pátek 26. dubna, 02:18 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Velikonoční pokrmy

Datum: 04.04.2007 17:42
 

Prosím o vyzkoušený recept na mazanec. Já dělám z těsta na vánočku, ale nechám se inspirovat.

Beránek jde i z toho těsta na bábovku s rumem?

A ještě jak děláte nádivku.

Díky.winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 12
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 01.03.2008 08:52
     
    Ivčo,já vím kam s takovými mejlíkygrinning smiley grinning smiley Mě tím zásobuje švára a já jsem od přírody natolik línej tvor,že to kopírování do diskusí nechávám na toběwinking smiley a ty to vždycky skvěle zvládnešthumbs down thumbs down love smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Velikonoční pokrmy

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 02.03.2008 15:43
     
    Já se bála,ž e se budeš zlobit sad smiley a Ty mě ještě pochválíš. No to si dám líbit winking smiley Díky, díky, díky thumbs down
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 05.03.2008 00:18
     

    Milé pekařky beránků. Léta jsem měla problém že když jsem pekla s přiklopeným horním dílem tak mi těsto při pečení vyteklo. Teď prostě peču v každé půlce zvlášť , slepím marmeládou a kolem krčku jemně svážu mašličkou.

    Neznáte některá fintu aby to nevytékalo ale pěkně nakynulo do té horní půlky?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 05.03.2008 09:24
     
    Daso, fintu neznám, ale mamce se to nějak vždy podařilo - já to radši nezkouším winking smiley , abych pak nemusela říkat slova, která vypouštím z úst nerada grinning smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 06.03.2008 22:27
     
    Anavi please smiley vyzpovídej mamku a poraď please smiley Já mám tu vrchní část krásně vytvarovanou jako beránčí kudrlinky a je mi líto když se to nevyfoukne až nahoru. Děkuji
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 07.03.2008 19:14
    Hodnocení fotografie "Velikonoční pokrmy": 5
     
    Tak dej tu vrchní část dolů a je to, ne? grinning smiley grinning smiley tongue sticking out smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 07.03.2008 23:29
     
    Dáši, to je divný. Asi dáváš moc těsta nebo to může být formou. Mě tedy piškotový krásně nabyde, ale kudrlinky na zádech taky nemám. Piškotovýho nebo olejovýho peču v každé půlce vzlášť a pak ty půlky svážu na krku mašlí. Když ho jíme, začínáme zadní půlkou od zadečku. Když dělám kynutýho, tak se obtiskne krásně celý.
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 07.03.2008 23:53
     
    Tak jsem se ujistila že chyba je zřejmě ve formě (asi jo protože to piškotové těsto vyteče - ale dávám to na plech takže nepřijde nazmar - zbaštíme bez tvaru ) .winking smiley
     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 14.03.2008 15:56
     

    Tak tohodle beránka jsem vyzkoušela dneska, jen do té mojí formy jsem měla málo těsta tak byl takovej hubenej

     

    Ingredience:

    3 vejce, 150g cukru, 5 lžic oleje, 5 lžic horké vody, 150g polohrubé mouky,

    lžička prášku do pečiva, vanilkový pudink, citrón, sůl, hrubá mouka na formu

     

    Příprava:

    Dvojdílnou formu na beránka vytřeme důkladně máslem a vysypeme hrubou moukou. Žloutky utřeme s cukrem, pčidáme olej, horkou vodu a šlehačem vyšleháme do pěny. Mouku smícháme s práškem do pečiva a vanilkovým pudinkem, přidáme citrónovou kůru a přimícháme do žloutkové pěny. Bílky vyšleháme s několika kapkami citrónové šťávy a špetkou soli. Tuhý sníh vmícháme do těsta.

    Těsto nalijeme do formy a pečeme v předehřáté troubě na 180 stupnů C asi 40 minut.

    Dle chuti ozdobíme polevou z čokolády na vaření a posypeme kokosem.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vladana (14.03.2008 15:56)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 14.03.2008 16:07
     
    Vladano, UŽ pečeš beránka??? eye popping smiley Ale ještě je čas, že jo winking smiley
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 18.03.2008 21:49
     

    Máte někdo recept na velikonoční bochánek z hladké mouky ?

    Vladano, koukám, že už trénuješ. Jestli máš napečené další vzorky, tak se pochlub.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 23.03.2008 13:57
     
    p1090406x.jpg

    Můj miniaturní beránek je hotov winking smiley

     
  • Status:

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 23.03.2008 18:49
     

    Anavi tak ten sa ti podaril thumbs down a tá mašličkathumbs down

    Vladana taky krásnythumbs down hlavne ta čokoláda,ale kde si zabudla mašľú?winking smiley

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 24.03.2008 15:24
     

    Anavi, beránek se ti povedl a máš pěknej tvar formy. Beránek vypadá opravdu jako beránek, a ne jako starej beranthumbs down grinning smiley

    Pokud vám děti přinesly z koledy košík vajec, nabízím recept na jejich spotřebování.

    Zapečená vejce

    6 - 8 vajec uvařených natvrdo

    2 zakysané smetany

    25 dkg strouhaného tvrdého sýra

    1 větší, nebo dva malé rajské protlaky

    2 lžíce másla

    1 lžíce hl.mouky

    Do středně velké zapékací mísy, kterou vymažeme silnou vrstvou másla položíme půlky vajec vařených natvrdo.

    Připravíme hmotu na zalití vajec : na másle usmažíme jemnou, světlou jíšku, zalijeme vodou a chvíli povaříme. Přidáme protlak a ještě chvíli vaříme. Přidáme zakysané smetany a asi polovinu nastrouhaného sýra a zalijeme vejce v míse. Dáme péct na cca 175 stupňů asi 15 - 20 minut a potom zasypeme zbylým sýrem a při vypnuté troubě necháme krátce dopéct.

    Jako příloha je nejlepší chleba

    Poznámka: se solí je dobré šetřit, protože sýr jídlo dost osolí, ale přisolit půlky vajec je možné. Pokud použijete kyselejší protlak, je možný použít jednu smetanu kyselou a jednu sladkou, čímž se chuť vyrovná, ale jídlo má mít mírně navinulou chuť . Konzistence jídla, kromě vajec, je gumovo-tekoucí, způsobená sýrem. Tak chuťanamls smiley

     

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 24.03.2008 15:50
     
    Evano...díky. thumbs down
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.