sobota 27. dubna, 04:47 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Volba prezidenta

Datum: 11.01.2023 10:09
 

V případě letošní volby prezidenta jsem naprosto bezradná.

Máte někdo už favorita a případně důvody, proč ano nebo proč někoho určitě ne?

Musím říct, že jsem v situaci, kdy budu volit "nejmenší zlo", nezamlouvá se mi žádný z nich. confused smiley

 

Původně se mi na tu pozici líbil "generál", čím víc získávám informací, tak se začínám bát toho, že by to vyhrál. (A musím říct, že tento obrat nastal u spousty lidí v mém okolí, kteří z původního nadšení velmi ochladli.)

Tak jsem si říkala - budu se ubírat slovenskou cestou a dám to Nerudové. Tudy ale zjevně cesta taky nevede. Sledovala jsem Superdebatu a tam mě rozhodně nepřesvědčila. Mladík Diviš byl na mě příliš horlivý, chvílemi až arogantní. U Bašty se obávám, že bude podobně senilní jako ten současný, ač mu neupírám, že to třeba i myslí s naší zemí upřímně.

Hilšer je na mě moc "mouchysněztesimě", Středula se odstředil sám, ale tomu bych to stejně nedala, Zima je nevýrazný, takže mi nakonec z toho výčtu nejméně škodlivý vyšel Fišer. Nespatřuji v nikom z nich skutečnou osobnost, o které bych si řekla, že je na to místo jako dělaná. eye rolling smiley

Babiše nezmiňuji, ač mi paradoxně ve volební kalkulačce vyšel jako favorit. eye popping smiley Ale jako reprezentant státu je pro mě nepřijatelný. Už pro tu jeho čechoslovenštinu. thumbs up

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (11.01.2023 10:16)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 14
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 22:11
     



    tak63 napsal(a):

    K volbě prezdenta. smiling smiley

    Bude mi 60 (co naděláš → je to jednosměrka) a jsem rád, že mohu vybírat z více kandidátů (ne vždy to bylo). Pokud kolega v práci, nebo někdo jiný volí někoho jiného, TAK to je jeho volba, na kterou má právo a nenaseru se na něj, protože je dobře, že k volbám vůbec šel.

    Chvíli jsem coural na FB a tolik blbostí k volbě jsem dlouho neviděl. A to se týkalo obou kandidátů. Lidé se nechají snadno ovlivnit.

    Běžte volit a volte TAK, ať z toho máte dobrý pocit. thumbs down

    Je to jen prezident a zase tolik pravomocí nemá. winking smiley

    S tímhle se můžu ztotožnit. I s tím, že prezident nemá zas tak moc pravomocí.

     

    Jo mám přátele, o nichž vím, že téma politiky je tenký led, tak se tomu holt vyhýbám. Je dost jiných témat, v nichž se potkáváme.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Volba prezidenta

     
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 22:18
     

    V tomto s tebou musím, Mančo, naprosto souhlasit.

    Manca napsal(a):

    Takže až tě na ulici napadne dvoumetrový stokilový chlap, tak nechceš, aby ti kolemjdoucí pomohli?

    To je totiž analogie k válce na Ukrajině.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 22:46
     

    K volbě prezidenta. Běžte volit, je fajn že máme možnost a to dobrovolnou. Moji rodiče volbu neměly. Nenechat se semlít blbostma a použít rozum, tj. velmi těžké, dohledat spoustu věcí lze. Pro mne, jako rodiče, je nepředstavitelné a neobhajitelné zavlečení dítěte do sporu o moc, majetek, obzvlášť když ví, že je nemocný. Lze si myslet, že vyměnou pár lidí mu vše projde, v delším období, ne. To není rovná páteř pro mě. Už vystupování a mluva při vyhlášení voleb, to taky byla ukázka. Takže naše volba je rozhodnutá. Není vše ideální, ale klid, nerozdělování společnosti, i ten řád a pořádek ve věcech je potřeba. Příroda má řád taky, někdy trochu zlobí a vychyluje, ale vždy se to srovnalo a srovná. smiling smiley Příjemný zbytek neděle.

     

    Regina napsala -

    Občas je mi ovšem docela záhadou jednání SPD. Hlavně Okamury. Někdy to vypadá tak, že už nemá ani cíle, kterých by pomalými kroky dosáhl. Beru co bylo jako jednu věc ale v současnosti vidím jako zásadní prioritu budovat pokud možno co nejsuverenější stát bez velkých bratrů za zády.


    -nikdy jsem nevěřila, že má nějaké cíle, měla jsem dojem, že mu jde pouze o peníze a moc, že jim všem ukáže, co dokáže, viz jeho stavba domu, tj. velké ego, nic jiného. Už z čeho on vyšel, z nedostatku v dětství, tak mi bylo vysvětleno, že ho to poznamenalo na celý život, s tím souhlasím..., půjde s každým, kdo mu poslouží k obohacení, dar řeči je k nezastavení, no nevím, ale tj. můj názor, nejsme v rodině jeho příznivci....

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 15.01.2023 23:11
     

    Příměr kulhá zjednodušením. Pokud bych útok vyprovokovala nesplněním něčeho, co jsem slíbila, vyplývalo z dohod a pak jsem začala volat o pomoc, připadala bych si poněkud nestandardně.A pro takové jednání nemám příliš pochopení.

    Kika napsal(a):

    V tomto s tebou musím, Mančo, naprosto souhlasit.

    Manca napsal(a):

    Takže až tě na ulici napadne dvoumetrový stokilový chlap, tak nechceš, aby ti kolemjdoucí pomohli?

    To je totiž analogie k válce na Ukrajině.

    Určitě je dobře, že si můžeme vybrat. Jen doufám, že ten řád a pořádek, který případně nastane,opět nevytvoří to, co jsme tu už měli. Jen s jinou mašličkou. Cenzura nebude cenzurou ale výchovou a ochranou před nevhodnými informacemi. smiling smiley Vzor už máme na Ukrajině.

    [www.novinky.cz]

    Dozdrojováno

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (16.01.2023 08:53)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 16.01.2023 09:40
     

    Teď myslíš Minské dohody, neboli Mnichov II? Jak Rusové vyrazili s tanky a těžkou technikou na stahující se Ukrajince? Porušování probíhalo asi z obou stran, ale z ruské víc. Kdyby Rusové ctili hranice, žádné dohody nebylo třeba.

    Tohle je přesně to zabírání okolního území, o kterém jsem mluvila.

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Příměr kulhá zjednodušením. Pokud bych útok vyprovokovala nesplněním něčeho, co jsem slíbila, vyplývalo z dohod a pak jsem začala volat o pomoc, připadala bych si poněkud nestandardně.A pro takové jednání nemám příliš pochopení.

    Kika napsal(a):

    V tomto s tebou musím, Mančo, naprosto souhlasit.

    Manca napsal(a):

    Takže až tě na ulici napadne dvoumetrový stokilový chlap, tak nechceš, aby ti kolemjdoucí pomohli?

    To je totiž analogie k válce na Ukrajině.

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 16.01.2023 09:54
     

    Manco, omluva. Neutíkám tématu ale musím do práce. Minsk není začátek. Ten je v rozdělení SSSR. Jak probíhaly debaty, k čemu se zavázaly následnické státy. Myslím, že uzavíral ještě Gorbačov v součinnosti se západem. Snaha byla, aby nevznikl chaos, obrovská tření.Hlavně národnostní. Součastí bylo také, že se Ukrajina vzdá jaderných zbraní. V rámci SSSR tam byly. Nebude se za určité hranice rozšiřovat NATO. Pokud budeš mít čas a zájem, dohledám ti k tomu příšlušné odkazy a informace a dám třeba na mail, pokud mi ho napíšeš. Nebo do SZ. Aby se to tu nezaplevelovalo.Je o tom hromada diskusí. Ale vedlo se v době, kdy tě tyhle otázky nemohly vzhledem k věku zajímat.

    Stále říkám, hledejte informace. A důležité je i hledat proč

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 16.01.2023 10:30
     

    to je trochu smutný, ten povrchní důvod...

    Já mám zase někdy pocit, že jsou jím lidé fascinováni, aniž by ho vlastně pořádně znali. Připomíná mi to situaci s Drahošem, který se najednou někde vynořil a hned měl oblíbenost, jelikož "víc držel pohromadě", než Zeman,ale já z něj vždycky měla pocit, že je to takový Král Ano nebo Pan Mouchysněztesimě... a taky jsme o něm už nikdy více neslyšeli. confused smiley

    Tohle mi připadá podobné. Chlap, který má charisma, vypadá k světu (teda pro mě ne, já nejsem na vousáče, ale věřím, že to na hodně ženských funguje winking smiley), tak proto musí být jasně dobrým člověkem. eye rolling smiley

    Ale ani já ho samo osobně neznám, tak nemůžu soudit.

    Popravdě - z výsledku jsem hodně rozladěná, i když se to takto dalo očekávat. Opět společnost rozdělená téměř 50 na 50 a ani jeden z nich pro mě rozhodně není výhra, spíš velká prohra, že tolik let po revoluci se nám do čela sápou lidé spojení s bývalým režimem, a to dost významně. thumbs up



    kordula napsal(a):



    256 napsal(a):

    i když se mi to příčí, tak než zelenou USA gumu, tak raději Babiše

    Jak říkala sousedka, " Pavel je fešák , tak ho volím,, pěkně mluví, ale co říká to nevím."

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (16.01.2023 10:38)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 16.01.2023 10:35
     

    Věrko, my jsme toto téma zakázali i v rámci rodiny, jelikož se velmi rozcházíme a politika za rozkmotření rodiny nestojí. Umím respektovat, že to má někdo jinak, ale kupodivu odpůrci jsou velice ostří. winking smiley grinning smiley

    SPIKE napsal(a):

     

    Jo mám přátele, o nichž vím, že téma politiky je tenký led, tak se tomu holt vyhýbám. Je dost jiných témat, v nichž se potkáváme.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 16.01.2023 10:51
     


    Anavi, bohužel nemám na delší diskusi čas a sílu, ale to pojetí "je charismatický, tak je dobrý" je velmi zjednodušené.

    Možná je načase si připustit, že ač ani jeden kadidát není dokonalý, tak už je poměrně velké množství lidí znechuceno tím, jak se AB chová (možná na hraně zákona, ale každopádně neeticky a taky, jak každý argument otočí tak, aby vypadal v dobrém světle, zatímco ostatní jsou "proti němu"). A chtějí prostě změnu, aby se za našeho prezidenta nemuseli stydět. Ne vousy a charisma, ale ta etika hraje dost roli (a hrála i u Drahoše, bohužel to tehdy ještě určité části populace, která dnes volí Pavla, nedocházelo)

     

     

    Anavi napsal(a):

    to je trochu smutný, ten povrchní důvod...

    Já mám zase někdy pocit, že jsou jím lidé fascinováni, aniž by ho vlastně pořádně znali. Připomíná mi to situaci s Drahošem, který se najednou někde vynořil a hned měl oblíbenost, jelikož "víc držel pohromadě", než Zeman,ale já z něj vždycky měla pocit, že je to takový Král Ano nebo Pan Mouchysněztesimě... a taky jsme o něm už nikdy více neslyšeli. confused smiley

    Tohle mi připadá podobné. Chlap, který má charisma, vypadá k světu (teda pro mě ne, já nejsem na vousáče, ale věřím, že to na hodně ženských funguje winking smiley), tak proto musí být jasně dobrým člověkem. eye rolling smiley

    Ale ani já ho samo osobně neznám, tak nemůžu soudit.

    Popravdě - z výsledku jsem hodně rozladěná, i když se to takto dalo očekávat. Opět společnost rozdělená téměř 50 na 50 a ani jeden z nich pro mě rozhodně není výhra, spíš velká prohra, že tolik let po revoluci se nám do čela sápou lidé spojení s bývalým režimem, a to dost významně. thumbs up



    kordula napsal(a):



    256 napsal(a):

    i když se mi to příčí, tak než zelenou USA gumu, tak raději Babiše

    Jak říkala sousedka, " Pavel je fešák , tak ho volím,, pěkně mluví, ale co říká to nevím."

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 16.01.2023 11:21
     

    I když má prezident omezené pravomoce, přála bych si, aby to byl hlavně prezident, pro kterého bude prioritně důležitá jeho zem, a bude se snažit o to, aby se lidem v této zemi dobře žilo a nikde nás nezaprodal. To by mi pro začátek stačilo. please smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (16.01.2023 11:21)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 16.01.2023 11:37
     

    Anavi - i moje přání. ale v případě Pavla tomu nevěřím ... thumbs up

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 16.01.2023 11:56
     
    fb_img_1673782600409.jpg



    kaaj napsal(a):

    Anavi - i moje přání. ale v případě Pavla tomu nevěřím ... thumbs up

    Generál , nafoukaný zmetek bez emocí.

    A Babiš ,kdyby méně mluvil, udělal by líp.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 16.01.2023 12:50
     

    Myslím, že to si tu přejeme všechny

    Anavi napsal(a):

    I když má prezident omezené pravomoce, přála bych si, aby to byl hlavně prezident, pro kterého bude prioritně důležitá jeho zem, a bude se snažit o to, aby se lidem v této zemi dobře žilo a nikde nás nezaprodal. To by mi pro začátek stačilo. please smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 16.01.2023 15:26
     



    Kika napsal(a):

    Myslím, že to si tu přejeme všechny

    Anavi napsal(a):

    I když má prezident omezené pravomoce, přála bych si, aby to byl hlavně prezident, pro kterého bude prioritně důležitá jeho zem, a bude se snažit o to, aby se lidem v této zemi dobře žilo a nikde nás nezaprodal. To by mi pro začátek stačilo. please smiley

    Mir není samozřejmost, to si zapamatujte

     
  • Status: expert

    Re: Volba prezidenta

    Datum: 16.01.2023 16:55
     
    screenshot (8).png

    Tohle myslím nepotřebuje komentář

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.