pátek 26. dubna, 22:19 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.7

Fíkovník

Datum: 10.08.2006 08:32
 
p1010084.jpg

Je tu někdo, kdo se snaží v našich podmínkách pěstovat fíky? A jak se daří?

Sama se o to snažím asi 3 roky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 26.09.2011 17:38
     
    Další fotografie:

    Už zírám eye popping smiley , včera se mi nezobrazovaly obrázky. No máš je jak hrom - já na tom vykrajovaným nemám vůbec nic, půjde do konťasu. Nechápu, jak je možný, že chlapovi co bydlí 2 km od nás to plodí. Venkovní mám obalené, ale ta první úroda pomrzla a tato druhá asi nedozraje. Tak sklízím jen z těch, co jsou malé v květináčích mls smiley . 2-3 fíky denně, už asi týden mls smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fíkovník

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 26.09.2011 18:01
     

    J. měl takovej šibalskej nápad - v Albertu měli zralé fíky, tak je chtěl koupit, navěsit na keř, já bych vyfotila a dala sem grinning smiley Jenomže mně kupované u nás nechutnají, tak jsme se na to vyprdli grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 26.09.2011 21:38
     

    Drahuško, mně by ty kupovaný i chutnaly, ale při pohledu na cenu za kus, mě nějak chuť přejde. smiling smiley

    Letos jsem koupila svůj první fíkovník, byly na něm asi 3 plody. Ale jsem stále někde pryč, tak ani nevím, jak na zahradě prosperuje. Zksím ho na zimu jen zapustit i s květináčem do země ve skleníku. Tak by měl asi vydržet, co radíte? Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 27.01.2012 07:06
     

    Fíkovník jsem přesunula do prádelny a on se teď začal probouzet k životu. A bez nějakého kvetení se na něm najednou objevilo několik plodů. Jsem zvědavá, jestli z nich něco bude.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 27.01.2012 08:44
     

    Spike, to ti klidně hned napíšu - nebude z nich nic sad smiley . I když teď tu čtu....ty máš skleník, že? Takže jedině dát fíkovník tam, pokud ho máš vytápěný.

    V tý prádelně nejspíš bude málo světla, plody se vytáhnou do délky, budou světlounce zelený(spíš žlutý) a až ho dáš na venkovní stanoviště tak opadají.

    Pro fíkovník by byla nyní ideální teplota tak -2 C až +2 C , aby se ještě neprobouzel. Jakmile se probudí, potřebuje hodně světla, ovšem nesmí již mrznout.

    Já jsem malé dala do sklepa začátkem prosince, velké jsem včera večer zasaunula do garáže. Snad nenamrzly a dnes či zítra je teprve dám zimovat do sklepa (zatím byly venku).

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 27.01.2012 08:49
     

    No teď už ho tam musím nechat, skleník nemám vytápěný. Právě proto, že jsem se obávala větších mrazů, tak jsem ho přenesla do prádelny a on se najednou probral, má pár listů a několik plodů. Je u okna, tak světlo má. Příší rok ho nechám ve skleníku celou zimu, půda tam nepromrzá, tak by měl vydržet.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (02.08.2012 01:01)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 22.04.2012 19:37
     

    Missi, už ti venku raší nebo ještě ne?

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 28.04.2012 00:32
     

    Míšo please smiley , mám dotaz. Kdy se můžou stříhat fíkovníky? Nějak jsem to minulé roky prošvihla a teď mi roste jen jeden klacek. Na konci má přezimované plody a v hořejšku už nasazuje na další. Výhon je už zdřevnatělý. sad smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 28.04.2012 03:50
     

    Venku neraší zatím vůbec nic sad smiley . Veškeré pupeny, které na rostlinách byly jsou zmrzlé, jak byl před cca 3 týdny ten mráz (tady bylo -5až -7 a pomrzlo to komplet angry smiley . Navíc jsem měla venku i rostliny co zimuju ve sklepě.

     

    Helo, pokud to nyní cvakneš, nebudeš mát letos plody. Nechala bych to narašit a vylomila horní pupen - ale nemám vůbec představu, jak ho máš velký. confused smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 28.04.2012 06:10
     

    Mám to stejně jako Missi.. confused smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 28.04.2012 07:29
     

    Já už v těch mrazících měla taky fíkovníky venku. Měly z garáže narašený, žlutý lístečky. Mráz mi je žahnul do výšky asi 1.30m, co rašilo výš, zůstalo v poho.

    Míšo, příležitostně vyfotím, abys měla představu, jaký mám bidlo. eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 10.06.2012 14:38
     

    Dnes jsem objevila u mrtvého fíkovníku, který roste u krbu, že vyrašil. Jediný přežil zimu. Je hrdina thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 10.06.2012 15:09
     

    Drahuško, letošní zima byla pro fíkovníky likvidační. U mne pomrzly i staré rostliny, co měly průměr větví kolem 7 cm thumbs up . Co vím od ostatních pěstitelů, vymrzly i staré stromy. U mne vyráží od kořenů, což znamená, že na zimu se bude muset udělat silná ochrana. Letos budu bez fíčků sad smiley .

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Fíkovník

    Datum: 10.06.2012 15:19
     

    Tiež hlásím podobný stav. Táto zima dala zabrať euonymusu a iným teplomilným rastlinám. Fíkovník mi obráža,ale mučenka ( čo má Mona vonku) sa definitývne odporúčala.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 10.06.2012 15:32
     

    Dám mu na zimu pořádnou peřinu, když se tak snaží. Ještě, že jsem takový lempl, že hned všechno nerýpu ven a nevyhazuju. Zastávám názor, že co můžeš udělat dnes, můžeš stejně dobře nebo líp, udělat i zítra smoking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.