pondělí 29. dubna, 02:28 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Neobvyklé léčivé rostliny

Datum: 14.04.2010 20:44
 

Čínská nedicína a podobně

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 12
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 27.10.2012 03:57
     

    Tak tu kustovnici jsem si letos koupila v Lysé a už mi krásně roste na zahradě (snad v pohodě přezimuje).

    A před pár dny jsem dopila léčivý likér ze slivovice - naložila jsem do ní pokrájený oddenek kurkumy a přidala med.

    Nejenže to je léčivé, ale taky moc dobré.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 08.06.2013 07:14
     

    Kustovnice mi zimu přežila, uvidím, jak bude prospívat a jestli se už letos dočkám kvetení a plodů.

     

    Včera jsem přesadila aloi vera, měla zas spoustu nových sazeniček, nechala jsem jen jednu, aby mohla zesílit a ty ostatní nabízím případným zájemcům.

     

    Pročítala jsem si tu diskuzi. Moc prosím, může mi někdo poslat kousek kalisie please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 08.06.2013 14:48
     

    Kustovnice je hrozný plevel, sice kvetla, ale pozdě a plody nikdy neuzrály. Kam šlahoun lehne, tam se zakoření, naroste za rok i několik metrů, u mě na jaře letěla grinning smileyKalisii ti pošlu winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 16.10.2013 16:20
     

    Ivik mi poslala sazeničku kalisie, tak jsem si hledala, jak ji využít k léčení a je tedy zajímavě všestranně použitelná.

    Už se těším, až mi povyroste.

     

    [www.apatyka-frydlant.cz]

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 16.10.2013 16:51
     

    Věrko, jak jsi dopadla letos s kustovnicí? Měla plody - uzrály?

    Já jsem se do ní zblbla asi před 14 dny a denně sním hrstku. Je fakt, že se cítím o něco vitálnější. Ale taky to může být z jiných důvodů.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 16.10.2013 17:32
     

    Já mám malou rostlinku. Na jaře jsem ve sněhu hledala, jestli vůbec přežila zimu. Letos se tedy konečně zabydlela a přidala pár nových prutů, ale zatím je to minikeříček. Tak snad se dočkám nějakého plodu za rok, ale na hrstky to počítat určitě nebudu, spíš na kusy grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 16.10.2013 22:45
     



    SPIKE napsal(a):

    Já mám malou rostlinku. Na jaře jsem ve sněhu hledala, jestli vůbec přežila zimu. Letos se tedy konečně zabydlela a přidala pár nových prutů, ale zatím je to minikeříček. Tak snad se dočkám nějakého plodu za rok, ale na hrstky to počítat určitě nebudu, spíš na kusy grinning smiley

    Další roky tě vytlačí ze zahrady i se vším ostatním. U mě 3. rok letěla(1. rok v květináči-OK, další rok na zahradě-OK, 3. rok byla mrcha rozlezlá asi 5m, tak jsem ji ostříhala (všude kde se rozlezla, zakořenila - jako ostružiny), nasadila v létě květy, na podzim se ukázaly plody a zelené v zimě zmrzly. Po ostříhání vyhnala pruty tak rychle a tak mohutné, že letěla. Je to plevel, a ošklivý (kvítky drobné fialové) raděj si koupím pytlík sušené. Je vhodná tak akorát někde za plot, na mez. A ani se mně ji nepodařilo vyhubit, roste snad z každého kořínku angry smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 16.10.2013 22:56
     

    Tak u mě se může klidně rozlézat, mám pro ni samostatný záhionek, kolem je botonový chodník a v záhonku jen sakura. Jsou tam ještě nějaké maliny a podobné věci, s těmi ať se klidně popere. Jen nevím, jak potěším sousedy, tam je plot bez podezdívky grinning smiley

    Já jsem si o ní už loni hledala nějaké informace, tak už vím, jak kvete její příbuzná rostlinka u nás, je to hodně podobné. A je pravda, že ta roste na rumištích a je hodně rozpínavá.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 17.10.2013 07:48
     

    Tak dle zkušeností Ivika do pěstování kustovnice nejdu. Zůstanu u konzumace grinning smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 17.10.2013 12:58
     

    Tak úplně to sem možná nepatří ... letos jsem si poprvé koupila stévii, byla natěšená, že si zpracuju pár lístků a začátkem září ji kosáci nebo nějcí jiní ptáci vyzobali z truhlíku! Potvory jedny ... angry smiley 

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 17.10.2013 13:03
     

    Stévii jsem měla. Ale prakticky bez využití. Nikdy jsem s ní nesladila. Používate ji někdo?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 17.10.2013 13:06
     

    Já stévii-čerstvou občas použila do bylinkového čaje, ale nějak mi vadila podivná pachuť. Mám ji i v prášku a taky v kapkách, ale ještě jsem se nedonutila ji používat. V jídle by se to asi spíš vytratilo, když bych část cukru nahradila stévií. Jde asi o zvyk.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 17.10.2013 13:10
     

    Tu v kapkách jako umělé sladidlo mám taky- a taky mi vadí divná příchuť confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 18.10.2013 17:24
     

    Stévie mně také nechutnala, šla do pryč winking smiley

     
  • Autor: ZdenkaB
    Status: začátečník

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 18.10.2013 17:59
     

    Obě stévie, které jsem měla letos v květináči mi chcíply angry smiley . Zkusila jsem stévii v tabletkách, ale zdá se mi , že má stejně hnusnou pachuť jako jiná sladidla.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.