pondělí 6. května, 04:20 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.7

Fíkovník

Datum: 10.08.2006 08:32
 
p1010084.jpg

Je tu někdo, kdo se snaží v našich podmínkách pěstovat fíky? A jak se daří?

Sama se o to snažím asi 3 roky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 16.05.2015 09:31
     



    SPIKE napsal(a):

    Můj fíkovník má jedne plod. Snad dozraje do jedlé podoby.

    eye popping smiley ty ho máš ve skleníku? Že už dostává bervu eye popping smiley .

    Já mám letos spousty malejch plodů, tak pokud nedojde ještě nějaký mráz, tak úroda bude mls smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fíkovník

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 16.05.2015 09:33
     

    Missi, ve skleníku byl celou zimu, ale chystám se ho vynést ven ( a letos asi zasadit natrvalo do volné půdy). Myslím, že měl těch plodů víc, ale buď spadly, nebo jsme je sama ulomila, jak jsem s ním hýbala.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 16.05.2015 15:13
     

    tak mě na něm rostou jen listy

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 27.07.2015 23:10
     

    tak jsem koukala jak puk, má hromadu malinkých fíků grinning smiley . Kdy můžu počítat se sklizní?

     
  • Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 28.07.2015 05:38
     

    Taky mám maličké, je podle mě pozdě, už měly být veliké, zase nedozrají :-(

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 28.07.2015 07:32
     

    Mám na venkovních také maličké. Ty opravdu šanci mít nebudou, protože jsou v zemi.. U krbu je pár velkých, ale ke zralosti se také nemají a to podle mne měly teplo, jako ve své domovině confused smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 28.07.2015 11:33
     

    takže se nedočkám a to je mám celý den na sluníčku, pere do nich jako blázen. sad smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 01.08.2015 06:45
     
    001.jpg
    Další fotografie:

    Drahuško, pokud to jsou velké plody, tak dozrají - běžně se u nás sklízí fíky koncem srpna a během září, takže mají dost času winking smiley . Já včera dělala kontrolu, fíkovníky hlavně prosvětlila aby k plodům lépe mohlo sluníčko. No a našla jsem...... mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 01.08.2015 06:52
     

    Missi, ty je máš celoročně venku?

    Já jsem měla pár plodů na jaře, ale ty spadly. Teď tam je zas pár malých fíků, ale těžko dozrají. Takhle velké a vybarvené jsem je nikdy neměla. A máš jich tedy pořádnou úrodu!

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 01.08.2015 07:10
     

    tady vysvětlení - červeně označeny plody, které letos nedozrají (tady u nás, na teplé jižní moravě lidem dozrávají). Nyní jsou plody lesklé, menší. Jsou to plody takzvané druhé úrody winking smiley , vyrostlé na nových větvičkách. Z toho místa ale příští rok z jara vyrostou založené plody a ty nám dozrají.

    žlutě - označeny plody, které již jsou nakročeny k dozrání. Jejich barva se z tmavozelené mění na světlejší a postupně fík dostává barvu a zraje.

    modře - fíky které letos dozrají, pokud během srpna a září bude slušné počasí (teplo a sluníčko). Můžeme jim pomoci tak, že odstraníme listy, které je stíní (né všechny listy na rostlině smoking smiley ).

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 01.08.2015 07:21
     
    043.jpg
    Další fotografie:

    Spike, mám je u betonového plotu, sluníčko na ně jde skoro celý den (asi od 10-11 hodin). Toto jsou fotky z května 12.5. - ty plody co jsou vidět dozrají mls smiley .

    Pokud jsi měla fíky které na rostlině přezimovaly (v bytě či ve sklepě), tak by stejně chuťově byly hnusné. A většinou opadají.

     

    chybička se vloudila a foto stejné eye rolling smiley stydlin smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Missi (01.08.2015 08:48)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 01.08.2015 08:25
     

    Missi, mám ho moc hustý. Hodně plodů opadalo. dnes proberu listí. Mám jich jen pár, co snad dozrají, ale musím jim pomoci. Je to ten, co je napevno zasazený u krbu. Vzadu, ve svahu má plody maličké, ty nedozrají, bohužel. tam i živoří. Nemá dost vody, jen slunce

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 01.08.2015 08:56
     

    Drahuško to chce trochu prostříhat winking smiley . Plody jsou na loňském dřevě - takže na větvích co ti letos narostly budou příští rok plody. Je to dobře vidět na těch fotkách z května (dodala jsem další). Já letorosty na začátku prázdnin zakrátím aby vyzrály a aby nebylo moc listí. No a ideální je, pokud ti může slunce dovnitř keře.

    Letošní zima a jaro bylo ideální (teplotou pro fíkovníky, jinak ne) - zima mírná a nepřišly pozdní mrazíky, které často spálí ty první plody. Jen by bylo třeba více vláhy, fíky rády vodu.....třebaže v domovině rostou defakto na suchu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 01.08.2015 12:34
     

    Zakrátila jsem a i některé větve téměř odstranila, protože už mměl na výšku skoro 2,3m Samozřejmě letošní větve. Tak budu mít za rok prd. sad smiley No, nějaká tam zůstala, tak snad na ní

     
  • Status: expert

    Re: Fíkovník

    Datum: 03.08.2015 20:38
     

    I takto plodí fík, ne jenom na loňském dřevěFIK Roučka 02

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.