pondělí 29. dubna, 02:36 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Neobvyklé léčivé rostliny

Datum: 14.04.2010 20:44
 

Čínská nedicína a podobně

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 12
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 28.01.2014 14:08
     

    Jéé já vám ho přeju, budete zdravé, ale mě ten smrad vadí a třeba když si dělám bramboráky tak zásadně bez a po těch mi nic není a když si někde dám s je mi po nich těžko. Jako těhotná jsem zvracela jen se o něm někdo zmínil. Za to miluju syrovou cibuli a klidně smrdím jako Bulhar:-), cibule mi nedělá nic.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 28.01.2014 14:56
     

    Já jsem nedávno koupila na zkoušku česnek uzený, ten je naprosto famozní!!!!! mls smiley mls smiley To jídlo s ním dostane úplně jinou chuť, nezvyklou. Fakt doporučuju. koupila jsem ho v Albertu.

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 28.01.2014 16:11
     

    Jajo, já když byla těhotná, tak jsem takhle nesnášela kari angry smiley smiling smileyI ta barva na čemkoliv jiném mně dělala zle grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 28.01.2014 16:32
     

    ivik, přesně, já česnek (netuším proč) cítila i z citronového mýdla co jsme fasovali v práci, pamatuješ bylo takové prohuté. Bohužel mi ta nechuť k česneku zůstala.

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 28.01.2014 17:29
     

    Já dlouho to kari také nemohla, ale nezůstalo mně to, už dlouho ho můžu winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 29.01.2014 11:22
     
    dsc_0043.jpg
    Další fotografie:

    Kalisie od Ivika mi roste opravdu velmi dobře, už má 4 šlahouny s růžicemi listů na konci. Brzy se pokusím vyrobit nejaký léčivý produkt.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 30.03.2014 18:57
     

    Tak jsem si letos koupila stévii, ale semínka, ne rostlinku. Jsou staršně mrňavá, tak jsem zvědavá, jestli mi něco vůbec vyroste! Asi jsem zas šetřila na nepravém místě, stejně skončím u koupě rostlinky sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.04.2014 16:25
     
    dsc_0787.jpg
    Další fotografie:

    Aloe vera už zase strká sazeničky v rozích květináče. Ta první přezimovala v prádelně, druhá v zemi v nevytápěném skleníku. Přežila tam letošní zimu úplně v pohodě. V Lysé jsem viděla na stánku prodávat kandované plátky aloe. Nezkoušel jste to někdo? Já si bohužel nekoupila ani na ochutnání.

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.04.2014 19:36
     

    Věrko, mně to skoro na A. vera nepřipadá. Mně roste i vypadá jinak, a ta moje je určitě A.vera. S tím kandováním nevím, ale četla jsem, že rostlina jedlá není, jenom ten rosol ze středu listů

    Aloe pravá (Aloe vera)toto je A.vera (pravá)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.04.2014 19:41
     

    Já ji pod tím názvem koupila před lety v renomovaném zahradnictví. Ono se jí takhle daří až poslední roky, jinak taky bývala štíhlejší (a flekatá je, tak snad je to ona). Je pravda, že se trošičku liší od té tvé rostliny, ale myslím, že i aloe vera má nějaké kultivary s drobnými odchylkami od standardu. A kandovaný měli asi jen ten vnitřek, jen si to nějak neumím představit, jak s tím gelem pracovali.

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.04.2014 19:48
     

    Já ti zítra vyfotím jinou svou, myslím, že je to ta tvoje. Ony všechny aloe jsou trošku léčivé, ale vera a arborescens mají té léčivé látky nejvíce(u ostatních by se nevyplatilo využívat je). Myslím, že ty máš jinou odrůdu, pokud ano, veru ti pošlu winking smiley Ale jak píši, zítra vyfotím tu svou jinou winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.04.2014 20:02
     

    Ok. Já zatím našla zajímavé recepty.

     

    [www.mojealoe.estranky.cz]

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.04.2014 21:17
     

    V tom odkazu je aloe vera, tak jak vypadá u mě winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.04.2014 21:32
     

    Tady je aloe vera, která má lsity jen proti sobě, ne kolem dokola.

    [www.zahradnictvikruh.cz]

    No a tady je má zas po celém obvodu a navíc je bez těch světlých skvrn...

    [www.garten.cz]

    Tady je docela mohutná s kratšími listy

    [www.horoskopnamiru.cz]

    a tady je zas poměrně vysoká a štíhlá

    [palmy-semena.cz]

    A mám v tom teď guláš. Asi budu muset poslat dotaz panu Větvičkovi, aby to uvedl na pravou míru (no mrknu ještě do moudrých knihm, těch mám dost, snad budou jednotnější)

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 15.04.2014 21:37
     

    Ta první je vera, ostatní mají jiné fotky. Aloí mám hodně-to víš, orchidee a sukulenty jsou moje hobby winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.