sobota 27. dubna, 08:23 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Banánovník

Datum: 09.10.2008 19:03
 

Můj banánovník má mimino. (toto je foto z léta, aktuální s mimčem dodám). Znamená to snad, že ten velký umře? Jeho listy mi totiž tak připadají. confused smiley Co tedy dělat? Přesadit a oddělit mimino nebo ještě počkat?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 2 z 7
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 26.09.2009 10:10
     

    Teda Mono eye popping smiley eye popping smiley pekny kousky!! videla jsem je v baumaxu za super cenu asi 250,- za krasny vzrostly bananovnik, nastesti na nej nemame misto, jinak by ho manzel hned nalozil grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Banánovník

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 26.09.2009 10:11
     

    Suee...taky už mám problém s místem... eye rolling smiley a to ten velký už tam má zase miminko... grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 26.09.2009 10:12
     

    takze se mu u tebe hodne dobre dari, to je super flower smiley jeste ze mate baracek!

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 26.09.2009 10:17
     

    suee...jenže i v baráčku je málo místa...když nejsou úložné prostory. Ten banán s ibiškama mám na starém stole u okna...a už se tam pomalu nevejdou. Ještě mám jeden stůl k dispozici, ale kam s ním, že??!! grinning smiley Potřebovala bych nějaký policový systém na menší kytky...mám slíbeno už čtvrtým rokem... eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 29.11.2009 11:12
     
    fotografie294.jpg
    Další fotografie:

    Ahojky všem, potřebuji od někoho z Vás radu. Pěstuji banánovník, mám ho umístěný v místnosti u okna (má neustálý příjem světla), bohužel je u topení. Zalévám ho cca obden, někdy za 3 dny, rosím jej obden, hnojím jednou za 14 dní. Postupně mu zežloutnou listy, tak je vždycky ustříhnu - viz obrázek (doufám, že je to normální, žloutnou od zdola kořene). Nyní asi měsíc má nahoře lístek, který nerozbalil. Dole u kmenu má miminko, nevím jestli jej nedusí, co s ním mám dělat?Další věc je ta, že chytnul nejspíš plíseň - viz obrázky dole na kmeni a pak ze zdola některých lístků. Nejspíš se o něj nestarám, tak jak mám. Nevím jestli není přelitý. Poraďte mi, jak často jej mám zalévat a co udělat, aby plíseň zmizela a co s miminkem? Děkuji všem za radu. Zdraví Terkaangry smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 02.12.2009 14:40
     

    Terzik...mám podobný, jako ty. Odsdola listy normálně schnou, tak je vždycky odstřihnu...miminko tam mám také. Akorát s tou plísní ti neporadím... confused smiley ale myslím, že to nic nebude...plíseň máš jen na tom uschlém kousku, nebo ne? Odstraň to a uvidíš.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 02.12.2009 15:31
     
    ban.jpg
    Další fotografie:

    1. banán ,,mamka-taťka´´

    2. loňské (nebo předloňské) miminko

    3. letošní mimi

    Na těch fotkách zvláště vyniká, jak to mám zase suchý...a že si zase zasloužej novou zeminu... confused smiley eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 02.12.2009 17:52
     

    Co vím, tak žloutnout mají a postupně se mají odtříhavat, Prý zdravý banánovník by měl mít deset listů. Nakonec jsem udělala to, že jsme jej přesadila, byl opravdu přelitý a ta plíseň se objevila na základě moc vody. Koupila jsem zeminu a velkej květináč, má teď dvakrát tak větší. Měl uhnilých pár kořenů, tak snad se mi zmátoří. Mimino jsem urvala a ejhle včera se objevilo nové. A to jsem ho přesazovala v neděli. Ten tvůj je opravu pěknej:-)

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 02.12.2009 17:55
     

    Tak listů mám 9 a desátý zatím nerozvinutý... grinning smiley

    Já ho zas mám moc suchý...nějak to zalévání flákám. eye rolling smiley

     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 02.12.2009 18:06
     

    Furt lepší než ho přelít jako já. Tak to je dobré znamení, desátý se rozvine a bude. Zjistila jsem, že se mu nedaří právě na základě toho, že měl dva měsíce lísteček, který se ne a ne rozvinout, pak mi došlo, že nebude něco v pořádku. Plíseň jsem odstranila postřikem, který mi doporučili v zahradnictví. Je to ale pěknej humus, museli jsme ho stříkat v roušce a rukavicích, je to jakýsi jed. Jak ho máš dlouho?

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 02.12.2009 18:10
     

    Terzik...asi šest let....dostala jsem ho od kamarádky, takové mrně. grinning smiley No a takhle se rozjel. I to loňské mimino už je celkem pěkné. To letošní nechám ještě trochu narůst a pak se ho pokusím odebrat.

     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 02.12.2009 18:14
     

    Ty jo to pěknej mazec, já ho mám teprve půl roku. Máš ho pořád doma nebo i na zahrádce v létě? Zajímalo by mě jestli se dá v létě u nás pěstovat na zahradě. Asi je z Afriky zvyklý na větší teploty, nebo ne? Ty mimina odebíráš a přesazuješ nebo je necháváš u velký mámy? To je super, že si tady můžeme předat pár informací. Už jsi měla banány?

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 02.12.2009 18:29
     

    Terzik... jedno léto jsem ho měla venku pod ořechem...ale nic moc nedělal. Druhé jsem ho dala jinam, jenže přišel vítr a potrhal mu listy, takže ho ven nedávám...maximálně párkrát za léto ho vytáhnu, ostříkám hadicí a uklidím. grinning smiley

    U nás se dají pěstovat jen některé druhy...někde jsem o tom četla...a sem tam mají takovéto banánovníky v nabídce různé katalogy.

    Ta mimina odeberu (až bude mít tak 10 - 15cm) a přesadím do svého květináče.

    Banány jsem neměla...ale v této diskuzi se někde píše, že banánovník po sklizni odumírá...tak jsem možná ráda, že je ještě neměl. winking smiley

     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 08:45
     

    Ahojky Mono, tak co tvůj banánovník? U mě to vypadá bledě, mamina stále nerozbalila lísteček, ale za to jí vyrostli dvě mimina, to jedno má už 15 cm a to druhé 6 cm, hustý. jen nevim jestli je mám zasadit zvlášť nebo je tam nechat, co myslíš? Můžu poslat foto jestli chcešsmoking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 10:31
     

    Terzik...mé banány pořád stejně...větší rozvinul další list...ale to mimino, které má u sebe, tak to nějak neroste...už dva měsíce kouká špička...zhruba 2-3cm...a nic se neděje. eye rolling smiley

    Já myslím, že s tím rozsazením už můžeš počkat do jara...a pak je odloupnout a zasadit každé zvlášť. Při té příležitosti dáš matce novou zeminu a to by bylo, aby nebylo. grinning smiley Foto pošli.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.