úterý 18. prosince, 16:34 Svátek má Miloslav
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: Mona
Status: expert

Škůdci

Datum: 20.07.2006 13:22

S přibývajícími vedry se mi množí na zahradě všelijací škůdci. Namátkou lalokonosec, dřepčíci, o mšicích nemluvě. Prosím, máte rady, jak je levně zlikvidovat? Nejen chemické postřiky, ale i třeba různé jíchy z bylin, rostliny, které je odpuzují atd. Děkuji.

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 16 z 18
  • Autor: kordula

Re: Škůdci

Datum: 11.06.2015 20:19

p6110001.jpg

... tak v tomhle prsty nemám thumbs up

• Autor: Reklama

• Autor: tak63

Datum: 11.06.2015 23:26

Holky šikovný grinning smiley

Lado, zařízla jsi miminko berušky thumbs up

Kordul, dobrá trefa thumbs down . My Tě neprásknem, tak čím jsi ho dostala? Prakem, lukem, nebo oštěpem? grinning smiley

• Autor: kordula

Datum: 12.06.2015 17:01

p6120044.jpg

.....a opět, chudinka winking smiley

• Status: expert

Datum: 12.06.2015 17:04

Lezou ven mláďata, mě dnes kocour ráno donesl hryzce.

• Autor: gabca

Datum: 12.06.2015 22:15

Já si snad budu muset pořídit jednu kočku na ven. Máme úplně podminováno. Tolik chodbiček a děr nepamatuju. thumbs up

• Status: expert

Datum: 13.06.2015 13:37

Gabčo, já to mám úplně stejně grinning smiley Každý drn pořádám tanečky kolem kytek, abych to ušlapala, aby keře nezvadly grinning smiley smiling smiley

• Autor: gabca

Datum: 13.06.2015 13:53

Já furt leju lógr, chvilku je v tom místě klid, pak začně kutat jinde, tak zas naleju a po čase se vrátí na původní místo. grinning smiley

Chtě nechtě budu muset pořídit nějaký ten jed do děr.

Tuhle jsem chtěla zalejt povíjnici a normálně se mi celá propadla pod zem. spinning smiley sticking its tongue out

• Autor: Missi

Datum: 25.06.2015 09:44

Další fotografie:

Nevíte co to je za brouka? Normálně žral toho druhýho, vyžral celý vnitřek sad smiley

• Autor: Missi

Datum: 25.06.2015 09:51

No a už i já tu mám lalokonosce angry smiley . Náhodně chycení brouci, pohromadě v květníku sad smiley .

Anavi, pokud chytíš živé - dej je do skleněný zavařovačky, přihoď nějaký list a pozoruj jakou rychlostí ty svině okusujou okraje angry smiley angry smiley . Myslím že třeba pro kluky to bude zajímavé.

• Autor: Anavi

Datum: 25.06.2015 10:03

To jsou svině černý, fakt thumbs up thumbs up thumbs up Myslela jsem, že jsem je docela úspěšně zlikvidovala tím, že jsem nádoby prolévala roztokem Mospilanu - dvojnásobnou koncentrací, než je postřik. Ale jak je vidno, tak něco přežilo nebo přilezlo odjinud angry smiley Vajgelka a kalina mají úplně krajkované okraje eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (25.06.2015 10:03)

• Autor: SPIKE

Datum: 01.07.2015 23:14

Objevili se mi doma mravenci (hlavně ti lítací) ve sprchovém koutě. a nejsou to žádní troškaři, včera jsem jich zlikvidovala plnou lopatku a dnes zas. Stříkala jsem na ně Raid, co jsem našla ve starých zásobách, ale už ho tam moc nebylo, tak dnes jsem použila postřik na rez a vodní kámen. A funguje to dokonale. angry smiley

• Autor: samanka

Datum: 04.07.2015 22:08

Dnes jsem sázela 2 dlužichy, co už mám asi měsíc v květníku - neměly okousaný ani jeden list, tak je jdu vyklopit z květníku a cvrnk, vypadl brouček eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley, tak jsem prohlídla kořeny a byla tam hromada maličkých bílých vajíček. ale toho hajzlíka jsem našla jen jednoho

• Autor: vimrova

Datum: 30.07.2017 13:43

Přesunuji se sem a pokračuji v diskusi o lalokonoscích.

Missi, našla jsem tenhle odkaz : [www.agronavigator.cz] , jsem zvědavá, kolik z těch přípravků je povolených v ČR - páč je to překlad z Britského Horticultural week eye rolling smiley .

Jinak, u mě se sice lalokáči vyřádí na kdečem, ale larvy pak kladou hlavně do nádobových rostlin ( převážně hortenzií, ale i dalších). Proto jsem letos přešla na supresivní substrát - měl by obsahovat houbu, která zabraňuje vývoji larev v dospělce ( alespoň výrobce to tvrdí : [www.forestina.cz] .

Zatím nemůžu potvrdit ani vyvrátit účinost na lalokáče, ale mám dojem, že to celkem zafungovalo na smutnice. Ale, substrát nesmí nikdy zcela vyschnout a taky je třeba dodržovat nějaké rozmezí teplot substrátu ( tuším -15 až +25). Každopádně, rostliny jsou potom velmi silné, škůdci a choroby se jim celkem vyhýbají a celkově je vidět, že jsoumnnohem vitálnější, než tytéž rostliny bez příměsi tohoto substrátu. Nejlépe jsou na tom ty, které ho dostaly už od začátku ( řízkovanci a semenáče), ale i na zakoupené rostliny přídavek toho substrátu má zlepšující vliv.

Datum: 30.07.2017 14:01

Tak z těch doporučovaných prostředků se tu dá sehnat :

Imidacloprid v gelové formě : //www.agromanualshop.cz/imidasect-ants-gelova-nastraha-proti-mravencum-5g/

Thiacloprid - je součástí postřiků:

BISCAYA 240 OD
    CALYPSO 480 SC
    CALYPSO AL
    PROTEUS 110 OD
    SONIDO

Fipronil- obsažen v přípravku:

COSMOS 500 FS

Chlorpyrifos - obsažen v přípravcích:

DURSBAN 480 EC
    DURSBAN DELTA
    NURELLE D
    PYRIFOS 480 EC

V tom článku celou dobu píšou o granulích, které se přimíchávají do substrátu, v našich podmínkách zřejmě budeme muset provést zálivku - ale je to jeden sajrajt horší než druhej angry smiley , do zahrady to lít tedy opravdu nebudu nono smiley . Ale do květináčů možná napodzim jo. Mám takovou pěknou nádobu asi 50* 80cm svařenou z nějakýho nerezavějícího plechu. Má výšku asi 8cm, do toho ty květináče prostě postavím, aby si to nasákly . Dělávám to tak často i s hnojivem u květníků bez podmisek.

Celý člínek je ale o tom, jak zlikvidovat larvy, o likvidaci brouka se tam nemluví eye rolling smiley nono smiley

Datum: 30.07.2017 14:04

Z dostupných a doporučovaných postřiků se mi jeví jako "nejméně škodlivý" Neemazal : [www.levnepostriky.cz] - jenže u nás ho nemají, musela bych ho objednat na netu eye rolling smiley 

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak na octomilky? Novoročenka Rady a tipy na dovolenou s m..

Máte někdo vyzkoušený nějaký prostředek, který zabírá? Koupily jsme pastičku v podobě jablíčka, ale připadá mi, že nemá moc velký účinek...octomilky n

Autor: zuziberka - 13.09.2009 11:14
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 175

Protože se mi na Weeku nepovedlo najít speciální místo na novoroční přání a nepřipadlo mi vhodné s něčím takovým zaplevelovat ostatní diskuse, tak jse

Autor: Ram - 28.12.2009 10:43
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 28

Dobrý den   Jedeme s manželem a dětmi poprvé na dovču. Dětem je 3 a 5 let. Jedeme autem na sever Itálie. Nějaké rady a tipy, co vzít sebou nebo

Autor: hrubina - 26.07.2016 10:51
Rubrika: Aktivity a volný čas - Komentářů: 5
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Adresář: http://www.koureni.biz/   

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.