pondělí 23. října, 06:24 Svátek má Teodor
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Evita
Status:

Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

Datum: 18.09.2012 15:37

Mám plastový kompostér, chci založit kompost. Jaké máte zkušebnosti s plastovými kompostéry? Osvědčily se vám? Jak mám začít - s hlínou? s trávou? Přiznám se, že s kompostováním nemám zatím moc zkušeností, tak bych přivítala rady a nápady zkušených, díky předem flower smiley

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 13
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

Datum: 18.09.2012 16:06

Začít můžeš s čímkoli. Nejlepší je dávat různé vrstvy. Já do toho plastového dávám bioodpad z kuchyně, posekanou trávu, vše, co vypleju na záhoncích... Jen je lepší tam nedávat žádné velké kusy větví ap., aby to rovnoměrně prohnilo a šlo to odbírat tím otvorem při dolním okraji. Ty klacky se tam vzpříčí a taky mnohem pomaleji tlejí. Když stříhám traviny a jiné klackovité věci, tak to nastříhám nejdřív na malé kousky.

• Autor: Reklama

• Autor: Anavi

Datum: 30.10.2012 10:15

Zajímavý článek ke kompostování, dám sem odkaz:

[www.ekodomov.cz]

Nevíte, jestli se dají hodit do kompostu kaštany? Kluci toho nasbírali několik kilo. odevzdali část do školy, ale část doma zbyla. Je mi líto to hodit jen tak do popelnice, ale mamka se bojí, že když to hodíme do kompostu, budeme tam mít za tři roky kaštanovou alej smiling smiley.

• Autor: kaaj

Datum: 30.10.2012 10:20

Anavi , kaštany dej zvířatům do lesa .. srnky budou vděčné . kdysi jsme ve škole sbírali na zimu .. winking smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (30.10.2012 10:21)

Datum: 30.10.2012 10:32

když oni právě už jsou takové ve stadiu rozkladu - děti to zapomněly někde na zahradě v igelitce confused smiley a včera jsem to objevila

• Autor: HanaK

Datum: 30.10.2012 11:08

jestli klíčí, tak to není pro zvěř žádný problém, klíčící plody má zvěř v lese k dispozici... v nejhorším to prostě nechají ležet.

Kdyby už nějakým zázrakem přežily pobyt v kompostu v životaschopném stavu, tak vypletí nebude až zas takový problém.

Datum: 30.10.2012 11:17

jak si vyrábím kompost já je uvedeno v růžích winking smiley 

Datum: 30.10.2012 12:22

A můžeš mi hodit odkaz na konkrétní stranu? please smiley

Datum: 30.10.2012 12:40

Ivko na této vespod .. poslední příspěvky . flower smiley

Datum: 30.10.2012 13:10

dám to sem, škoda, aby to zapadlo - doma to nastuduji smiling smiley

[www.kalifornske-zizaly.unas.cz]

A to je tam normálně vysypeš a ony se zahrabou? Bych měla strach, že zdrhnou smiling smiley

Datum: 30.10.2012 13:24

flower smiley nikam nezdrhnou - jsou pořád v kompostu, v nové vrstvě a pokud mají co dlabat - tak jsou naživu . jak jsem už psala v hotové hlíně nejsou - jen jedna - dvě semo tamo .. tam už nemají potravu , tak se tam nezdržují . na podzim dostanou novou várku listí - a pak od jara zase trávu a zbytky . nic tvrdého co nespapají - klacíky pak vybírám ven z hlíny . jedině nadrcené - už jsem uvažovala o drtiči . soused dává hotovou hlínu ještě k slepicím - kvůli tomu aby tam neměl žádnou živou žížalku a slepice ještě pohnojí .. má to totiž do skleníku . tu úrodu co on má jste ještě nikdy neviděli .. všechno mnohem větší a více než ostatní . on tu hlínu v létě i suší na slunku a pak sype do uzavřeného sudu . ovšem on je úplně zfanatizovaný Mičurin .. já to kašlu - čas od času když potřebuji kompost a je plná ohrada , odhodím vrchní vrstvu a vyberu . jako teď k růžím .

Datum: 30.10.2012 13:41

kaaj, já vše vyhazovala do bionádoby před barák. Ale od doby, co mě holky odkázaly na mulčování trávou a začala jsem objevovat, co vše je možné do půdy vrátit, včetně skořápek, použitých pytlíčků s čajem a tak smiling smiley, začalo mě to kompostování dost zajímat. Člověk draho kupuje hlínu, přitom by si doma z dostupných zdrojů vyrobil dostatečné množství své a možná lepší.

Datum: 30.10.2012 13:57

je to tak - skořápky , čaj atd sice nedávám - ale mohla bych zkusit . asi by to nežraly - ovšem zlepšilo by to strukturu kompostu . kupovaná hlina zdaleka není taková . i když taky jsem kupovala - na zahradě mám úplný děs- všechno co sadím dávám do jiné míchané hlíny . kontejnery mám před barákem , ale dávám tam minimum . ted´ jsme dva stromy kardinálně ořezali a jeden skáceli .. všechno jsem nacvikala pákovkama do otýpek a na jaře až vyschne dám spálit domů do krbu . jinak by ty dva kontejnery byly jen pro nás a ani by nestačily .

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (30.10.2012 14:00)

• Autor: SPIKE

Datum: 30.10.2012 14:34

Já kompostuje veškerý biodpad z kuchyně i zahrady. Mám malý 5l kýblík v kuchyni a do něj dávám slupky z brambor i ovoce, sáčky od čaje a prostě všechno, u čeho předpokládám, že to může zetlít. A ze zahrady taky vše - listí, vypletou trávu ze záhonků, posekanou trávu, ostříhané keře (mladé větvičky nastříhám na malé kousky, tvrdé rozsekám sekerkou - drtič jsem měla, ale drtil hrozně blbě, asi je potřeba koupit nějaký pořádný výkonný, tenhle drtil jen rovnou větev průměru tak 2-3 cm, drobné věci byl problém, chtěla jsem do něj spát ostříhaný zlatobýl, kytky z domova z vázy, ale to neschroupnul, tak jsem ho vyhodila).

Datum: 30.10.2012 14:40

Věrko a dáváš to v kuchyni do těch kompostovatelných sáčků, aby to v tom rovnou šlo hodit na kompost nebo vyklepáváš?

Podobné příspěvky
Diskuze: Dělená strava podle LK Stoleček pro dělenky Rady a tipy na dovolenou s m..

Zdravím všechny dělenky! Doufám, že nás tu všechny z Omlázka najdete a že toto fórum pro nás bude příznivější, co se týče podmínek, než bylo Omlázko,

Autor: delfinka - 11.05.2009 15:51
Rubrika: Dělená strava - Komentářů: 7141

Stoleček je určený pro "pokec" - diskuse, která nesouvisí přímo s dělením stravy. Prosím vstupte!!!!   [url=http://www.celysvet.cz/smajlici-k

Autor: Inava - 13.05.2009 12:53
Rubrika: Dělená strava - Komentářů: 6452

Dobrý den   Jedeme s manželem a dětmi poprvé na dovču. Dětem je 3 a 5 let. Jedeme autem na sever Itálie. Nějaké rady a tipy, co vzít sebou nebo

Autor: hrubina - 26.07.2016 10:51
Rubrika: Aktivity a volný čas - Komentářů: 3
Adresář: http://www.koureni.biz/   

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.