pátek 26. dubna, 14:39 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: lenka01
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Skalka

Datum: 12.04.2007 06:37
 
Letos se chystám do osazování skalky.Tedy začala jsem již vloni její zastíněnou stranou,kde mám vřesoviště.To je hotové,tedy skoro.Teď tu jižní a západní strnu.Tak uvítám tipy na rostliny a fotečky těch vašich skale kpro inspiraci.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 03.10.2017 21:25
     

    Na skalku bych doporučila dvakrát opakovat to stříkání. Tam se velice špatně zanedbání odstraňuje.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Skalka

     
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 03.10.2017 22:46
     

    Ani dvojí postřik nezahubí ty statisíce semínek, co jsou v půdě, ale je s tím pak rozhodně méně práce winking smiley

    Jenže, ono už bude teď napodzim těžký vychytat termín na postřik eye rolling smiley ( mělo by být +15, při nižších teplotách to funguje špatně eye rolling smiley )

    Pokud tam nemáš svlačec, bršlici a přesličku, tak lze prostě hezky opatrně vyrýt drny, vyklepat je a vybrat všechny kořínky a hlínu zrýt ( otočit hlínu vzhůru nohama - většina semen plevelů nedokáže vyklíčit z hloubky větší než 10cm)

    Pokud máš výše uvedený prevíty, tak to nech na jaro eye rolling smiley

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 07:22
     

    Folii na skalce nemám. Hlínu mám normální, s ničím jsem ji nemíchala. Mívala jsem tady skalničky už když tu byla předzahrádka a dařilo se jim výborně. Plevel ti poroste vždycky. Ale před sázením jsme vyryli drny a odplevelili co šlo.

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 07:33
     

    A co se týče trav, já mám dochan - Little Honey, Festucu glaucu - modrou a Festucu cinerea. A taky mezi trávy beru Lyriope. Mám skalku na východ. S tvou jižní stranou budeš mít víc přemýšlení, co tam dát, aby to polední slunce nespálilo, ale u všech kytek máš napsány nároky na vláhu a slunce. :-)

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 07:46
     

    Jen opravuji hrubku:koukám, že jsem napsala lYriope a ono je to Liriope. stydlin smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 09:00
     

    Myslím, že místo postřiku by šlo vyklíčené plevele jednoduše projet plečkou nebo velmi mělce okopat, tzv. podškrábnout. - za teplého suchého počasí, takže skoro určitě to tímto postupem nepůjde teď na podzim.

    Folie se mi do skalky nezdá vhodná, neboť kameny je nutno naskládat přirozeně, jakoby tam byly odjakživa, čili zjednodušeně

    napůl do hlíny, napůl ven. Při použití folie jsou jenom tak naskládány na povrchu a nevypadá to zdaleka tak dobře, jak by mohlo.

    (u nás mají podobnou skalku s použitím folie budují a fakt to není úplně ono)

    Soudím, že odklad na velmi pečlivé vypletí se mnohonásobně vyplatí.

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 11:23
     

    holky, moc všem děkuju za skvělé rady, takže jsem se rozhodla, že skalku si letos pořádně doladím a příští rok na jaře osázím bez f¨ólie, ale dám tam větší vrstvu kamínků, aby to měl plevel těžké a hlavně když skalka zaroste tak už ani plevel moc nebude mít prostor grinning smiley

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 11:28
     

    Arwen, všechny tvé trávy jsou krásné, nemáš prosím foto jak to ve skalce vypadá? když jsem hledala skalničky tak je jich hodně, které jsou právě přímo na slunečnou stranu a moc nemají rády vodu tak snad něco najdu a nakombinuju aby to vypadalo dobře.

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 11:32
     

    Iviku, já právě tím, že na hromadu tašek házela jen posekanou trávu a listí už od jara tak tam mám docela velkou vrstvu jako základ a zatím se mi snaží růst trochu tráva tak to vždycky otočím a právě tam ještě navezeme zeminu a necháme celou zimu ležet a na jaře osázím, protože když koukám na počasí bude už dost pršet tak bude jaro asi lepší.

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 14:30
     

    Sindi, foto trav ve skalce Ti udělám asi až na jaře. Skalku jsem zakládala letos v létě, takže je vše ještě malinké a no fotu by to nebylo ani vidět. winking smiley

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 14:33
     

    Sindi, tady na straně 83 jsem dávala fotky různých skalniček v mojí skalce a při dobrém hledání jsou tam ty trávy některé vidět. flower smiley

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 15:38
     

    Arwen, máš to krásný, moc se mi líbí ty malý jehličnany na kmínku, musím zjistit co potřebují jestli je tam můžu dát nebo ne a moc ti závidím ty dlužichy, já je na úpal dát nemůžu, teda jen jednu tmavou zkusím jestli to vydrží, ale moc se mi líbí i ta žlutá love smiley

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 15:39
     

    Arwen, ještě se zeptám co to máš za kameny? vypadají moc hezky thumbs down

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 16:18
     

    Sindi, když ji něčím trochu přistíníš, tak ti tam taky vydrží.

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 17:40
     

    Vladko, to je fakt thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.