pátek 26. dubna, 14:50 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: lenka01
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Skalka

Datum: 12.04.2007 06:37
 
Letos se chystám do osazování skalky.Tedy začala jsem již vloni její zastíněnou stranou,kde mám vřesoviště.To je hotové,tedy skoro.Teď tu jižní a západní strnu.Tak uvítám tipy na rostliny a fotečky těch vašich skale kpro inspiraci.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 26.05.2015 21:48
     



    jaja99 napsal(a):

    Jestli je máš do žluta zkus postříkat spíš železem.

    Zrovna na tvou radu jsem koupila dolomitický vápenec, tak mě neštvi. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Skalka

     
     
  • Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 26.05.2015 21:51
     

    JJ vápno chtějí taky:-). Já vápním hned zjara:-) aby to vsáklo tady je kyselo jak když bych zalívala octem. Hele já tu radím a na hořci mám 4 květy stydlin smiley, nějak letos odpočívá

     
  • Status:

    Re: Skalka

    Datum: 04.05.2016 19:29
     
    dscn0925.jpg
    Další fotografie:

    . winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 04.05.2016 19:49
     

    Jarko, krásný love smiley thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 04.05.2016 19:57
     

    Máte nádherné skalky a skalničky.

    Hořce miluju, ale momentálně mám jen jeden maličký trs, musím se podívat, jestli vůbec pokvete.

     
  • Status:

    Re: Skalka

    Datum: 09.05.2016 21:27
     
    dscn1193.jpg
    Další fotografie:

    .winking smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Skalka

    Datum: 10.05.2016 06:42
     

    thumbs down love smiley

     
  • Autor: tynny
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 23.05.2016 07:28
     

    Ahoj holky, budu potrebovat opet Vase rady a zkusenosti. Uvazovala jsem, ze na to zalozim nove tema, ale pak jsem usoudila, ze by to bylo asi zbytecne a muj dotaz se hodi asi nejvice sem, ikdyz nejde o skalku. Budujeme u tchyne a tchana na pozemku zapusteny bazen do zeme (my to k nim mame asi 3 minuty pesky, takze je to i pro nas a podilime se jak finacne, tak fyzicky) a bazen je ve svahu. Svah ma tendence ujizdet, musi se bohuzel zpevnit okolo bazenu betonovym ztracenym bednenim. No a chteli bychom to osadit trvalkami, zakryt jimi ten beton, posledni patro ztraceneho bedneni nebude zalito betonem a tam bychom chteli nejake kyti. Dostala jsem to za ukol ja a beru to jako vyzvu a zodpovednost, nerada bych aby tam vse poslo sad smiley . Je to na zapad, takze od poledne do vecera upal. Mam predstavu kvetouci kyti s previsy-napadly mne treba ty nizke floxy, ale preziji to?? Jeste bych rada, kdyby to byly ruzne kyti, ktere by kvetly na stridacku po celou sezonu a klidne i sem tam neco jen previsleho zeleneho?? Co mi holky prosim poradite?? S vodou na zalevani nastesti neni problem, maji studnu s cerpadlem a hadice, takze nemusime litat s konvema jako blazni .... Prosim prosim moc o Vasi pomoc a rady. Diky please smiley flower smiley please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 23.05.2016 15:10
     

    Tynny, já bych to neřešila sázením do ztraceného bednění, ale za něj. Podle toho co píšeš, tak bys tam musela dát opravdu jenom hodně suchomilné a nevím, jestli byste to ze začátku v tom betonu uzalívali. Já bych sázela těsně za stěnu, kde to bude mít lepší podmínky k růstu. Klidně vyplň poslední šár hlínou, i tam něco můžeš zkusit, ale hlavně bych spoléhala na rostliny za stěnou. Třeba ti ostatní poradí jinak a lépe, mně se osvědčilo toto winking smiley

     
  • Autor: tynny
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 24.05.2016 20:29
     

    Iviku, dekuji moc za tip, ale problem je trosku v tchanovi ... jezdi sekackou nemilosrdne a co neni za poradnym ohradnikem poseka :-( A dalsi upravy ve svahu uz delat nechce ...takze to mam trosku vice komplikovane sad smiley stydlin smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 25.05.2016 07:57
     

    Tynny, Ivik má pravdu. Mmch. i kytky v tom bednění budou mít snahu lézt naopak směrem na tu stranu trávníku, než dolů po rozpáleném betonu. Nejrozumnější by bylo odělat nahoře za bedněním půl až metr široký záhonek ( sekačkou se tedy bude jezdit pohodlně okolo) a pak se to dá udělat velmi funkčně a hezky s celoročním efektem.

    Nebo si může tchán trvat na svéma budete rok co rok bojovat s přírodou, aby tam rostlo alespoň něco eye rolling smiley .

     

    Jistě, i pro takovou dispozici lze vymyslet osázení, buď se vybere něco ze sortimentu pro střešní zahrady ( tj. bez nároků na živiny a prostor pro kořeny - hlavně rozchodníky, phloxy ti na ten rozpálený beton nepolezou), nebo se k těm "kapsám" můžeš chovat jako k truhlíkům ( tj. zasadit převislé balkonovky, které ti pokvetou celé léto), tj. hnojt a zalévat celou sezonu. V obou případech ale nedosáhneš celoročního efektu. Ve výsledku to bude pracnější, časově náročnější a mnohem dražší než kdyby se to na začátku udělalo pořádně, jak píše Ivik.

     

    Prosím neber si to osobně, ale bohužel se často stává, že si pro radu přijde někdo, kdo si to "po svém" dotáhl do stavu, kdy už s tím těžko lze něco dělat a vymyslet osázení. Kdyby si pro radu přišel ve chvíli, kdy buduje a zeptal se, jak to má udělat, aby to fungovalo, bylo by snazší radit a dalo by se vymyslet naprosto funkční řešení. Jenže všichni nejdřív staví ( nejlépe betonují) a pak teprve myslí na osázení. Ono to nelze tak úplně oddělit. U baráku se taky nejdřív nestaví zdi a pak se do nich nevyřezávají díry pro okna dle potřeby eye rolling smiley .

     

    Předpokládám, že tchán si nyní prosadí své, ty se budeš pár let snažit a pak to buď vzdáte, nebo se to udělá nakonec pořádně winking smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vimrova (25.05.2016 07:59)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 27.07.2016 20:14
     
    fotografie0468.jpg
    Další fotografie:

    Osázené střecha nad garážovým stáním.

    Jelikož jsem s tím dceři dost pomáhala, tak se tu neprezentuji až tak cizím peřím. winking smiley

    Kupodivu, leccos, co by tam mělo prosperovat, zašlo (tařička) nebo se moc živě netváří (tařice skalní). Nejlíp se daří travám (kostřava a ostřice - ta mě fakt překvapila, jak se rozjela). Netřesky jsem přivezla od mé mamky, rozdělila na kousky a osázela docela velký kus a moc se jim tam líbí. To "cosi" mezi nimi, jsem tam nechala, že ať tam aspoň něco je, kdyby se jim nedařilo. Ale jako správný plevel se to má velmi k světu. Je na čase to zlikvidovat. Vedle jsou protěže. Ty jsou tam nově, tak snad budou prosperovat.

    Delosperma se evidentně taky zabydlelo dobře. Zběhovec mi nějak zběhnul i ze snímku. grinning smiley Fotila jsem mobilem a ve slunci jsem moc neviděla na display. Komule je v nádobě a taky hodně od jara narostla, Uvidíme, jak přežije zimu.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 27.07.2016 21:58
     

    Věrko, jsi holka šikovná, bude to moooooc pěkné thumbs down . A je vidět, že bylinky propašuješ i na střechu winking smiley - to "cosi" se mi jeví jako šrucha zelná [www.celostnimedicina.cz] .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 27.07.2016 22:05
     

    Elenko, asi máš pravdu. Ale ani jsem netušila, co to je. Odněkud to přilítlo mezi ty netřesky, tak jsem to tam nechala.

    [www.garten.cz]

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Skalka

    Datum: 28.07.2016 07:17
     

    thumbs down winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.