pátek 3. května, 07:17 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: Kapradiny

Kapradiny

Datum: 14.08.2006 08:19
 

Takto mi osychá pérovník. Je to normální nebo mu něco je? Od středu vyrážejí nové výhony, dokonce za ním je vidět úplně novou rostlinu (asi odnožil).

Máte také kapradě?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 07.06.2007 15:04
     
    kapradina.jpg
    Tak tahle kapradina to s tím růstem kapánek přehnala...winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kapradiny

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 07.06.2007 15:41
     

    Mono -no urciteeee?!!winking smiley ..super, cim vacsia tym vacsia krasavicathumbs down

    Divne, ze aj ked je take sucho jaro, tak papradie mam tiez take velke ako davno nie...Ta moja stara velka dokonca lezie polmetra pred vchodove dvere....UF, ale dnes nesmiem ju zabudnut poliat, lebo u nas je stale neskutocne horuco...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 07.06.2007 17:06
     
    Keria...tohle je to plevelnaté kapradí z lesa... klidně, ať roste...já jen, že jsem ho asi umístila špatně. Za ním je rododendron, který už tím pádem není vidět, a uprostřed toho kapradí kvete čechrava. S tím rododendronem to zas až tak nevadí...on odkvete dřív, než ta kapradina naroste...ale tu čechravu budu muset přestěhovat.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 07.06.2007 21:45
     
    Moni, já jsem dneska prošla zahradu a jen vrtěla hlavou nad tím,jak se některé věci rozrostly a na podzim budu stěhovat a stěhovat....smiling smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 07.06.2007 22:59
     

    ...a co si myslite?!!! Ja stahujem uz strnasty rok...len ciste nahodou zrovna dnes nie, nestihla som tongue sticking out smiley..lebo doobeda som nebola doma , potom bolo velmi horuco a vecer som striekala Baycorom ....a potom polievala travnik a nezabudla ani na tu moju velku "KAPRADINU"!!

    ..inak aj ja mam skoro vsetky kapradiny z lesa..len ta velka je zo starej zahrady a vlani som kupila do skalky malicke asplenium( juch, krasne rastie!!!)..

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 08.06.2007 08:30
     
    Já budu stěhovat také. Loni jsem trvalky pěstovala ze semínek a protože se mi sazeničky zdály moc malé, dala jsem jich vždy na místo víc. HA!!! Letos to jsou trifidi a musím je rozesadit.grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 09.06.2007 07:57
     
    Keria: tak to mě uklidňuje, že stěhuješ pořád! Já si včera nadávala, co jsem to za zahradnici, že jsem to vůbec neodhadla a jakou to mám džungli smiling smiley!!!
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Kapradiny

    Datum: 09.06.2007 08:14
     

    Chicht,já mám záhonek něco přes měsíc a stěhovala jsem ho už 4x....skalku překopávám pořád,páč jí mám malinkou a a přeháním to....

    To asi patří k věci,i Karel Čapek prohlásil,že správný zahradník stěhuje spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Kapradiny

    Datum: 09.06.2007 08:17
     
    zahrada 2.jpg
    Další fotografie:
    kapradinu mám také z lesa.opravdu se hodně rozrůstá,ale dala jsem ji do vřesoviště do pozadí,tak snad nebudu muset vyrývat.Ostatní jsou méně vzrůstné.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kapradiny

    Datum: 09.06.2007 08:24
     
    lenko...to je slvělý nápad s tím vřesovištěm...až ho zbuduju, tato kapradina tam půjde!! winking smiley
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Kapradiny

    Datum: 09.06.2007 08:26
     
    H....vřesoviště je krááásný,už vím,kam prsknu zbývající kapradí winking smiley a pérovník se mi taky nebezpečně rozjel,na jaře ho budu muset zredukovat....
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Kapradiny

    Datum: 09.06.2007 08:33
     
    Už ji mám ve vřesovišti třetím rokem,asi ji trochu brzdí ten pařez,protože v lese se rozrůstá do obrovských trsů.Sice nádherných,ale na to místo na zahradě nemám.Já to s tím přesazováním dělám tak,že mám takový pokusný záhonek,kam sázím vše,co jsem kde nakoupila.Počkám rok,až se mi to rozroste a teprve potom sadím na konečné stanoviště.Výhodou je,že kytky jsou již velký,mám tedy představu o tom,jak budou přibližně vypadat a nesázím blízko u sebe.I když stejně vím,že mě to čeká jednou také.grinning smiley
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Kapradiny

    Datum: 09.06.2007 08:41
     
    Hmmm,záložní záhon bych brala taky,ale jsem ráda,že si vydobudu místo na okrasný....ne,že by nebyl prostor,ale škodí domácí ničitelé sad smiley
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Kapradiny

    Datum: 09.06.2007 08:43
     
    Tak ty ničitele zničgrinning smiley
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Kapradiny

    Datum: 09.06.2007 08:49
     
    Hmmm,tři děti a tři psi...to by bylo moc práce tongue sticking out smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.