pátek 26. dubna, 09:35 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: Kapradiny

Kapradiny

Datum: 14.08.2006 08:19
 

Takto mi osychá pérovník. Je to normální nebo mu něco je? Od středu vyrážejí nové výhony, dokonce za ním je vidět úplně novou rostlinu (asi odnožil).

Máte také kapradě?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 14.08.2006 10:07
     

    Mono, moje kapradí vypadalo před týdnem úplně stejně!!!! Ale to uschlé jsem ostříhala a už obrazilo a vypadá konečně zase k světu.

    sousedce chcíplo před měsícem úplně a už jí taky obrazilo. Jen mi včera říkala, že si skoro přála, aby zašlo, že kapradí na zahradě přináší neštěstí... Prý nějaká pověra. Já mám kapradiny ráda, proto jsem je do zahrady chtěla, tak budu doufat, že to tak není.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kapradiny

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 14.08.2006 10:24
     
    Anavi...dík. ostříhám. mně se také kapradiny líbí. Mám zatím jenom tenhle kousek..od známého. Ještě bych chtěla kapraď samec. je to pěkné i do vázy ke kytkám.
     
  • Autor: alika
    Status: začátečník

    Re: Kapradiny

    Datum: 15.08.2006 10:17
     

    V minulé zahradě jsem měla pět velkých trsů kapradin. I ten trs na největším sluníčku( a tam kapradí nepatří) se bohatě rozrůstal. Jen v největších vedrech ho popálilo sluníčko, ale po ostříhání nastartoval a jelo se dál.

    Na tu pověru nevěř, kapradí je krásná rostlina a doba, kdy jsme ho měli, patří k nejhezčím. Musím mu najít místo a zasadím si ho i tady.smiling smiley

     
  • Autor: AliceC
    Status: nováček

    Re: Kapradiny

    Datum: 18.03.2007 22:30
     
    12.5.06 002.jpg
    Další fotografie:
    Kapradiny patří k mým oblíbeným. Na podzim jsem získala několik kousků pérovníku pštrosího, který se mi moc líbí. Jsem zvědavá, jak poroste. Posílám pár fotek mých dalších.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 19.03.2007 07:53
     
    Alice, moc ráda tě tu vidím!!!! Kapradí mi zatím obráží jen zlehka, po odrhnutí kůry jsou tam takové ty stočené ulity smiling smiley, tak doufám, že nevymrzlo.
     
  • Autor: AliceC
    Status: nováček

    Re: Kapradiny

    Datum: 20.03.2007 18:58
     
    Ahoj Anavi, to mě těšísmiling smiley . Určitě nevymrzly a porostou. Pak se pochlubwinking smiley .
     
  • Autor: Danaba
    Status: začátečník

    Re: Kapradiny

    Datum: 15.04.2007 19:33
     
    dryopteris_1024x682.jpg
    Další fotografie:

    Postupne se vsemi tematy prokousavam.

    Kapradiny miluji, protoze mi zaplnuji mista, kde by mi nic nerostlo. Potrebuji hlavne kyselejsi pudu, provzdusnenou a vlhkou. Nektere druhy snesou slunicko, nektere vubec ne.

    Fotky mych kapradin jsem bohuzel zadne nenasla, ale jmenovite mam Adiantum pedatum, Adiantum venustum - netici, Blechnum, Asplenium - jeleni jazyk, Ceterach officinarum - kyvor, stalezelenou kapradinu Polystichum setiferum, Osmunda regalis, Dryopteris a dalsi.

    Prilozene fotky jsou z Arboreta v Brne.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 15.04.2007 21:45
     

    Tak já jsem nevydržela, když jsem pořád neviděla vylejzat kapradí ze země, tak jsem nakoupila tři nové kousky. A když jsem ho šla dávat do země a odhrnula trochu hlíny, co myslíte? Všechno obrazilo!!! Takže mám teď kapradí na rozdávání, ale to víte, že jsem to nakonec někam upíchla smiling smiley.

    A zatím se mi ven netlačí ani hosty. Ale u nich mě odradila cena asi 160 Kč za kus, tak se zatím brzdím smiling smiley. Snad taky vystrčej ty svoje růžky smiling smiley.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 16.04.2007 07:44
     
    Asi mi zašel pérovník...tu nadzemní část má takovou suchou, zatím nikde neobráží. Jiné kapradiny ano. Navíc jsem dostala samce od Vlaďky, tak doufám, že se mi kapradiny trochu rozlezou.winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 16.04.2007 11:27
     
    Moni, kliiid, ty moje právě vypadaly úplně stejně... takové jakoby zaschlé trsy a teď během dvou dní zázrakem ožily, tak vyčkej!!!
     
  • Autor: Danaba
    Status: začátečník

    Re: Kapradiny

    Datum: 16.04.2007 17:27
     
    Mono, chce to opravdu cas. Ujisti se, ze mas pudu porad vlhkou a vzdusnou. Mozne je take, ze se objevi o kousek dal... mne takhle putuji osmundy.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 16.04.2007 21:18
     
    p4160012.jpg
    Další fotografie:

    Mono ....aj ja sa pridavam k hlasom hore...Po mojich papradiach zatial tiez ani stopy...len ta jedna prastara - najvacsia uz vyliezla a rozbehla sa riadne rychlo..

    Pridavam fotku este mojho stalozeleneho skalkoveho drobecka - asplenia.

    Pri pestovani papradi naozaj je potrebne dat pozor na podmienky - vlhka humozna poda je asi zaklad.. A pri papradiach som tiez citala, ze opatrne s poskodenim listov ( su velmi krehke), ze to rastliny tiez "nemaju" radi ..

    Mono, tak ako vyzerala tvoja prva fotka, tak podobne obcas vo velkych suchach dopadne aj moja velka paprad ked zabudnem polievat, tiez jej zacnu osychat listy ( lenze ani ona nema uplne iedalne podmienky - je zasadana, vedla domu, kde ju dokonca ciastocne kryje strecha..)

    Aj ty podla vlanajsej fotky asi by si nemala tuto rastlinu nechat takto na otvorenom priestranstve, skor zakomponovat medzi ine rastliny, ktore by branili rychlemu vysychaniu pody naokolo...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 17.04.2007 07:44
     

    Tak to jste mne uklidnily, vyčkám.

    Keria...už jsem okolo něj vysázela další rostliny, takže snad bude stíněn a bude držet vlhkost. Tento záhon specielně zalévám, kdykoli jdu okolo, je tam roďák a azalky a kapradiny a hosty....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 17.04.2007 07:53
     

    Máme skoro stejnej záhon - ten můj: kapradiny, azalky, hortenzie, hosty, konvalinky, rododendrony winking smiley ( v polostínu, ráno slunce, po o stín).

     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.