sobota 27. dubna, 12:19 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Banánovník

Datum: 09.10.2008 19:03
 

Můj banánovník má mimino. (toto je foto z léta, aktuální s mimčem dodám). Znamená to snad, že ten velký umře? Jeho listy mi totiž tak připadají. confused smiley Co tedy dělat? Přesadit a oddělit mimino nebo ještě počkat?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 4 z 7
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Banánovník

    Datum: 20.12.2009 13:32
     

    jj, dávej smiling smiley

    já jsem zvědavá na toho mýho, jestli někdy vypustí odnože, ještě žádný nejsou a už mám zájemce grinning smiley je to zakrslík, takže vyroste (prý) maximálně do metru výšky

     
  • Autor: Reklama

    Re: Banánovník

     
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 27.01.2010 19:18
     

    Tento pěstuje mamka

     
  • Autor: hvezda
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 02.02.2010 19:44
     
    p9060208.jpg

    moc pěkně jde mamince jde vidět že se oněj stará,já jsem měla taky velký krásný a z ničeho nic mi vyrostly čtyři miminka a velká rostlina odumřela až bude foták vyfotím a ještě mám mrazuvzdornej ale ten mám radši schovanej v garáži a jde pěkně protože už jsem jednou měla mrazuvzdornej a ten mi umrzl

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 17.07.2010 20:36
     

    Plážový solitér thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil lostris (17.07.2010 20:36)
     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 26.07.2010 22:46
     
    p1030378.jpg

    taky vkládám fotky mého Banánovníku,velice ochotně a často vytváří mladé výhonky,takže mám banánovníků doma několik,ale teď budu nabízet mladé výhonky na internetu,protože už je nemám kam dávat,a nechce se mi je vyhazovat,ale nechat je tam nemůžu,rostlinku to zbytečně vysiluje....:-(:-(sad smiley

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 26.07.2010 22:49
     
    p1030379.jpg
    Další fotografie:

    Ještě jedna fotka nových výhonků(bylo jich tam 7,ale 5 jsem jich vyštípla)..a pak tam máte i fotky již dvou zakořeněných výhonků(ten větší už měl taky dva mladé výhonky)...smiling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 27.07.2010 08:40
     

    Pěkné. thumbs down

    Až vystříhám nevzhledné spodní listy, nafotím ty své... grinning smiley

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 27.07.2010 12:35
     

    Mona,už se těším až ten tvůj uvidím.thumbs down ....Taky ti tak hodně rostou okolo mladé výhonky?confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Danysek (27.07.2010 12:35)
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 27.07.2010 13:27
     

    Moc ne...mám tam jeden...čekám, až trochu povyroste a budu ho moct odstranit a zasadit... winking smiley Ale jeden mladý už mám.

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 27.07.2010 13:39
     

    To já už si rozsadila celkem 3 mladé.Ale víc už ne,protože už bych je neměla kam dávat,proto nabízím mladé výhonky na internetu...Tak nafoť a pošli foto,staré listy nevadí....winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 27.07.2010 13:54
     
    27.7 001.jpg
    Další fotografie:

    Fotky ovšem příšerné... eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 27.07.2010 14:07
     

    Monothumbs down thumbs down thumbs down žádné příšerné fotky,nádherné..Teda!!koukám,že už i ten druhý máš pěkně velký.Máš je oba nádhernéthumbs down Takový malý dotaz..hnědnou ti odspodu listy?Pokud ano,tak mám dobrý recept na to,jak se toho zbavitthumbs down Nebo aspoň mě to pomohlowinking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 27.07.2010 14:20
     

    Díky. To víš, že mi listy odspodu hnědnou...a schnou. Ale jak jsem se dočetla, je to normální a mají se odstraňovat, tak to činím. Máš nějaký spešl recept? Sem s ním. winking smiley

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 27.07.2010 14:30
     
    p1030361.jpg

    No,mě tohle docela nedávno dělal můj banánovník ,ale na netu jsem vyčetla,že oni mají rádi vlhko odspodu,takže,sežeň nějaké ploché oblázky,naskládej je do podmisky a když do ní naliješ vodu,tak banánovník nasaje jen to,co dosáhne,ale mezi kamínky voda zůstane,a ta se pomalu odpařuje,což způsobuje vlhkost.Já to tak udělala a v posledních pár měsících mám od hnědnutí listů značný pokoj.Možná to pomůže jak kterému,ale mému to rozhodně pomohlothumbs down thumbs down .....Posílám fotky...

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 27.07.2010 14:32
     
    p1030378.jpg

    Jo,taky jsem četla,že schnutí listů u banánovníku je normální,ale takhle se tomu dá docela dobře předcházet.Aspoň trochu....Já tenkrát měla vždy na banánovníku 3 listy...vždy jeden odshora narostl,a druhý odspodu uschl..Teď koukej,jak ho mám plný listůthumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.