sobota 20. srpna, 06:53 Svátek má Bernard
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Vladka
    Status: expert

Re: zelenina.

Datum: 24.06.2018 10:58

img_5105.jpg
    Další fotografie:

Já už mám (ve skleníku,venku nic nepěstuji) okurky,papriky a i rajčata už začínají červenat.

• Autor: Reklama

• Autor: drahus

Datum: 26.06.2018 21:31

Znáte někdo mangold?

Teď jsem viděla v TV a zdá se mi zajímavá zelenina

• Autor: JaniV
    Status:

Datum: 26.06.2018 22:25

Drahuš,já ho běžně používám,kupuju ho na trhu.Dusím ho jako špenát nebo zapékám,řapíky dávám do číny . smiling smiley

• Autor: drahus

Datum: 27.06.2018 06:10

Já ho neviděla. V TV byl recept - s pórkem podusit kousky (řapíky i krájený list), okořenit a zamíchat s rozšlehanými vejci s parmezánem. Prostě vylepšená míchaná vejce winking smiley Bylo to moc hezky barevné

• Autor: HanaK

Datum: 27.06.2018 07:10

Já ho pěstuju na okrasu. grinning smiley

Vypěstuju a než ho využiju, je podzim a skončí v kompostu. eye rolling smiley

Status:

Datum: 27.06.2018 08:00

Taky je dobrý do náplně slaných koláčů nebo štrůdlu.

• Autor: babkaela

Datum: 27.06.2018 08:10

Moje sestra mangold pěstovala dost, měla raději než jakýkoliv jiný špenát a jak píše Jani - super jako náplň do slaných štrůdlů či zapečených těstovin. Na záhoně vypadá moc pěkně. Přiznám se, že já ho nikdy npěstovala stydlin smiley , táta ho nějak neměl rád.

Semo ho umí v několika variantách [www.semo.cz] . Budu muset vyzkoušet, třeba aspoň ten poroste.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (27.06.2018 08:13)

• Autor: kordula

Datum: 27.06.2018 09:10

JaniV napsal(a):

Taky je dobrý do náplně slaných koláčů nebo štrůdlu.

......Tak jsem se ho napekla, stydlin smiley a dědovi s anglickou a nivou thumbs down

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (27.06.2018 09:11)

• Status: expert

Datum: 27.06.2018 09:40

Kordulko, s anglickou a Nivou už je to berná zelenina. grinning smiley

• Autor: kordula

Datum: 27.06.2018 09:58

regina.mocova@gmail.com napsal(a):

Kordulko, s anglickou a Nivou už je to berná zelenina. grinning smiley

......to víš, chlap, jak tam není maso , tak to nežere, grinning smiley ,...mimo jiné, dnes jsem si vyzkoušela jízdu v noční košili, nacpanou v kalhotech. Asi po 20 mim čekádí dědovi došlo, že kvůli rozkopaný hlavní silnici autobus asi nepojede. Přilítnul domů, abych to za klukem zavezla . A protože má dneska svátek, tak se s ním nebudu dohadovat, že co nachodil mezi zastávkou a domovem, už by tam byl pěšky eye rolling smiley ....

• Status: expert

Datum: 27.06.2018 13:08

Mangold je super, lepší a zdravější než špenát, nemá tolik šťavelanů, nezatěžuje ledviny. Nic jiného jsme nepěstovali, zkuste to winking smiley Špenát leze rychle do květu grinning smiley

Status:

Datum: 27.06.2018 14:34

Ale i u mangoldu se píše,že obsahuje šťavelanů hodně,já to neřeším,ale kdo má poruchu funkce ledvin,musí podle mě být opatrný i s mangoldem.

• Autor: LadaB
    Status: moderátor

Datum: 27.06.2018 14:39

Taky ho někdy dávám, pokud si vzpomenu koupit semínka...Špenátu je ze záhonu nic moc a je s ním piplačka...tady toho stačí pár sazenic..Letos nemám..

• Autor: babkaela

Datum: 27.06.2018 16:29

Neseju klasický špenát vůbec, pro jarní sklizeň máme zahradní lebedu [cs.wikipedia.org] v zelenolisté formě, na špenát je super, navíc absolutně bez práce s pěstováním, vysévá se sama, jen sklízím, vždycky jí zbude i na několik pytlíků do mražáku. Červenolistou máme také, ale ještě jsem z ní nevařila, i když vím, že po uvaření zezelená. Na pozdně letní a podzimní sklizeň máme špenát novozélandský - nehořkne, je moooc dobrý. Na mangold nikdy jaksi nebyl důvod.

Podobné příspěvky
Diskuze: Bramborové recepty   

Tak nejčastěji dělám ze zbylých brambor francouzské brambory.Uvařené brambory pokrájím na plátky.Na oleji osmahnu nějaký salám nebo párek, co je zrovn

Autor: Anavi - 02.08.2007 13:09
Rubrika: Teplá kuchyně - Komentářů: 58

Adresář: http://www.koureni.biz/   

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.