pondělí 29. dubna, 08:02 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: evelina
Status:

Babicky

Datum: 25.09.2006 14:24
 
Na L som si precitala o tom kto ako pomaha detom s vychovou, nedalo mi a odpovedala som s prizvukovanim ze len rodicia su zodpovedny.Rodine vztahy su komplikovane a vsetko je vecou tolerancie,ale nepaci sa mi ked mlade mamicky prenasaju zodpovednost na prarodicov,vyzdvihnut zo skolky, chodit snimi na rozne kruzky atd.A povacsine je tam len staznost na babicky ze nie su ochotne sa obetovat a ked sa nieco znepaci beru to ako zasahovanie do ich sukromia.Babickou nie som ,ale keby moje deti potrebovali pomoc, urcite by som neodmietla, chcela by som byt tou babickou na ktoru budu vnucence s laskou spominat a nie na nervoznu staru babu.
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Babicky

    Datum: 25.09.2006 14:31
     
    Evelino...já mám babičky daleko, takže s hlídáním mám smůlu. Navíc mně samotné by vadilo, být závislá na někom jiným. Moje mamka ještě chodí do práce, tchýně je čerstvě zaláskovaná...takže nepřipadá v úvahu, aby jen tak sedly do auta a přijely mi hlídat. Dříve jsem k našim jezdila pravidelně každý víkend a vím, že kdykoli jsem řekla, že bych chtěla někam, kamkoli, že mi máma pohlídala. Ale ta pravidelnost by vadila i mně.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Babicky

     
     
  • Status: expert

    Re: Babicky

    Datum: 25.09.2006 19:20
     
    Myslím jste to vyjádřily přesně ta pravidelnost a samozřejmost by v tom být neměla. Aby babička pomohla v nějaké mimořádné situaci a nebo když prostě chce být s vnoučaty, ale ne jí z hlídání udělat každodenní povinost, vnoučata mají být radost.
     
  • Autor: asalvo
    Status: nováček

    Re: Babicky

    Datum: 26.09.2006 13:18
     
    Babičku máme sedmset km daleko, ale vím, že kdybych nutně potřebovala, že by přijela. Vzhledem k té dálce by to muselo být skutečně akutní.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Babicky

    Datum: 17.10.2006 15:44
     

    ač jsem teprve maminka, a to dost malých dětí, někdy mi přijde na mysl, jak to bude s vnoučaty... smiling smiley. já asi nejsem ten typ babičky, co by je musela mít doma každý den a hlavně bych to nechtěla jako povinnost. Mě to přijde docela drsný, když nějaká maminka chce jít po šesti měsících do práce a dítě "předá" mamince s tím, ať hlídá. Mám ve svém okolí takovou jednu babičku a myslím, že svého unáhleného rozhodnutí lituje. ono je hezký se s vnoučkem pomazlit a za dvě hodiny ho vrátit rodičům, než mít neposedné dítko na krku celý den. Jinak se to pečuje ve třiceti, jinak v sedmapadesáti (a k tomu mít doma nevrlého dědu) smiling smiley. Možná, že vzhledem k tomu, že holky tíhnou spíš k mamince, tak budu mít s vnoučatama smůlu, když je k nám kluků manželky nebudou chtít tolik dávat a pak ještě budu litovat svých slov smiling smiley!!!!! A nakonec budu žadonit! smiling smiley.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Babicky

    Datum: 18.10.2006 18:58
     
    Tak já babička jsem. Na to, že by mi vnoučka někdy pujčili na celý den se těším,ale mám obavy, že právě snscha ho raději dá na pohlídání své mamině.  Půjčit ho na jeden den,maximálně týden(v rámci třeba dovolené) to bych brala, ale aby se to stalo zaměstnáním,že by si u mně udělali školku,to by se mi taky nelíbilo. Zatím chodím hlídat( povozit si ho) jednou týdně. Když si snacha potřebuje něco zařídit nebo k doktorovi, tak i víckrát. Zatím mě to baví.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Babicky

    Datum: 19.10.2006 21:29
     
    hespo, moje řeč smiling smiley!
     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Babicky

    Datum: 14.06.2009 14:31
     

    Nepřibyla nějaká nová babča?grinning smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Babicky

    Datum: 14.06.2009 14:54
     
    14.6. 006.jpg
    Další fotografie:

    tak sem dám tu svou love smiley love smiley love smiley

     

    první fotka je s její sestrou, když jim bylo kolem dvaceti, druhá taky tak a na třetí jí bylo 45

     

    p.s. a já babička ještě nejsem, i když bych si dala říct... ale děti jsou nějak proti eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Janina44 (14.06.2009 14:56)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Babicky

    Datum: 14.06.2009 15:31
     
    Janinko thumbs down...tie mali teda prekrasne vlasy...a to tretie foto eye popping smiley...juuu...ako reklama pre kadernicky salon thumbs down..
    Viete... niekedy myslim, ze asi to boli prekrsne casy...ked zeny boli( teda mohli si dovolit) boli damami a muzi gentlemani... smoking smiley...Totiz na fotografiach z tych cias ludia posobia tak dostojne, vacsinou aj vyrovnane...a nie je vidiet ten ustvany vyraz, ako casto dnes.....
    ----------------------
    Moje obidve babicky boli 2 vydate, prvej - z otcovej strany - zomrel manzel par mesiacov po sobasi, druhej - mamkinej ked moja mamka mala 4r..Obidve sa vydali a ...mali manzelov mladsich - prva o 4 a druha o 7r. Boli to sobase z rozumu, ale manzelstva mali velmi usporiadane a pekne.. mam krasne spomienky na pohodu, ktoru som u nich prezivala cez prazdniny ako dieta..
    Prve zomreli babicky- v 74. a 94r. , ale dedeckovia za nimi isli velmi rychlo...Ten prvy po 4 mesiacoch, druhy do roka...
    -----------------
    Nikdy nezabudnem , ze ked som sa vydavala, tak mi babicka z otcovej strany ( bolo to kratko pred jej smrtou..)... vykladala o svojej svadbe a uzavrela to tym, ze do konca zivota bude vzdy s velkou laskou spominat na toho svojho prveho manzela!!!, lebo sa brali z velkej lasky...Aj druheho manzela mala rada, nebol zly....ale ten prvy...bol prvy a navzdy tak ostal v jej srdci!
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Babicky

    Datum: 14.06.2009 15:44
     

    Keria, mě tahle babička vychovávala. Byla trošinku bohémka, trošinku rozmařilá, hodně rozmazlená od dědečka a věděla, že je krásná... Ale byla úžasná love smiley love smiley love smiley

    Ta třetí fotka je z nějaké módní přehlídky, kde byla v publiku, všiml si jí nějaký kadeřník a pak ji na pódiu učesal winking smiley Ona měla totiž přírodně rezavé vlasy. Ale ne takové ty světle zrzavé, ale tmavé - tizián, škoda, že jsem je nepodědila. Vlastně nic jsem po ní nepodědila eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.