pátek 26. dubna, 17:15 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Neobvyklé léčivé rostliny

Datum: 14.04.2010 20:44
 

Čínská nedicína a podobně

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 12
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.04.2014 21:41
     



    Maca napsal(a):

    Drahuš máš to v mejlíku.

    Jájo Kustovnici si chceme taky pořídit, prý je zázračná. Zatím máme nový rakytník.

    Nemám confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.04.2014 21:50
     

    Iviku, tak dám na tebe. winking smiley

    Drahuško, kustovnici mám. Už přežila druhou zimu a vypadá letos dobře. Už by se taky mohla předvést nějakými plody, to by mě potěšilo.

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.04.2014 21:58
     

    Kustovnice je hrozný plevel, rozrůstá se jako blázen, loni jsem ji likvidovala, ale roste pořád. Po dva roky vykvetla, docela hodně, ale plody nikdy nedozrály, ještě jim k tomu hodně chybelo. A to byla zasazená u betonové zdi na jih. Raději si koupím, nazahradě ji už nechci. grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 16.04.2014 10:39
     

    Tady je videorecept [www.ceskatelevize.cz]

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 16.04.2014 14:00
     
    10152525_615560478532957_6504672610655685129_n.jpg

    Převzato z FB, ze stránky Art Of Gardening - Přírodní zahrady

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 16.04.2014 14:52
     

    Jé to je zajímavý thumbs downDvě kola od vozejku mi visej jen tak na plotě, ještě kam s nima. spinning smiley sticking its tongue out To místo eye rolling smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 23.04.2014 19:57
     
    dsc_0171.jpg

    Sice pozornost upoutá tulipán, ale foto sem dávám především kvůli té zeleni za ním. Je to můj keřík kustovnice. Přežil už druhou zimu a krásně obrůstá.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 20.05.2014 19:15
     

    Hledala jsem teď, kdy mi Ivik poslala kalisii, a mám ji teprve od konce září! Tak to mám radost, jak krásně roste. Právě jsem si nasadila kůru z čerstvých kopřiv (rozmixovaných ve vodě) a přidávám k tomu kousek listu kalisie. A večra jsem jí už mohla kus poslat Soně na Slovensko. Čekám na zprávu, jestli už dorazila na místo. Netuším, jaké zpoždění nabere zásilka, když jde přes hranice.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 01.11.2014 01:59
     

    ALOE PRAVÁ – Aloe pera

    Jejím domovem jsou suché tropické oblasti Asie a Afriky, možná proto je trochu podobná kaktusu. Jako ozdobnou rostlinu ji můžeme dostat v květinářství, často se objevuje i v domácnostech. Z jejích pěstitelů si zřejmě málokdo uvědomuje, jaký mimořádný lék aloe představuje. K zevnímu použití slouží čerstvé listy, i bez úpravy, stačí je jen nakrájet na tenko. Vnitřně se obvykle používá zahuštěná šťáva – sabur.Aloe patří mezi hořké byliny, proto prospívá př...edevším žaludku a celému trávicímu traktu. Radí se mezi nejlepší rostlinné léky na zácpu a pro své povzbudivé účinky na všechny funkce organismu se považuje za preventivní lék proti rakovině. Čerstvá šťáva je dezinfekčním a hojivým prostředkem, který můžeme používat přímo na drobná poranění, popáleniny, všechny kožní problémy a v kosmetice.Při vnitřním užívání aloe silně prokrvuje tělesné orgány a může nastat i vnitřní krvácení, proto ji dávkujeme velmi opatrně. Její užívání se nedoporučuje v těhotenství a při nemocech ledvin.

    Aloe patří mezi nejstarší léčivé rostliny, jaké kdy lidstvo poznalo. V bibli se píše, že tělo Krista bylo zavinuto do plátna posypaného lístky myrty a práškem z aloe. Během vojenských tažení Alexandra Velkého pomáhalo aloe zacelovat rány vojáků. V Evropě se objevilo v 10. století, když ji začali dovážet z jižní Afriky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 14.03.2015 10:04
     

    Zkousel jste nekdo mnozit aloe? Uhnila mi,ale duznate listy jsou zdrave,chtela bych to zkusit please smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 14.03.2015 11:07
     

    Ivanko, aloe množím tí způsobem, že "roztrhám trs", děsně se mi množí. Listy jsem nikdy nezkoušela, ale jestli chceš, tak ti jí pošlu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 14.03.2015 12:24
     

    Koukám, že se můj příspěvek ztratil. winking smiley

    Mně se děsně množí jeden druh aloe, o níž jsem si dlouho myslela, že je to aloe vera, ale není. Přisazuje nové sazeničky, ob rok ji musím přesadit a mám pak spoustu mláďátek, která už nikdo nechce.

    Aloe vera jsem sehnala loni a mám tedy už pěknou rostlinku. Ta má takový delší stonek, z něhož bez problémů pouští kořínky. Myslím, že není nutné ji nechávat zakořenit ve vodě (ale jde to), může se dát rovnou do písčitého substrátu a za chvíli roste sama.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.03.2015 23:56
     

    Holky dik. Quen,udelam pokus dopisku,kdyby se nezaarilo,tak te poprosim.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 06.01.2016 16:28
     
    c2d3c9b20b160fbffdfe25b2991ceaa5 (1).jpg

    Juso, dávám to i sem, je to zajímavé.


    Naklíčená chia semínka jsou mnohem výživnější

    30. říjen 2015

    Chia semínka, která původně sloužila dávné aztécké kultuře jako potrava, jsou ceněna pro svůj vysoký obsah omega 3 a 6 mastných kyselin a dalších výživných látek. Mnoho pěstitelů však nechává chia semínka naklíčit do velikosti asi 1,3 centimetrů, protože to zásadně mění jejich nutriční charakteristiky. Naklíčená chia semínka mají v porovnání s nenaklíčenými například vyšší úroveň určitých minerálů a vitamínů. Místo, abyste si kupovali naklíčená semínka v obchodě se zdravou výživou, můžete ušetřit peníze a nechat si je naklíčit doma.

    Zatímco mnoho druhů semínek jako například pšenice nebo různé odrůdy fazolí nejlépe naklíčí v zavařovací sklenici, chia semínka je nejlepší jen zvlhčit. Do mělkého tácku nalijte stejný objem vody, jako je objem semínek. Po hodině vodu slijte a v tácku nechte pouze vlhká chia semínka. Tácek přikryjte fólií, která uvnitř udrží vlhkost. Asi po čtyřech dnech začnou chia semínka klíčit.

    Použijte správnou vodu

    Mnoho velkých a středních měst přidává do kohoutkové vody různé chemické látky jako například chlor. Takové chemikálie mohou zbrzdit nebo zpomalit dobu klíčení a růstu chia semínek. Proto byste ke klíčení chia semínek měli použít nechlorovanou vodu, tedy třeba minerální vodu v lahvích nebo vodu, která prošla filtračním systémem. Anebo ideálně ze studánky.

    Zahřívejte

    Zatímco mnoho semínek různých druhů zeleniny snadno vyklíčí při pokojové teplotě od 20 do 22° Celsia, chia semínka nejlépe raší při o něco vyšších teplotách. Použijte tepelný zářič nebo vyhřívanou podložku, abyste během klíčení udržovali v blízkosti semínek teplotu v mezích od 21 do 30° C.

    Chia semínka nenamáčejte předem

    Luštěniny jako například fazole garbanzo a další druhy semen klíčí rychleji, pokud se před vložením do sklenice či tácku určeného ke klíčení předem namočí na 24 hodin. Tomuto postupu se však u chia semínek vyhněte, protože chia semínka při dlouhodobém smáčení vytvářejí gelovitý povlak, který jejich klíčení naopak brání a může způsobit zahnívání, než stačí semínka vyklíčit.

    Sledujte délku klíčku

    Chia semínka je nejlepší konzumovat, když je délka jejich klíčku asi 1,3 cm. Pokud semínka nesníte všechna, můžete je vložit do uzavřené nádoby a skladovat v chladničce po dobu až 14 dnů. Zastaví se tak jejich růst a zpomalí růst bakterií.


     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 06.01.2016 18:09
     
    dsc_0280.jpg
    Další fotografie:

    Sazeničku kalisie mám od Ivika a daří se jí velice dobře. Jen mi už příliš narostla, tak jsem se chystala, že ji hodně ořežu a vrcholové růžice nechám zakořenit a rozdám známým. Jenže mi to trvalo moc dlouho a najednou koukám, že z každého vrcholu vyrostly dlouhé výhonky (nejspíš tam budou květy). Ani jsem jí neodstranila uschlé listy, je vlastně na "vejminku", kde čekala na ten drastický zásah. Tak teď já si počkám, jak vlastně pokvete. winking smiley

    Iviku, už ti někdy kvetla?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.