pátek 26. dubna, 10:49 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: luci
Status:

Kompost na terase

Datum: 23.03.2010 22:11
 

Tak už zase stojím před rozhodnutím, zda starou zeminu z asi 50 květináčů a truhlíků vyhodit nebo znovu použít. Loni jsem ji zkoušela míchat se substrátem, ale rozbít prokořeněné baly z truhlíků byl nadlidský výkon. A tak opět zvažuji možnost postavit na svou terasu nějaký menší kompostér a prostě kompostovat. Nejen starou zeminu, ale také ty nekonečné kýble plevele a jiného sajrajtu. Ale bude to fungovat na jižní terase bez kontaktu s matičkou Zemí? Co myslíte? Poraďte...confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 07:45
     

    No, ony snad ty plastové kompostéry nejsou v kontaktu se zemí (nevím, nemám), ale proč zrovna na terase confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kompost na terase

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 07:54
     

    confused smiley confused smiley confused smiley Taky nechápu, proč na terase???? Jiný kout nemáš? confused smiley confused smiley confused smiley 

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 07:58
     

    Já četla KOMPOT na teraseeye rolling smiley stydlin smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 08:04
     

    Evčo, zalitý bublinkama a není co řešit smoking smiley mls smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 08:06
     

    Bublinky blééééétongue sticking out smiley já spíš pivínkodrinking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 08:07
     

    já myslím že ty kompostéry jsou dole bez dna

    voda musí odtékat když prší....nebo ne?

    já mám teda velký kompostér plastový a ten dno nemánono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 08:09
     

    Máš ho, znáš ho, máš pravdu... flower smiley Já jen typovala smiling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 08:34
     

    teď je doma leták myslím Globus a tam je menší, kde jde odebírat zem zespodu, ten je fajn, ale pro mě na zahradu malý. A jestli má dno....netušímconfused smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 13:38
     
    Hm...ked je Luci ta Luci... s tou nadherne bohate osadzadanou terasou ( bez zahrady)..flower...tak sa jej ani nedivim, ze sa o to zaujima ( ma to ekologicke i ekonomicke opodstatnenie..) smoking smiley
    Hm, ale tak to vyzera, ze tu medzi nami asi nenajde niekoho s takymi praktickymi skusenostami ako je komposter nie v zahrade....
    Oni aj tie plastove kompostery su bez dna, nielen kvoli tomu aby odtekala zbytocna voda, ale aby sa do tych rozkladajucich zvyskov rastlin dostavali z pody aj dazdovky(zizaly), ktore sa nemalou mierou podielaju na tvorbe humusu - a cely proces urychluju.... Brr, sice sa s dazdovakmi ani nahodou nekamaratim, ale so sebazaprenim tie co sa mi dostanu na lopatku...tak hadzem do kompostu...
    -----------------------------------
    Luci, skus sa preto pozriet napr. na tento letacik - kde je popisane aj vermikopostovanie , ktore je mozne mat aj prave na terase..

    [www.biosance.cz]
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 16:53
     

    Proč na terase? Myslím, že luci nic jiného nemá... sad smiley Pokud si pamatuji, je to terasa u bytu, nikoli u domu confused smiley

    [www.week.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.03.2010 16:57)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 16:59
     

    luci, nevím, jestli by tohle bylo řešení vhodné pro tebe - každopádně zajímavé:

    [www.veronica.cz]

     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 19:44
     
    obr 021.jpg

    Ahoj dámy,

    je to tak - jinou zahradu nemám. Jen mega terasu. Je tu ještě jedna Luci (tedy na Livingu) s nádhernou terasou, ale já mám asi tak 3-4x větší. Ale ještě není tak vymazlená. Mám ji na jih a velmi větrnou, takže stále bojuji s úmrtností kytiček.

    Určitě pročtu doporučené zdroje a dám vědět, jak to dopadlo.

     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 19:45
     

    Na obrázku je jen polovina terasy.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Kompost na terase

    Datum: 24.03.2010 23:12
     

    Luci, tak pokud máš takto velkou terasu, tak by to asi šlo - za pokus to stojí. Každopádně komposter musíš opatřit dnem - aby případný prosak vody nepoškodil dlažbu. Na fotu máš nějaké dřevěné bedny, tak bych to postavila do toho. Výhodou plastových komposterů je relativně rychlý rozklad odpadu. Na dno dát křížem silnější větve a větvičky (aby se udrželo provzdušnění aspoň na počátku). A pak teprve nandavat tu starou zeminu. Asi by to chtělo promíchat ještě s něčím (piliny, listí, tráva či odpad).

     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.