Takže já jsem měla celý život čipovaného Aronka, ale kdyby se nám kdysi v Itálii ztratil, zem by se po něm slehla. thumbs up

Až před nedávnem jsem se dozvěděla, že je ještě nutné psa přihlásit do národního registru zvířat, nebo jiné, podobné instituce. Dám vám sem odkazy, kde můžete čip zvířete přihlásit a nakonec i odkaz na zahraniční vyhledávací službu, kde si můžete ověřit funkčnost čipu, protože bohužel u nás také existují čipy, které nepřečte většina běžných čteček. Musí to být čip s ISO

To si ale načtěte na odborných stránkách. Nejsem až takový znalec. Já jen chci stejně neznalé, jako jsem byla já varovat, že přihlášení u veta není přihlášení čipu, ale jen pasu.

A ještě - některé organizace si účtují za přihlášení psa poplatek, některé ne. Jedna, která je zdarma, je i dobře zapsaná ve všecch evropských vyhledávačích, takže si můžete své zvířátko zaregistrovat u ní a zdarma.

Tato je zdaema: [www.backhome.cz]
Za poplatek: [www.identifikace.cz]
Za poplatek: [www.narodniregistr.cz]
-------
Zahraniční vyhledávací systém ke kontrole zaregistrovaného zvířete: [www.petmaxx.com]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (14.02.2012 13:06)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123
    Aktuální stránka: 3 z 3
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 17:53
     

    Drahuško, v Narodním registru mého psa neznají, píší, že číslo čipu nebylo nalezeno.

    V [www.petmaxx.com] mi vyjede odkaz na ten Backhome. Tam už Beníka najdu. thumbs down 

    Taky nepředpokládám, že by se mi pejsek ztratil, drží se mě jako klíště, ale jeden vážně nikdy neví, co se může přihodit.nono smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čipování domácích mazlíků

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 18:07
     

    Ona by měla stačit jen jedna registrace, protože útulky by je měly projet všechny. Kromě těch veterinárních, kam můžou nahlížet jen vetové, jsou to myslím všechny, co jsou celostátní - co jsem dala odkazy. Aspoň myslím. Kdybych nějaký zapomněla, opravte mě, prosím

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 18:53
     


    drahus napsal(a):

    U nás se teď psi ztrácejí, jenže se už nikdy nevrátí, protože je odchytávají ti zmetci, co je dávají mladým pitbulům na trénink před zápasy, aby psa zabili a získali tak víc sebevědomí. Hrozně se o své psy bojím a snažím se je nenechávat nikde přivázané. Navíc si na zápasy sází údajně i policajti.... angry smiley

    Šmankote, tohle mi odpoledne uniklo.eye popping smiley Bych ty zmetky samotný předhodila pitbulům.angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 18:59
     

    Já taky. angry smiley sad smiley Každý den nám vet, co s námi chodí na procházku, hlásí, že zase někde ukradli psa... Ne, že se ztratil, ale buď ze zahrady nebo uvázaného u obchodu... A to je jenom jeden veterinář thumbs up

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 19:11
     

    UF!eye rolling smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 19:25
     

    pane bože, co je to za zrůdy???

    já bych v životě psa nikde nenechala uvázanýho, ani náhodou a ani na vteřinu......nikdy nejsou bez dozoru, jsem pořád s nima, pořád....na vycházce chodím jen po sídlišti v takovym parčíku, psi jsou pořád na dohled......nejdou nikam beze mě.......je strašný, že se dějou takový věci a nikdo tomu nezabrání......je to hnus, jak se na to můžou dívat???

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 19:42
     

    Romi, já bych brečela, když to slyším. Těm lidským sviním by měli napřed ukousnout kulky a pak pomalu zaživa žrát. Aby si to užili. To bych si snad i vsadila angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 16.02.2012 07:49
     

    Když jsme měli malého dobrmánka, chodil navolno, protože brzy dobře poslouchal. Běžel před námi po chodníku, až na roh, kde jsme zatočili k domu, ale nebylo tam vidět. Najednou slyšíme skřípání brzd a taxikář lezl z auta, že psa, který zůstal na chodníku stát a koukal, co se děje, ukradne... Když nás viděl přicházet, zapadnul do auta a zmizel - hajzl! angry smiley

     
Stránky:  123 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí mazlíčci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.