pátek 26. dubna, 13:25 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 20
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.05.2023 08:10
     


    Muchovník mám Lamarckův... ty tvoje jsou ovšem úžasné! Kéž by takto narostly. Nejenže by víc plodily, a já jejich plody miluju, ale odstínily bychom se zelení od ulice, což by bylo taky fajn. flower smiley

    Hodně by se mi líbily jako vícekmeny, zatím jsou zelené i odspodu, možná oštípu časem.

    jaja99 napsal(a):

    Lonicery mám se jmény odrůd i bez, muchovník kanadský bez odrůdy. Janinka má olšolistý ten jí plodí víc a níž, náš je vysoký.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.05.2023 13:33
     

    Muchovník bych ještě nějaký chtěla, to je úžasné ovoce, tak dobré dělala jsem i džem byl úžasný do dortů, z lonicery taky super pikantní.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.05.2023 16:01
     

    Jeden se mi vysemenil, má cca 30 cm, jsem zvědavá, jestli bude plodit a jaké budou plody.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.05.2023 16:41
     

    U nás muchovníky moc nejdou, všude jde něco jiného. Musím pěstovat rybízy na pikantní džemy do placek. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.05.2023 19:14
     

    U nás absolutně nejde ostružinomalina to byla katastrofa nechutná, plesnivějící. Pomlouvala jsem ji všude až jsem ochutnala na mavštěvě úplně luxusní

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.05.2023 23:16
     

    Jájo, asi tak jako já s aronii - u nás nechutné piliny, u kamarádky mls smiley .

    Ostružinomalinu nebo malinoostružinu jsem ještě nezkoušela, už mi nějak kapacity časové a fyzické docházejí. Ty nedáš dopustit na stříhanolistou ostružinu (teď jsem asi napsala blbost, nevím úplně přesně jak se jmenuje), u nás propadák - malé zasychající bez chuti plody, naše beztrnka NN (máme ji snad 30 let), rozdáváme furt odnože, invazka, chuťově thumbs down , jenže první, druhá sklizeň skvělá, potom začne chytat šedou plíseň - i tak je jí hooodně.

    A muchovníky asi je taky potřeba vychytat které a kam - jeden už to zabalil, druhý roste jako blázen ... jsou, no spíš byly, od sebe snad 50 m. Ale taky první z prvních, prý dnes už jsou odrůdy s většími plody. Rozdíl asi jak s podzimem ukazovala Manča dřínky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 08:10
     

    Naše mamka ji má a potvrzuji, že je výborná. winking smiley

    jaja99 napsal(a):

    U nás absolutně nejde ostružinomalina to byla katastrofa nechutná, plesnivějící. Pomlouvala jsem ji všude až jsem ochutnala na mavštěvě úplně luxusní

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 11:08
     
    img_20220923_104737.jpg

    Ano je to vše o ploze a vhodnosti místa výsadby. Holky , ale co doporučuju je Nashi já mám Shinseiki je úžasné a plodí i u nás na horách. Chce to asi najít vhodnou odrůdu, měla ho Drahuška a taky byla spokojená.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 11:11
     

    Tak to mě ještě nenapadlo zkusit. winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 11:16
     

    Jájo, děkuju ... chci ho, nevím jaké, dvě Nashi už to u nás nedaly, od Drahuš jsem měla rouby, ale v blbém termínu jsem si o ně řekla, nerostou, žijí, ale to je tak asi vše ... S podzimem vysadím tebou chválenou .. krom verbeny všechny kytky od tebe u nás rostou a rozdávám ... s podivem, úplně jiná lokalita.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 11:19
     

    Anavi neváhe, je to na rychlou spotřebu během měsíce na podzim, ale kdo miluje hrušky jako já musí se držet. Mám stromek od pana Peška, ze Staré odrůdy.org , milý a poradil mi vhodnou odrůdu, má tam toho spoustu netradičního ovoce a velice zajímavé drobné ovoce.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 11:42
     

    Tuším nějak, že Drahuš měla od Starkla confused smiley A k panu Peškovi, psala jsem jinde, synátor o něm pěje chvalozpěvy .. neznám osobně, nic od něj jsem zatím nekoupila, i když jeho stránky znám víc než dobře (konzerva, ujíždím na starých odrůdách) ... musím pohlídat podzimní výsadbu ... snad se dožiju.

    A hrušky jsou u nás TOP ovoce.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 12:05
     

    Já mám Nashi dvě, jedno plodí, ale je to miniaturní stromeček a nechce moc růst. Druhé jsem vysadila vloni, uvidíme, jestli letos už ochutnáme.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 13:17
     

    Od Starkla bych nekoupila ani šnitlík, příčí se mi jeho metody.

    Pan Pešek je milý člověk zřejmě mladý, mám od něho ledacos a co je od něj to mi žije a prosperuje. Segra nakoupila spoustu stromků ze Spomyšle a nemá z nich skoro nic, zřejmě roubují na podnož nevhodnou k nám.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 13:30
     

    Jajo bingo. Je to hodně o podnožích. Co jsem mrkla na nabídku p. Peška, bohužel to bych k nám nedala. Podnože nevhodné pro naši polohu. Odrůdově jak co, špice to podle mne není, ale jen jsem prolítla nabídku. smiling smiley

    Starkl jak co, i když vím o růžařích - hrozné slovo grinning smiley , kteří si jezdí k němu pro růže a chválí, jak jim jdou a jaký má výběr. Asi to chce osobně. Novinky se u něj dají sehnat, taky to je o náhodě. smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.