sobota 27. dubna, 14:39 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Banánovník

Datum: 09.10.2008 19:03
 

Můj banánovník má mimino. (toto je foto z léta, aktuální s mimčem dodám). Znamená to snad, že ten velký umře? Jeho listy mi totiž tak připadají. confused smiley Co tedy dělat? Přesadit a oddělit mimino nebo ještě počkat?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 3 z 7
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 12:06
     

    Terzik - taky si myslím, že s odsazením není třeba spěchat, čím větší mimino je, tím menší šance je že po odsazení zajde. Potřebuje mít vlastní kořeny a to ty malinkatý většinou ještě nemají. Jinak můj banánovník taky teď stagnuje a začínají mu žloutnout spodní listy, ale to je v tuhle roční dobu normální, nemá tolik světla a topení radiátory dělá svoje

     
  • Autor: Reklama

    Re: Banánovník

     
     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 13:13
     
    fotografie300.jpg
    Další fotografie:

    angry smiley Jé holky, tak jsem aspoň o něco chytřejší, s mamkou jsme mimino zasadili do druhého květináče a nemělo vlastní kořeny, mělo na konci jen cibulku, tak se obávám, že mi zajde. To druhé, co uvidíte na obrázku je to 6 cm a roste z kmene, tak nevim jak ho pak oddělit (taky nemá svoje kořeny). Máme totiž strach, že mimina mamince škodí. Jinak nechápu, proč se mi nechce vzpamatovat. Po tom přesazení to vypadalo nadějně a pořád nic. Pořád se na něm drží plíseň a lísteček ne a ne rozbalit. A to ho vůbec nezalévám, jen rosím listy. Jinak při hledání kořenů jsme našli další malé trojmimino - viz poslední obrázek. Neporadíte mi, čím bych ho mohla nakopnout? Posílám fota, tak se koukněte.

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 13:33
     
    pc190540.jpg
    Další fotografie:

    Myslím si, že když tolik pouští odnože, tak to dělá v rámci "zachování rodu" (nějaká ta odnož "sem tam" je naprosto normální jev), minulý banánovník mi to dělal taky tak a nakonec zašel. Tím tě nechci strašit, že zajde i ten tvůj. To mimino bez kořenů může vyrůst, vytvoř mu skleníkové podmínky a zakoření, tzn. přiklop ho sklenicí nebo potáhni igelitem (nezapomínej denně větrat, stačí na 5 min. odklopit) a dopřej mu spodní teplo.

    Tohle je ten můj, má ohnuté listy, protože bydlí mezi křeslem a policí na fialky

     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 13:50
     

    No myslím že je to jasné, určitě mi zajde:-( achich. Posílám foto jestli je jsem ho správně zaskleníkovalagrinning smiley tak mi napiš jestli je to správně a ještě mi napiš, jak dlouho ho mám pod igelitem nechat, jak často ho mám větrat a zalévat? Ten tvůj je krásnej:-)

     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 13:53
     
    fotografie305.jpg

    flower smiley Tady je foto, nějak jsem ho zapomněla přiložit. V tom igelitu jsou dvě malé dírky, nevadí to?

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 13:54
     

    Holky, jasně že mateční rostlina zajde. Tak je to správně. Banánovník je totiž bylina, ne strom, jak by se při jeho velikosti zdálo. Dospěje, odrodí, vypudí mladé a zajde. A tak pořád dokolawinking smiley

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 14:03
     

    Jani, to jo, ale ten Terzin neplodil, ale je nemocnej

    Terziku, ty dírky nevadí, naopak - malinko budou větrat...takovýhle skleník (spíš teda foliovník grinning smiley ) úplně stačí, jen se nesmí ten igeliťák dotýkat listů, kdyžtak ho vypodlož špejlemi zapíchnutými do květníku...a to větrání - stačí fakt těch 5 min denně, odklopit, zkontrolovat a zase přiklopit

     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 14:09
     

    Jo jasný a co zalévání?

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 14:12
     


    zuziberka napsal(a):

    Jani, to jo, ale ten Terzin neplodil, ale je nemocnej


    ahááááá, nečetla jsem to pozorněstydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 14:14
     


    Terzik napsal(a):

    Jo jasný a co zalévání?


    radši míň, odpařená vlhkost se bude po sáčku vracet zpět a vytrářet mikroklima, pokud bude nutné, tak jen zvlhči povrch zeminy, nesmí být přemokřený

     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 14:17
     

    Co znamená míň? Stačí jen rosit půdu 1x týdně? A jak poznám, že zakořenil? Začne růst? Kdy mám igelit dát pryč?

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 19:25
     

    Nejlíp se vlhkost kontroluje tak, že zastrčíš prst do půdy, ale to jistě víš...vlhkost chce tak akorát, ani hodně, ani málo, myslím, že 1x týdně by stačilo...ten pytlík budeš muset nechat asi tak měsíc až 6 týdnů, po zakořenění by měl začít růst. Můžeš to po té době zkontrolovat i tak, že opatrně odhrneš zeminu tam, kde by měly být kořínky, když tam nebudou, tak ještě nezakořenil winking smiley

     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 19:31
     

    tongue sticking out smiley Díky moc, budu dávat průběžné info, snad aspoň mimino se chytne, uvidíme, to malý nechám dorůst výš, abych jej oddělovala až bude mít kořínky.

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Banánovník

    Datum: 19.12.2009 19:36
     

    neodděluj, klidně může u mateční rostliny být, tím nic nezkazíš winking smiley dokonce kdyby ti začala celá rostlina odumírat, tak ji můžeš nad květináčem seříznout a mimino nechat dorůst do dostatečný výšky

     
  • Autor: Terzik
    Status: nováček

    Re: Banánovník

    Datum: 20.12.2009 10:40
     

    eye popping smiley Super díky za informace, ráno jsem větrala mimino těch 10 minut a už je zase ve skleníku:-)Doufám, že se chytne, má cca 16 cm, tak uvidíme cca za měsíc a déle. Budu vkládat průběžné fotky.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.