neděle 24. března, 08:27 Svátek má Gabriel
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Užitková zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: jabraka
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 49
  • Autor: Mona

Re: zelenina.

Datum: 24.04.2007 07:16

jabrako...mne to také až tak neba, ale pěstuju. Teda baví mne to, ale až na druhém místě po kytkách. Takže už mám v zemi tři druhy cibule (s tou loňskou jsem vydržela až do minulého týdne), mrkev, celer, saláty, kedlubny, petržel, červenou řepu, hrášky, na verandě jsou přichystaná rajčata a papriky (od každého asi 8 druhů) a zkusmo baklažány. Samozřejmě v květnu vyseju okurky (nakladačky i salátovky). loni jsem měla i kukuřici, ale tu letos nestíhám.winking smiley

• Autor: Reklama

• Autor: Anavi

Datum: 24.04.2007 08:16

jabrako, já bych pěstovala,a le nejsou prostory sad smiley, není to na té naší zahradě kam "schovat". A na druhou stranu -když vidím, jak se naši dřou a pak to buď zmrzne nebo to napadnou nějaký příšery nebo rajčata zlikviduje plíseň, broskve vosy, tak si skoro říkám, jestli to vůbec stojí za to confused smiley

• Autor: naba

Datum: 24.04.2007 08:37

Přesně jak píše Anavi o rodičích, po takovýchto zkušenostech, kdy si člověk říká-to bych se na to mohla..., už ani ťuk, jsem to podstatně omezila. Ale mrkev, troška petržele, pár celerů, cibule, rajčata mám vždycky, to nevydržím. K tomu ještě něco dalšího, jak kdy, jahody, ve skleníku okurky a jsme tam,kde jsme byli, že?
    Jednou jsem v krásném dnu v půli května vysadila všechna rajčata a navečer přišla bouřka a pořádné kroupy a zůstaly jen stonky, ta by člověka švihlo, tak dlouho se s tím pipláte,ani nevzpomínat.

Datum: 24.04.2007 08:41

Naše máma byla taková zahradnice...mívali jsme 120 keřů rajčat, stejné množství kedluben....postupem času záhony měnila v trvalkové.grinning smiley Já jsem zatím v té fázi první...takové to nadšení, že si to vypěstuju sama, že obejdu s hrncem zahradu a mám oběd...no a časem tam naseju trávník a bude.winking smiley

Datum: 24.04.2007 08:57

Moni, ale tak to mě těší u našich pořád... že obejdu zahradu a jsem po jídle: kedluby, ředkvičky,pak rajčata, maliny, ostružiny, borůvky, salát, okurky, na podzim kila jablek a že já jich spořádám kilo za hodinu smiling smiley, třešňě, švestky, meruňky, broskve... no určitě jsem na spoustu věcí zapomněla...

Datum: 24.04.2007 09:00

Anavi...právě v létě je to super...nikdo z nás nemá chuť na teplé jídlo v poledne (tedy za horkých dnů) a tak si vystačíme s plody zahrady. winking smiley

Datum: 24.04.2007 10:08

ještě jsem u našich zapomněla na brambory, papriky... není nad to, kdž si vydolujeme "nové"brambory a k tomu si dáme čerstvý salát s kefírem... smiling smiley

• Autor: evelina

Datum: 24.04.2007 10:27

Zemiaky uz mame zasadene,petrzlen,mrkvu tiez,salat , kalerab a ine priesady ako paprika,paradajky po zamrznutych. No a samozrejme jahody .

Datum: 24.04.2007 10:54

Jasně..jahody taky mám...ale to by patřilo do diskuze o ovoci.grinning smiley

Brambory nemám, i když bych tu na ně měla ideální plac a podmínky. Tady jde spíš o techniku...rýt ty řádky ručně rozhodně nebudu...takže až bude technika, bude i pár řádek brambor. Navíc prý brambory kultivují půdu.thumbs down

• Autor: evelina

Datum: 24.04.2007 11:10

Ja som to myslela vo vseobecnosti co mame na zahrade. No a zabudla som na kvetiny!

• Autor: jabraka

Datum: 24.04.2007 20:18

Problémy s pěstováním zeleniny časem někoho odradí.Co udělat,aby byla zelenina perfektní?Věděl bych jedno.Nejprve se půda pohnojí.V takto pohnojeném záhoně prospívají brambory a celer.Celer sázím do díry ,do ní uleželý hnůj a zasypu okolní zemí.V suchu mulčuji topolovou štěpkou.Brambory jdou také do hnoje.

Tam kde se hnojilo v loňském roce,přijdou košťáloviny,kedlubny,zelí, červená řepa.

Příští rok po nich mrkev,petržel,fazolky.salát.

Další rok česnek a cibule.

A může se znovu hnojit,třeba i na zeleno.

Hlavně aby zalilo!

JABRAKA

• Autor: LadaB
    Status: moderátor

Datum: 27.04.2007 00:00

Hlásím se taky k zelenině...dávám všechno,od každého trochu. Baví mě to a nějak si nedovedu představit,že bych si koupila třeba jahody. Dva nebo tři dny urthnutý...nikdy,to bych je asi nejedla..grinning smiley Brambory zrovna tak...mám vždy 3-4 druhy, po pár řádcích každé na jiné použití. Jinak téměř vše, jen celer a česnek nedávám,nějak se mu u nás nedaří. Práci si usnadňuju, dost toho mám na textiliích. Co zasadím a zaseju,tak zkraje také přikreju. Tím odpadne každodenní zalévání. Každý rok nereju, jen sem tam něco. Jak něco zklízím,tak tím vlastně nakypřím. Důkladně zreju tak jednou za tři roky,když si dovezu fůru kvalitního uleželého koňského hnoje. Mám svérázné metody, ani moc nezalévám, všichni okolo se chytaj za hlavu,ale ve výsledku mám kolikrát mnohem lepší úrodu grinning smiley Proč dělat zbytečné věci,když výsledek je stejný...grinning smiley

• Autor: jabraka

Datum: 10.05.2007 08:02

To LadaB.:

Ten česnek je problém,je velice náročný na přehnojení dusíkem.Chce spíš chudší písčitou půdu,přihnojovat do zálivky.

Celer zas chce hodně dusíku.Dávám ho do pripraveného lůžka,vyreju díru na rýč,pak na dno lopatu uleželého hnoje nebo kompostu a sazeničku do toho.Zasypu

původní zeminou.Zalévám často,nejlépe v sudu připraveným zákvasem z koňského hnoje,s přídavkem slepičince.Po týdnu je vhodný k zalévání.Samozřejmě jde použít

roztok ledkového hnojiva.

JABRAKA.

Datum: 10.05.2007 09:59

Baklažány jsem dala ven včera, zasela jsem okurky. Dnes mi tchán stlouká kryt na papriky, ty půjdou ven dnes spolu s rajčaty. pokud to tedy stihnu.

Podobné příspěvky
Diskuze: Bramborové recepty   

Tak nejčastěji dělám ze zbylých brambor francouzské brambory.Uvařené brambory pokrájím na plátky.Na oleji osmahnu nějaký salám nebo párek, co je zrovn

Autor: Anavi - 02.08.2007 13:09
Rubrika: Teplá kuchyně - Komentářů: 58

Galerie: Jak vychází slunce na D1   
  Jak vychází slunce  na D1
Autor: Soutěž - 06.03.2009 21:36
Rubrika: Cesta - Komentářů: 38

Adresář: http://www.koureni.biz/   

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.