neděle 28. dubna, 22:06 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Neobvyklé léčivé rostliny

Datum: 14.04.2010 20:44
 

Čínská nedicína a podobně

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 12
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 03.07.2012 16:18
     

    Ahoj - soused má kustovnici velký keř - je letitý a normálně roste venku . i v tuto sprostou zimu přežila . má ještě i mladé - , ale ty zimuje uvnitř . má je překryté síťovinou - kvůli ptákům , kteří dělají nálety na plody . jsou červené podlouhlého úzkého tvaru . potom vám ji vyfotím ... flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 03.07.2012 16:18
     

    Jo někdy si nemoc vyhlídne člověka, který by tu dle způsobu života měl být do 100 let. Genetika je mocnější.

    A další dělá vše pro to, aby si zničil zdraví co nejdřív a přesto se dožije dost vysokého věku.

    Není to pravidlo, ale bohužel to tak je, že si občas někdo vytáhne černého Petra.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 03.07.2012 16:32
     
    p7010103.jpg

    foto kustovnice čínské u souseda - konstrukce je připravena na síť.. stáří asi 12let .

     
  • Status:

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 03.07.2012 17:11
     

    Já jsem tu zprávu o panu Váňovi taky četla v Receptáři, ty měsíce jsem pomotala. stydlin smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 03.07.2012 17:44
     

    Kaaj, kustovnice je ten vysoký keř v pozadí?

    Chtěla jsem si ji pořídit, ale dostala jsem informace, že v našich podmínkách se plodů nedočkám. Chtěla jsem ji ochutnat čerstvou..

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 03.07.2012 17:51
     

    jo - má jich více - ta v té konstrukci je nejstarší . plody má každý rok - i ty mladší . zeptám se ho , kdy začne plodit . jejich mladí byli před 12 roky v Číně - na čtyři roky - staří byli za nima a dovezli si ji .

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 03.07.2012 18:38
     

    Já si ji koupila od jednoho zahtadníka šejdíře byla tak maličkatá, že nedožila zimy, dost mě to mrzí, chtěla jsem ji mít.

     
  • Autor: Xenie

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 04.07.2012 15:19
     

    jájo mažel je normálně vysel z koupených sušených plodů vzešli asi všechny protoze tu máme asi 20 rostlinek grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 04.07.2012 16:22
     

    Dobrý nápad, to zkusím (tedy pokud mi skleroza dovolí si vzpomenout ve vhodný čas na vysetí).

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 04.07.2012 19:36
     

    Kustovnice je plevel, hrozně se rozrůstá, rozhodně si ji nedávejte na zahradu, hodně odnožuje. Mám dvouletou rostlinu a větve mají i 4m, mám ji na plotě a na podzim půjde na vandr za plot do lesa. A píchá, má trny. Sousedova rostlina už tam šla loni, já mu nevěřila, že je to taková mrcha. Kvetla těsně před zasazením v květináči jako půlmetrový proutek, od té doby ne grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 06.07.2012 18:14
     

    flower smiley tak jsem se ptala souseda na kustovnici čínskou- musím vyvrátit , že odnožuje a má trny . ani jedno není pravda - pokud se jedná o tu pravou.. má jich na zahradě více - malé i velké , namnožené z řízků . ale ani jedna neodnožila . flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 08.07.2012 20:32
     

    Ta moje mrcha roste jako plevel angry smiley . A neplodí, na podzim letí ze zahrady grinning smiley . Pravá by měla být, odrůdu si nepamatuji, ale je z Adava

     
  • Autor: Xenie

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 08.07.2012 22:14
     

    [www.rostliny-semena.cz]

    Iviku nespletla jsi si to s rakytníkem kustovnice opravdu trny nemá

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 09.07.2012 16:57
     
    imgp4501.jpg

    Tak jsem vyběhla na zahradu kustovnici vyfotit, opravdu nemá trny, jsou to kraťoučké větvičky, podobné jako u trnek, a ty tam píchají. Šlahounymají víc jak 3m a plazí se všude. Květ žádný

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 09.07.2012 17:48
     

    Iviku , nemohla bys ji vyfotit více zblízka --listy?? flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.